Oto jak kupic najlepsza siec VPN dla wlasnego bezpieczenstwa w

Hier erfahren Sie, wie Sie das beste VPN für Ihre eigene Online-Sicherheit kaufen

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Haftungsausschluss: Einige Seiten auf dieser Website können einen Affiliate-Link enthalten. Dies beeinflusst unsere Redaktion in keiner Weise.

Kiedyś postrzegaliśmy Internet jako darmową, otwartą platformę, ale w ciągu ostatnich pięciu lat to pojęcie zostało zdezaktualizowane. Jesteśmy świadomi, że agencje rządowe i zagraniczne służby bezpieczeństwa mogą śledzić, dokąd się udajemy, co robimy iz kim rozmawiamy. Wiemy, że duże korporacje rutynowo monitorują nasze działania, gdy korzystamy z ich usług, i że nie zawsze kontrolujemy, w jaki sposób wykorzystują te informacje – ani komu je przekazują. Możemy mieszkać lub odwiedzać kraje, które blokują usługi i cenzurują treści, lub możemy chcieć korzystać z usług przesyłania strumieniowego, które oferują więcej na ich terytoriach domowych niż w Wielkiej Brytanii. Gdy uzyskujemy dostęp do Internetu za pośrednictwem publicznych sieci bezprzewodowych, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś nas szpieguje.

Hier erfahren Sie, wie Sie das beste VPN für Ihre eigene Online-Sicherheit kaufen

Korzystając z VPN, możemy ominąć te kontrole i ograniczenia. Możemy ukryć naszą lokalizację i zerwać łącza adresu IP, które wiążą nasze działania online z określonym miejscem. Możemy ukryć działania, utrudniając ich rejestrowanie lub monitorowanie. Możemy zastąpić naszą rzeczywistą inną lokalizację, umożliwiając nam przeglądanie ocenzurowanych treści, dostęp do zablokowanych usług lub korzystanie z serwisów streamingowych tak, jakbyśmy znajdowali się na innym terytorium. Chociaż VPN nie gwarantuje prywatności – nie mówiąc już o anonimowości – jest to jedno z najlepszych narzędzi, jakie mamy, aby ją zachować.

Was ist ein VPN?

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną iw swojej najbardziej podstawowej formie jest sposobem na rozszerzenie sieci prywatnej na jedną lub więcej sieci publicznych (takich jak Internet), dzięki czemu możesz bezpiecznie wysyłać i odbierać dane, tak jakbyś był fizycznie podłączony do prywatnego sieć. Jeśli ktoś mówi na przykład o połączeniu się z firmową siecią VPN, ma na myśli to, że ma bezpieczny sposób łączenia się z siecią firmy, tak jakby siedział w biurze. Wszystkie przesyłane tam i z powrotem dane są bezpieczne i zaszyfrowane, a osoby z zewnątrz mają trudności z podsłuchiwaniem.

Usługi VPN oznaczają jednak coś nieco innego. Tutaj używasz tej samej podstawowej metody, aby utworzyć bezpieczne połączenie między swoim urządzeniem lub komputerem a serwerami należącymi do dostawcy VPN. Cały ruch sieciowy przechodzi przez to połączenie, więc nikt nie może go zobaczyć, dopóki nie opuści serwera VPN i nie przejdzie do publicznego Internetu. Ma to dwa skutki. Po pierwsze, zachowuje prywatność twoich działań i komunikacji. Nawet twój dostawca usług internetowych nie może zobaczyć ani zarejestrować tego, co robisz. Po drugie, ukrywa miejsce, w którym się znajdujesz – chroniąc w ten sposób Twoją tożsamość – jednocześnie sprawiając wrażenie, jakbyś był w miejscu, w którym znajduje się serwer. Możesz mieszkać w Glasgow, ale wygląda na to, że łączysz się z Finlandii, Maryland lub Bahamów. Tylko Ty i Twój dostawca VPN wiecie na pewno.

