Was ist ChatGPT PLUS? Alles was wir wissen

Was ist ChatGPT PLUS? Alles was wir wissen

Ze względu na swoją popularność, generator tekstu AI ChatGPT jest ostatnio często „na wyczerpaniu”, co może prowadzić do frustrująco długiego oczekiwania.

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Inhalt
  • Czym jest ChatGPT Plus?
  • Ile to kosztuje?
  • Co zawiera ChatGPT Plus?
  • Dlaczego OpenAI chce, abyś dopłacił?
  • Czy mogę zapisać się do ChatGPT Plus już teraz?

Aby rozwiązać problem, ChatGPT oficjalnie ogłosił model subskrypcji dla tych, którzy potrzebują szybszej prędkości, niezawodnego dostępu i pierwszeństwa do nowych funkcji. ChatGPT Plus był plotkowany od miesięcy, ale niektóre szczegóły zostały w końcu upublicznione.

Czym jest ChatGPT Plus?

Szczegóły dotyczące ChatGPT Plus wychodziły od insiderów od kilku tygodni. Ale oficjalna wiadomość nadeszła 1 lutego, poprzez wpis na blogu OpenAI, firmy stojącej za popularnym generatywno-tekstowym AI.

” Uruchomiliśmy ChatGPT jako eksperymentalny podgląd, aby dowiedzieć się więcej o mocnych i słabych stronach systemu oraz uzyskać opinie użytkowników, które pomogą poprawić jego możliwości” – czytamy w poście na blogu. „Od tego czasu miliony ludzi przekazały nam informacje zwrotne, dokonaliśmy kilku ważnych aktualizacji i widzieliśmy, jak użytkownicy odnajdują wartość w wielu profesjonalnych przypadkach użycia, w tym sporządzania i edycji tekstu, burzy mózgów i uczenia się nowych tematów Chat Generative Transformer (ChatGPT), stał się ulubieńcem AI (i inwestycji!). Jest to złożony i bardzo dokładny asystent uczenia maszynowego, który jest w stanie prowadzić „czaty” w języku naturalnym Najnowsza iteracja od jego twórcy, OpenAI (współzałożyciela Elona Muska), została przeszkolona na ogromnych ilościach danych zebranych z Internetu przed 2022 rokiem.

Jednak gdy ludzie zaczęli trafiać na komunikaty „at capacity” przy próbie dostępu do nich, stało się jasne, że OpenAI potrzebuje rozwiązania.

Ile to kosztuje?

Zgodnie z wpisem na blogu, ChatGPT Plus będzie kosztował 20$ miesięcznie. Jest to pomimo plotek, że może kosztować więcej. Darmowa wersja ChatGPT pozostaje, więc nie będzie konieczne płacenie za usługę.

Co oferuje ChatGPT Plus?

Zgodnie z postem na blogu, ChatGPT Plus zapewni trzy konkretne funkcje:

  • Ogólny dostęp do ChatGPT, nawet w godzinach szczytu
  • Szybszy czas odpowiedzi
  • Priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń

Posiadanie dostępu do ChatGPT w godzinach szczytu jest oczywiście główną korzyścią z płacenia za ChatGPT Plus. O popularności subskrypcji ChatGPT Plus świadczy fakt, że niektórzy muszą czekać godzinami, aby uzyskać dostęp. Intrygujące jest to, że subskrybenci będą mieli pierwszy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń. Szczegóły dotyczące tych funkcji pozostają jednak tajemnicą.

Wiemy, że ChatGPT-4, który twierdzi, że jest ogromnym ulepszeniem poprzedniej generacji, ma wystartować gdzieś w 2023 roku. OpenAI może sprawić, że nowy model języka będzie dostępny tylko dla płatnych użytkowników.

Dlaczego OpenAI chce pobierać opłaty?

ChatGPT ma wysokie koszty operacyjne — za hosting i utrzymanie, aktualizację sprzętu, aktualizacje, zadowolenie inwestorów itp. Jego popularność spowodowała konieczność zwiększenia jego dostępności i szybkości dla szerszej bazy użytkowników. Niektóre szacunki mówią o dziennych kosztach utrzymania na poziomie $100,000, lub do $3 milionów miesięcznie! Abonamenty premium powinny pokrywać modernizację serwerów.

Można bezpiecznie założyć, że OpenAI będzie w stanie poradzić sobie z problemami z przepustowością w godzinach szczytu, wykupując tier premium.

Czy mogę zapisać się na ChatGPT PLUS już teraz?

Nie, jeszcze nie. ChatGPT Plus jest obecnie w fazie wczesnego dostępu. Oznacza to, że jest dostępny tylko dla niewielkiej liczby użytkowników, którzy są na liście oczekujących.

Fakt, że ChatGPT Plus został ogłoszony mógłby wskazywać, że wkrótce będzie dostępny dla wszystkich użytkowników. Jednak OpenAI nie podało jeszcze terminu wprowadzenia.

Ähnliche Beiträge