Samsung Pay 101 how to pay with your phone

Samsung Pay 101: how to pay with your phone

Urządzenia z Androidem posiadają usługę Google Pay, która ułatwia płacenie telefonem, natomiast iPhone posiada usługę Apple Pay. Na telefonach Samsung Galaxy dostępna jest także usługa Samsung Pay. Co to jest Samsung Pay i jak go używać do płacenia telefonem? Odpowiedź znajdziesz w tym poście.

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

Good to know: nie masz pewności, czy telefony Samsung Galaxy faktycznie obsługują system Android? Odpowiedź brzmi: tak, ale tutaj są różnice.

Co to jest Samsung Pay

Samsung Pay to bezdotykowy system płatności mobilnych wbudowany bezpośrednio w Twój telefon Samsung Galaxy lub smartwatch. Dzięki Samsung Pay możesz płacić w sklepach detalicznych na całym świecie za pomocą telefonu Samsung, korzystając z zapisanych w nim danych karty kredytowej lub debetowej.

Samsung Pay przypomina cyfrowy portfel, w którym telefon pełni rolę karty, którą należy przyłożyć do bankomatu, aby dokonać płatności w dowolnym sklepie. Oprócz kart kredytowych i debetowych Samsung Pay umożliwia także zapisywanie kart podarunkowych i członkowskich na telefonie. Wcześniej Samsung Pay był osobną aplikacją, ale teraz usługi Samsung Pay i Pass zostały połączone w jedną Aplikacja Portfel Samsunga.

Interfejs aplikacji Portfel Samsung.

Aby móc korzystać z Samsung Pay, musisz zapisać dane karty w aplikacji Samsung Wallet na swoim telefonie. Możesz wtedy dokonywać płatności, nie martwiąc się o noszenie przy sobie prawdziwej karty.

Zazwyczaj w przypadku kart fizycznych należy wyjąć kartę z portfela, przesunąć ją w górę na urządzeniu, wprowadzić kod PIN karty, a następnie włożyć ją z powrotem do portfela. Samsung Pay upraszcza cały proces. Po skonfigurowaniu usługi Samsung Pay w telefonie wystarczy umieścić telefon na terminalu POS lub urządzeniu do obsługi kart i uwierzytelnić kartę za pomocą czujnika linii papilarnych lub skanera tęczówki w telefonie.

Opcje aplikacji Portfel Samsung..

Tip: dowiedz się wszystkiego o różnicach pomiędzy Samsung Pay, Google Pay i Apple Pay.

Jak działa Samsung Pay

Samsung Pay wykorzystuje technologię Near Field Communication (NFC) Twojego telefonu do dokonywania płatności w urządzeniach obsługujących technologię bezprzewodową. Dane Twojej karty zostaną przesłane do terminala płatniczego obsługującego technologię NFC po umieszczeniu telefonu w pobliżu urządzenia.

Jednak w niektórych regionach, np. w Indiach, wielu sprzedawców nadal dysponuje tradycyjnymi automatami płatniczymi, w których należy włożyć kartę do urządzenia. Usługa Samsung Pay współpracuje z tymi urządzeniami również na niektórych telefonach Samsung Galaxy.

Ogólnie rzecz biorąc, Samsung Pay działa we wszystkich miejscach, w których można przesunąć lub dotknąć karty fizycznej.

Tip: sprawdź inne sposoby wykorzystania NFC w telefonie.

Czego potrzebujesz, aby korzystać z Samsung Pay

Przede wszystkim będziesz potrzebować Telefon Samsung Galaxy obsługujący Samsung Pay. Zasadniczo wszystkie flagowce Samsunga i niektóre modele średniej klasy obsługują Samsung Pay. Będziesz także musiał znać szczegóły swojej karty kredytowej, debetowej, podarunkowej lub członkowskiej. Wreszcie musisz mieć kartę z kompatybilnego banku. Sprawdź w swojej instytucji finansowej, czy oferuje taką opcję.