Przeczytaj także: Co to jest VPN?

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Wiele osób albo czuje się komfortowo z myślą, że ich aktywność online jest śledzona, blokowana lub cenzurowana – albo po prostu nie wiedzą lub nie przejmują się tym. Dla reszty z nas istnieją trzy dobre powody, dla których moglibyśmy chcieć korzystać z VPN:

Begrenztes Angebot: 3 Monate GRATIS!

  • Prywatność: Chociaż korzystanie z VPN niekoniecznie zapewni Ci anonimowość w Internecie, znacznie ułatwia ukrywanie Twoich działań i utrudnia identyfikację. To zaleta dla tych, którzy czują się niekomfortowo, gdy rząd lub korporacje szpiegują, ale absolutna konieczność dla demaskatorów, aktywistów i osób żyjących w opresyjnych reżimach.
  • Sicherheit: Jeśli korzystasz z publicznego Wi-Fi, powiedzmy, w hotelu lub kawiarni, lub jeśli nie możesz zagwarantować bezpieczeństwa innych sieci, przez które się łączysz, korzystanie z VPN zapewnia dodatkową warstwę ochrony dostępu do wrażliwych usług lub prowadzenia interesów podczas jesteś poza biurem.
  • Dostęp: Kraj, w którym mieszkasz lub który zamierzasz odwiedzić, może blokować dostęp do niektórych witryn internetowych lub usług internetowych — w tym serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Coraz częściej główni dostawcy usług internetowych robią to samo, chociaż generalnie strony zawierają pornografię, piractwo lub nielegalne materiały. Co więcej, niektóre witryny i usługi – w tym usługi przesyłania strumieniowego wideo, takie jak Hulu lub Netflix – mają kontrolę, aby zapewnić, że użytkownicy spoza USA nie będą mieli dostępu do treści w USA, co jest wstydem, gdy w twoim kraju nie ma usługi lub gdy Stany Zjednoczone obsługa jest lepsza. Korzystanie z VPN może ominąć te blokady.

how_to_buy_vpn_

Czy wszystkie sieci VPN są zasadniczo takie same?

Nie. Niektóre są niewygodne i techniczne w użyciu, podczas gdy inne są niezwykle proste. Niektóre mają dużą liczbę serwerów rozsianych po całym świecie, podczas gdy inne mają tylko kilka na bardzo określonych terytoriach. Wpłynie to na to, skąd możesz wyglądać na połączenie, a także na liczbę użytkowników, których usługa może obsłużyć, zanim serwery zostaną przeciążone i spowolnią połączenia.

Istnieją również ogromne różnice pod względem wydajności. Korzystanie z VPN spowoduje spadek prędkości Internetu, ponieważ cały ruch musi być kierowany przez sieć i serwery VPN. Niektóre usługi VPN zainwestowały w swoją technologię i sieć, więc uderzenie nie zawsze jest zauważalne, ale inne zauważą, że Twoje prędkości spadają do tego stopnia, że ​​i tak będziesz mieć trudności z przesyłaniem strumieniowym wideo.

A co z prywatnością i bezpieczeństwem? Czy wszystkie są równie prywatne i bezpieczne?

Ponownie, nie. Po pierwsze, dostawca VPN może rejestrować, a nawet monitorować ruch, przy czym niektóre bezpłatne usługi VPN są znane z agregowania i sprzedawania niektórych, w większości nieszkodliwych danych użytkownika. Sztuczka polega na sprawdzeniu, czy Twój dostawca rejestruje Twój ruch, co z nim robi i jak długo przechowuje dzienniki. Wielu twierdzi teraz, że nie prowadzi żadnych dzienników, ale – szczerze mówiąc – nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno.

