Jak korzystac z funkcji notatek na Instagramie aby opublikowac status

How to use the notes feature on Instagram to post a status

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

Chcesz opublikować status na Instagramie, który będą mogli zobaczyć Twoi znajomi i wspólni obserwatorzy? Aplikacja wprowadziła funkcję Notatki, która pozwala to zrobić.


Oto, co musisz wiedzieć o funkcji Notatki na Instagramie i o tym, jak za jej pomocą opublikować własną aktualizację statusu.


Czym są notatki na Instagramie?

Funkcja stanu notatek WhatsApp
Image source: Instagram

Notatki to krótkie aktualizacje tekstowe, które pojawiają się u góry skrzynki odbiorczej użytkowników na Instagramie. Podobnie jak Stories, znikają po 24 godzinach. Notatki mogą mieć do 60 znaków i składają się z tekstu i emotikonów.

Notatki różnią się od Stories pod wieloma względami. Po pierwsze, Notatki zawierają tylko tekst lub emotikony — żadnych obrazów ani wideo. Zamiast pojawiać się na ekranie głównym, pojawiają się nad Twoimi wiadomościami bezpośrednimi. Chociaż możesz udostępniać publiczne relacje z kont na Instagramie, nie możesz udostępniać postów z Notatek.

I wreszcie, zamiast być publicznymi aktualizacjami, możesz udostępniać je tylko wspólnym obserwatorom lub osobom z Twojej listy bliskich znajomych.

Jak utworzyć notatkę na Instagramie

Teraz, gdy już wiesz, do czego służy ta funkcja, oto jak z niej korzystać. Aby rozpocząć tworzenie pierwszej notatki, wykonaj następujące kroki…

  1. Open Instagram and select ikona papierowego samolotu aby przejść do skrzynki odbiorczej wiadomości.
  2. Zobaczysz A przycisk + na zdjęciu profilowym u góry skrzynki odbiorczej z tekstem „Zostaw notatke„. Stuknij w tę ikonę +.
  3. Na następnej stronie wpisz, co chcesz udostępnić w polu tekstowym, które mówi Podziel się tym, co myślisz.
  4. Wybierz odbiorców: Obserwatorzy, których obserwujesz Or Close friends.
  5. When you're done, tap Share. Status tekstowy będzie teraz wyświetlany wraz z Twoim zdjęciem profilowym, obok notatek od innych wspólnych obserwujących.

Proces jest dość łatwy. Upewnij się tylko, że udostępniasz je właściwym odbiorcom. Gdy opublikujesz notatkę, ludzie mogą odpowiedzieć na nią jako wiadomość prywatną, która trafi do Twojej skrzynki odbiorczej, podobnie jak w przypadku odpowiedzi w relacji.

Z łatwością aktualizuj swój status na Instagramie za pomocą notatek

Ta funkcja ma na celu wywołanie rozmowy między wspólnymi obserwatorami i bliskimi przyjaciółmi. Jeśli więc chcesz bardziej zaangażować się w kontakt z tymi osobami na swoim profilu na Instagramie, wypróbuj Notatki już teraz.

Similar Posts