ChatGPT jest wykorzystywany przez hakerów do generowania złośliwego oprogramowania
. W sadze o ChatGPT pojawiło się nowe zagrożenie. Cyberprzestępcy stworzyli sposób na zhakowanie ChatGPT i zalanie go złośliwymi komendami.
. Firma badawcza Checkpoint odkryła, że hakerzy stworzyli boty, które mogą zhakować API GPT-3 OpenAI, aby wygenerować złośliwe treści. Obejmuje to tekst, który może być wykorzystany w e-mailach phishingowych lub skryptach malware.
Boty działają poprzez Telegram, aplikację do przesyłania wiadomości. Według Ars Technica, źli aktorzy wykorzystują boty w celu stworzenia ciemnej, ograniczonej wersji ChatGPT.
. ChatGPT ma przyciski kciuka w górę i kciuka w dół, które można nacisnąć, aby kontrolować jego algorytm uczenia się, na wypadek gdyby generował nieodpowiednie lub obraźliwe treści. ChatGPT nie będzie reagował na dane wejściowe, takie jak e-maile phishingowe lub złośliwy kod.
Ta zgrabna alternatywa chatbota ma cenę 6 dolarów za każde 100 zapytań, a stojący za nią hakerzy dają również wskazówki i przykłady złych treści, które można wygenerować za pomocą tej wersji. Skrypt został udostępniony przez hakerów na GitHubie. Oparty na API skrypt OpenAI może być wykorzystany do tworzenia e-maili phishingowych za pomocą poleceń generowania tekstu. Jak podaje PC Gamer, boty mogą pomóc w umieszczeniu w mailu linku phishingowego.
. Trudno przewidzieć, jak niebezpieczny będzie ten rozwój dla generatorów tekstu AI, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaangażowanie dużych firm w wykorzystanie tej popularnej technologii. W ramach stałej współpracy z OpenAI, Microsoft Bing wkrótce doda obsługę ChatGPT w swojej przeglądarce.
. ChatGPT jest nadal darmowy w przewidywalnej przyszłości, z wyjątkiem subskrypcji priorytetowej ChatGPT Plus. Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy generator tekstu AI stał się celem ataku. W styczniu oszuści oszukali tysiące ludzi, sprzedając im wersje aplikacji mobilnych iOS i Android chatbota. Obecnie jest to usługa oparta na przeglądarce.
. Wersja z Apple App Store cieszyła się dużą popularnością pomimo tygodniowego abonamentu w wysokości 8 dolarów po trzydniowym okresie próbnym. Użytkownicy mieli również możliwość płacenia miesięcznego abonamentu w wysokości 50 dolarów, co zauważalnie było jeszcze droższe niż tygodniowy koszt. Po zainteresowaniu mediów, aplikacja została usunięta ze sklepu Apple.
. ChatGPT jest popularnym celem dla oszustów. Jednak dopiero okaże się, czy źli aktorzy przeskoczą na którąś z wielu alternatyw ChatGPT.