W przeciwnym razie kluczowym czynnikiem jest lokalizacja domowa dostawcy. W niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, rząd i służby bezpieczeństwa mają większe uprawnienia do żądania dzienników lub monitorowania ruchu przychodzącego i wychodzącego; moce, którym przeciętny dostawca VPN nie będzie w stanie się oprzeć. Jeśli prywatność lub anonimowość są głównym powodem korzystania z VPN, rozważ znalezienie takiego z siedzibą w kraju poza krajami „czternastu oczu”, które rutynowo współpracują w zakresie nadzoru i informacji handlowych – Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Dania , Francja, Holandia, Norwegia, Niemcy, Belgia, Włochy, Hiszpania i Szwecja – a zwłaszcza pierwsza piątka, która tworzy podstawową grupę „piątki oczu”.

Wreszcie, różne sieci VPN używają różnych protokołów szyfrowania, niektóre mniej lub bardziej bezpieczne niż inne, niektóre mają większy wpływ niż inne na szybkość. OpenVPN, Chameleon i SSTP oferują najlepszą równowagę między wydajnością a bezpieczeństwem. PTTP jest szybki, ale potencjalnie słabszy.

Czy poza bezpieczeństwem i wydajnością są jakieś inne funkcje, na które powinienem zwrócić uwagę?

Niektóre usługi VPN oferują dodatkowe środki ochrony, w tym „podwójny przeskok”, który dodatkowo ukrywa Twoją lokalizację i tożsamość, lub ochronę przed wyciekiem DNS, aby uniemożliwić przeglądarce wysyłanie żądań DNS – żądań kierowania na określony adres URL – bezpośrednio do Twojego dostawcy usług internetowych, a nie przez VPN , ujawniając swoją prawdziwą lokalizację. Niektóre mają funkcje omijania bramek i monitorowania w publicznych sieciach bezprzewodowych, podczas gdy inne umożliwiają przekształcenie komputera osobistego lub laptopa w wirtualny router, dzięki czemu można łączyć się przez niego z innymi urządzeniami, aby wszystkie korzystały z VPN.

Kolejną przydatną funkcją jest wyłącznik awaryjny. Skonfiguruj to dla określonych aplikacji, takich jak przeglądarka, a jeśli połączenie VPN ulegnie awarii, przeglądarka zamknie się automatycznie, zapobiegając nagłemu ujawnieniu.

Co z ograniczeniami lub ograniczeniami?

Nie wszystkie sieci VPN działają równie dobrze w różnych krajach. Niektóre mogą nie działać, powiedzmy, w Chinach, gdzie Wielka zapora ogniowa, która uniemożliwia obywatelom Chin dostęp do niezatwierdzonych witryn i treści, stała się szczególnie dobra w wykrywaniu i blokowaniu VPN. Podobnie Netflix może teraz wykryć wiele sieci VPN i uniemożliwić korzystanie z nich w celu uzyskania dostępu do usługi w USA. To, że jeden działa jednego dnia, nie musi oznaczać, że będzie działał w przyszłości.

P2P i Torrenty często podlegają ograniczeniom. Niektóre usługi po prostu nie pozwalają na udostępnianie lub pobieranie torrentów lub ruchu P2P przez VPN, podczas gdy inne mogą ograniczać tę możliwość. Ponownie, jeśli to twoja torba – a jesteśmy pewni, że nie marzysz o nielegalnym udostępnianiu treści – sprawdź, na co zezwala dostawca przed zarejestrowaniem się.

Na koniec sprawdź, z ilu urządzeń możesz korzystać za pośrednictwem usługi i czy usługa obsługuje wszystkie urządzenia, z których chcesz korzystać. Wiele pozwoli ci korzystać z VPN na maksymalnie pięciu komputerach PC, Mac lub innych urządzeniach, podczas gdy inne są ograniczone tylko do jednego. Nie wszystkie obsługują też pełną gamę urządzeń, więc jeśli potrzebujesz czegoś do laptopa z systemem Windows, iPada, smartfona z Androidem i streamera Kodi, rozejrzyj się i zawęź opcje.

Jeśli szukasz najlepszej usługi VPN, sprawdź ExpressVPN.

Ähnliche Beiträge