Microsoft möchte, dass Sie ChatGPT-fähiges Bing jetzt ausprobieren

Microsoft möchte, dass Sie ChatGPT-fähiges Bing jetzt ausprobieren

CEO Microsoftu Satya Nadella potwierdził na prywatnym briefingu z prasą, że napędzana ChatGPT wersja przeglądarki Edge i wyszukiwarki Bing jest już dostępna. Odświeżone doświadczenie wyszukiwania i przeglądania stron internetowych zostało zaprojektowane z myślą o pytaniach w języku naturalnym, zastępując krytyczne aspekty przeglądarki narzędziami AI.

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

To może brzmieć znajomo. Google i inne wyszukiwarki od kilku lat wykorzystują AI do kompilacji wyników wyszukiwania, ale podejście Microsoftu jest inne. To „Twój AI copilot dla sieci”, oferując nowe funkcje wyszukiwania, odpowiedzi, czatu i tworzenia.

Microsoft's redesigned version of Bing powered by AI.
Andrew Martonik / Digital Trends

Microsoft twierdzi, że wyszukiwanie w sieci idzie tylko do przodu. Szacuje, że około połowa wyszukiwań nie jest zadowolona z tradycyjnych wyników, zwłaszcza złożonych pytań z wieloma składnikami. Z nowym „Prometheus Model” Binga, który jest oparty na technologii OpenAI, Microsoft twierdzi, że może dostarczyć odpowiednie wyniki z adnotowanymi odpowiedziami.

Aby to zwalczyć, nowy Bing z ulepszoną sztuczną inteligencją oferuje do 1000 znaków dla złożonych zapytań. Microsoft mówi, że nadal będziesz widział tradycyjne wyniki wyszukiwania, ale Bing będzie również zawierać napędzany przez AI pasek boczny, który zapewnia kontekstowe wyniki.

Microsoft pokazał tę funkcjonalność z kilkoma demami. Jeśli robisz zakupy, pasek boczny może zebrać informacje z wyników wyszukiwania i skompilować je w listę. Podobnie może zebrać przepisy z wielu źródeł i wygenerować własny przepis. We wszystkich przypadkach SI dodaje adnotacje o tym, co zostało stworzone, oraz linki do źródeł, z których zebrała informacje.

Microsoft's AI chatbot in the new version of Bing.
Andrew Martonik / Digital Trends

Może również kontynuować rozmowę po zakończeniu początkowego wyszukiwania. Korzystając z funkcji czatu, można zagłębić się w konkretne pytanie. Microsoft podał przykład przejścia od znalezienia najlepszego telewizora do znalezienia najlepszego telewizora specjalnie do gier.

Microsoft powiedział również, że można uzyskać znacznie bardziej precyzyjne zapytania. Jako przykład, zamiast wpisywać „5-dniowe wycieczki do Meksyku”, można poprosić SI o stworzenie planu podróży. Wygeneruje ona listę, a kiedy skończysz, możesz poprosić SI o wygenerowanie wiadomości, którą wyślesz do wszystkich, z którymi podróżujesz.

Microsoft demoing how its ChatGPT-powered chat bot in Bing works.
Andrew Martonik / Digital Trends

Ta integracja sięga głębiej, także do przeglądarki Edge. Microsoft zaprojektował swoją przeglądarkę Edge, aby wyglądała bardziej zgodnie z Windows 11, ale ważniejszą aktualizacją jest jej nowa integracja AI.

Pasek boczny w Bing jest dostępny w całej przeglądarce Edge. Microsoft twierdzi, że potrafi przeanalizować stronę i napisać jej podsumowanie, połączyć dokumenty, a nawet porównać dane między wieloma stronami. Jako przykład, Microsoft AI błyskawicznie tłumaczy ciąg kodu z GitHuba na inny język programowania.

Microsoft Edge with ChatGPT-powered AI sidebar.
Andrew Martonik / Digital Trends
Google ogłosiło swojego rywala Bard AI w poniedziałek, a w środę ma zademonstrować jego możliwości podczas livestreamu. Jest on pozycjonowany jako alternatywa ChatGPT, która będzie zasilać wyszukiwarkę Google.
Możesz wypróbować odświeżoną wersję Binga już teraz, wchodząc na stronę bing.com/new. Microsoft mówi, że ten okres przedpremierowy jest ograniczony do niewielkiej liczby zapytań, ale możesz zapisać się, aby zostać powiadomionym, gdy pełny dostęp będzie dostępny. Przeczytaj nasz przewodnik po tym, jak korzystać z Binga z obsługą ChatGPT, aby dowiedzieć się, jak uzyskać szybszy dostęp.

Ähnliche Beiträge