Kurier przygotowujący POS w oczekiwaniu na płatność.
Image source: Pexels

Najważniejsze jest to, że nie musisz nic kupować, aby korzystać z Samsung Pay. Nie musisz nawet odwiedzać banku. Cała technologia jest dostępna natywnie w Twoim telefonie. Wystarczy raz zarejestrować karty w telefonie i gotowe.

W skrócie, aby móc korzystać z Samsung Pay, będziesz potrzebować:

 • Skonfiguruj Samsung Pay na swoim telefonie Samsung.
 • Dodaj swoje karty płatnicze do Samsung Pay.
 • Gdy będziesz gotowy do dokonania płatności, otwórz portfel Samsung i wybierz kartę, której chcesz użyć.
 • Trzymaj telefon Samsung w pobliżu czytnika zbliżeniowego, aż zobaczysz komunikat z potwierdzeniem płatności.

Jak dodać karty w Samsung Pay

Wykonaj poniższe kroki, aby zarejestrować kartę w Samsung Pay w Samsung Wallet:

 1. Otwórz aplikację Samsung Wallet na telefonie Samsung Galaxy. Jeśli jej nie widzisz, poszukaj aplikacji Samsung Pay. Jeśli którakolwiek z aplikacji nie jest dostępna na Twoim telefonie, zaktualizuj oprogramowanie telefonu do najnowszej wersji.
 2. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Samsung, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Wprowadź swoje dane logowania.
Zaloguj się przy użyciu danych logowania do konta Samsung w portfelu Samsung.

A note: Samsung nie pozwala na robienie zrzutów ekranu w aplikacji Samsung Wallet.

 1. Udziel niezbędnych uprawnień aplikacji Samsung Wallet i dotknij przycisku „Kontynuuj”.
Nadawanie uprawnień w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Zostaniesz poproszony o skonfigurowanie metody weryfikacji umożliwiającej korzystanie z usługi Samsung Pay. Wybierz „Odcisk palca” lub „PIN portfela”. Jeśli wybierzesz odcisk palca, nadal będziesz musiał skonfigurować kod PIN.
Używanie opcji „Odcisk palca” w aplikacji Samsung Wallet jako metody weryfikacji.
 1. Po skonfigurowaniu metody weryfikacji zostaniesz przeniesiony do ekranu głównego aplikacji. Kliknij zakładkę „Menu” na dole i wybierz „Karty kredytowe/debetowe”.
Kliknięcie opcji „Karty kredytowe/debetowe” w opcji Menu w portfelu Samsung.
 1. Kliknij ikonę „Dodaj” (+) u góry.
Kliknięcie przycisku „+” w przycisku portfela Samsung w celu dodania karty.
 1. Aplikacja otworzy aparat i poprosi o skierowanie go w stronę karty. Twój telefon rozpocznie skanowanie danych karty. Możesz też dotknąć przycisku „Dodaj kartę” ręcznie, aby ręcznie wprowadzić wszystkie dane karty, lub nacisnąć przycisk „Dodaj za pomocą NFC”, aby automatycznie uzyskać dane karty, po prostu dotykając karty NFC z tyłu telefonu.
Skanowanie nowej karty do aplikacji Samsung Wallet.
 1. Gdy aplikacja wykryje dane karty, zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu CVV (3 lub 4 cyfry) i nazwiska posiadacza karty. Naciśnij przycisk „Dalej”.
Wprowadzanie kodu CVV w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Aplikacja rozpocznie weryfikację Twojej karty i zostaniesz poproszony o akceptację Regulaminu. Kliknij „Zgadzam się”.
Wyrażanie zgody na „Warunki korzystania z usługi” w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Na koniec zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej karty. W tym celu możesz wybrać opcję otrzymania wiadomości SMS lub połączenia na numer telefonu komórkowego zarejestrowany na Twoim koncie bankowym. Wpisz kod w celu weryfikacji karty.
Weryfikacja karty w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Otóż ​​to. Karta zostanie pomyślnie zarejestrowana w Twoim telefonie Samsung Galaxy. Podobnie możesz dodać więcej kart do usługi Samsung Pay.
Dodano nową kartę w aplikacji Samsung Wallet.

Tip: dzięki tym wskazówkom możesz wyróżnić ekran główny telefonu Samsung Galaxy.

