How to print an email from Gmail (desktop and mobile)

How to print an email from Gmail (desktop and mobile)

Pomimo rosnącej tendencji do społeczeństwa bez papieru, wciąż są chwile, kiedy potrzebny jest namacalny wydruk korespondencji e-mail. Gmail, będący jedną z najpopularniejszych usług pocztowych, umożliwia swoim użytkownikom łatwe drukowanie wiadomości e-mail. Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić fizyczny rejestr ważnych e-maili, czy udostępniać je offline, ten przewodnik przeprowadzi Cię przez proces drukowania wiadomości e-mail z Gmaila na platformach stacjonarnych i mobilnych.

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

Korzyści z drukowania wiadomości e-mail

Mimo że większość naszej pracy została przeniesiona do trybu online, wartość fizycznych dokumentów pozostaje istotna w kilku scenariuszach. Na przykład posiadanie wydrukowanej wiadomości e-mail może być pomocne w sytuacjach, gdy urządzenia elektroniczne nie są łatwo dostępne lub dozwolone. Służy również jako namacalna kopia zapasowa na wypadek utraty danych cyfrowych.

Drukowanie wiadomości e-mail z Gmaila na komputerze (PC i Mac)

Komputerowy interfejs Gmaila zapewnia łatwe w obsłudze środowisko drukowania wiadomości e-mail. Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby wydrukować wiadomość e-mail z Gmaila na komputerze stacjonarnym, czy to PC, czy Mac:

 1. Open Gmail And log in to your account.
 2. Wybierz e-mail, który chcesz wydrukować.
 3. Kliknij ikonę drukarki znajdującą się w prawym górnym rogu wiadomości e-mail.
 4. Pojawi się wyskakujące okienko. Tutaj wybierz swoją drukarkę, określ liczbę stron, które chcesz wydrukować, oraz inne preferencje.
 5. Upewnij się, że drukarka jest włączona i działa.
 6. Kliknij „Drukuj” w prawym dolnym rogu wyskakującego okienka.

Drukowanie e-maila z aplikacji Gmail (Android i iPhone)

Drukowanie wiadomości e-mail z aplikacji Gmail może być nieco bardziej skomplikowane w porównaniu z wersją na komputer, ale nasz przewodnik krok po kroku uprości ten proces.

 1. Otwórz aplikację Gmail na swoim urządzeniu i zaloguj się.
 2. Wybierz wiadomość e-mail, którą chcesz wydrukować.
 3. Dotknij trzech kropek znajdujących się w prawym rogu wiadomości e-mail.
 4. Wybierz „Drukuj”. Jeśli używasz iPhone’a, aplikacja zapyta, czy chcesz użyć AirPrint. Wybierz tę opcję, jeśli Twoja drukarka jest zgodna z AirPrint. W przeciwnym razie wybierz anuluj.
 5. Wybierz drukarkę, a następnie naciśnij przycisk drukowania.

Uwaga końcowa: uważaj na to, co drukujesz

Zawsze pamiętaj o sprawdzeniu treści, którą chcesz wydrukować. W zależności od interfejsu możesz wybrać określone części wiadomości e-mail zamiast całej wiadomości e-mail. Jeśli nie określisz, możesz wydrukować więcej niż zamierzałeś. Jest to szczególnie ważne w przypadku większych łańcuchów e-mail lub e-maili od firm, które mogą zawierać długie warunki świadczenia usług lub dodatkowe treści.

Similar Posts