Jak używać Samsung Pay do dokonywania płatności

Po zarejestrowaniu co najmniej jednej karty w aplikacji Samsung Wallet możesz korzystać z usługi Samsung Pay, aby dokonywać płatności w dowolnym sklepie detalicznym za pomocą telefonu, wykonując następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Samsung Wallet na swoim telefonie. Możesz uzyskać do niego szybki dostęp, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu.
 2. Pojawi się Twoja domyślna karta. Jeśli masz wiele kart, przesuń palcem w prawo lub w lewo, aby przejść do preferowanej karty.
Widok kart w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Poproś kasjera o wprowadzenie szczegółów płatności na automacie.
 2. Zeskanuj swój odcisk palca za pomocą czujnika linii papilarnych lub wprowadź PIN Portfela w telefonie.
 3. Twój telefon zacznie szukać terminali lub kart płatniczych. Przyłóż tył telefonu do urządzenia, aby autoryzować płatność. Masz na to 50 sekund.
Aplikacja Samsung Wallet jest gotowa do dokonania płatności.
 1. Jeżeli posiadasz wystarczające środki na koncie, transakcja zakończy się sukcesem i zostaniesz powiadomiony o zakończeniu procesu.
 2. Co więcej, każdy szczegół transakcji zostanie zapisany w aplikacji Samsung Wallet, którą możesz sprawdzić, jak pokazano poniżej.

Tip: dowiedz się, co zrobić, jeśli doświadczysz oszustwa związanego z kartą kredytową.

Jak sprawdzić poprzednie transakcje Samsung Pay

Aby wyświetlić historię transakcji Samsung Pay w aplikacji Samsung Wallet, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Samsung Wallet na telefonie Samsung Galaxy.
 2. Kliknij zakładkę Menu na dole i wybierz „Karta kredytowa/debetowa”.
Sekcja „Karty kredytowe/debetowe” w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Kliknij kartę, której historię transakcji chcesz sprawdzić.
 2. Szczegóły przeszłych transakcji zobaczysz w sekcji „Ostatnie transakcje”.
Sprawdzanie sekcji „Ostatnie transakcje” w aplikacji Samsung Wallet.

Jak usunąć kartę z Samsung Pay

Aby usunąć zapisaną kartę z portfela Samsung, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Samsung Wallet na swoim telefonie.
 2. Kliknij zakładkę „Menu”, a następnie „Karty kredytowe/debetowe”.
 1. Kliknij kartę, którą chcesz usunąć.
Wybierz kartę w aplikacji Samsung Wallet.
 1. Naciśnij ikonę z trzema kropkami u góry i wybierz z menu opcję „Usuń kartę”.
Kliknięcie opcji „Usuń kartę” w aplikacji Samsung Wallet.

Tip: chcesz być mniej zależny od fizycznych kart kredytowych? Sprawdź najlepsze usługi wirtualnych kart kredytowych.

Frequently Asked Questions

Co się stanie, jeśli zgubisz telefon Samsung Galaxy?

Jeśli zgubisz telefon, w którym zarejestrowałeś usługę Samsung Pay, dane Twojej karty pozostaną bezpieczne, ponieważ złodziej będzie potrzebował Twojego odcisku palca lub kodu PIN Portfela, aby autoryzować płatności. Co więcej, jeśli zablokujesz telefon korzystając z usługi Znajdź mój, Portfel Samsung zostanie zablokowany zbyt.

Ile kart można zarejestrować w Samsung Pay?

W Samsung Pay możesz dodać maksymalnie 10 kart płatniczych.

Jaka jest różnica między Samsung Pay a Samsung Wallet?

Wcześniej Samsung miał dwie różne usługi do przechowywania ważnych informacji. Samsung Pay służy do kart kredytowych, debetowych i podarunkowych, natomiast Samsung Pass służy do haseł, adresów i podobnych informacji. Samsung Wallet zastępuje obie te aplikacje i łączy oferowane przez nie funkcje w jednej aplikacji. Dzięki temu możesz teraz uzyskać dostęp do usług Samsung Pay i Samsung Pass bezpośrednio z portfela Samsung.

Similar Posts