5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

Las 5 mejores ideas para colaborar en YouTube

Z ponad 210 milionami użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych, wybory widzów w YouTube szybko się zróżnicowały. Współpraca z innym YouTuberem może pomóc Ci przyciągnąć więcej takich widzów i wydłużyć czas oglądania Twojego kanału, czyli zaletę, której pragnie każdy twórca!

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Film we współpracy w YouTube jest tworzony przez dwóch (lub więcej) twórców, którzy zwykle pracują na osobnych kontach. Tworząc jeden film dla obu odbiorców, współpracownicy mogą wzajemnie przedstawiać nowym widzom swoje treści.

Więc co z tego masz? Cóż, ci nowi widzowie mogą zdecydować się na odwiedzenie Twojego kanału. Jeśli podoba im się to, co widzą, mogą nawet subskrybować!

Współprace są również odświeżające dla Twoich odbiorców, ponieważ mogą zobaczyć nowe treści od Ciebie. Dzięki współpracy możesz pokazać różne części swojej osobowości, których zwykle nie wyrażasz. Możesz grać w nowe gry, odkrywać ekscytujące miejsca i robić znacznie więcej ze swoim nowym kumplem z YouTube.

Przeczytaj więcej: YouTube Collabs – 6 wskazówek dotyczących wspaniałego projektu wideo

Jak znaleźć YouTuberów do współpracy?

Zanim podejmiesz współpracę z innymi YouTuberami, musisz jasno określić, z kim współpracujesz. Idealnie byłoby, gdyby Twój współpracownik miał podobną liczbę odbiorców i dzielił Twoją niszę (przynajmniej częściowo). Narzędzie vidIQ dla konkurentów służy do porównywania się z podobnymi twórcami, ale może też pomóc w znalezieniu osób do współpracy.

Możesz także sprawdzić fora, subreddity i inne społeczności społecznościowe, w których łączą się podobnie myślący twórcy. Niektóre z nich będą płatnymi społecznościami, więc możesz spodziewać się poważniejszego tłumu i poszukać potencjalnych współpracowników.

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, przyjrzyjmy się pięciu różnym pomysłom na współpracę, które możesz wypróbować na swoim kanale.

1. Wyzwania

Wyzwania, które należą do klasyki YouTube, przez lata były bezpiecznym wyborem dla większości twórców, którzy przez lata chcieli nawiązać udaną współpracę. Ma wszystko, czego potrzebuje dobry zespół: świetne klipy, niekontrolowany śmiech, epickie wpadki i najwyższej klasy treści. Podstawowe wyzwania, które możesz wypróbować, to między innymi „Spróbuj się nie śmiać”, „Nigdy przenigdy”, „Best Friend Tag” i dowolne 24-godzinne wyzwanie.

5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

Wyzwania są elastyczne w tym sensie, że możesz je wykonywać zdalnie zamiast spotykać się osobiście. Więc bez względu na niszę, mamy dla Ciebie film z wyzwaniem! Od czasu do czasu YouTube ogłasza ekskluzywne wyzwania taneczne w krótkich formatachmożesz też współpracować przy takich trendach!

2. IRL

Dla wielu może to nie być wykonalne, ale jeśli możesz, filmowanie (lub przesyłanie strumieniowe) siebie podczas zabaw na zewnątrz jest prawie zawsze hitem. IRL (w prawdziwym życiu) może być jednym z najtrudniejszych rodzajów treści. Twórcy napotykają trudności techniczne, problemy związane z lokalizacją i okazjonalny „snajper”, który chce trollować dla zabawy. Ale sama różnorodność treści, które można wyprodukować w IRL, powinna to z nawiązką zrekompensować.

1680418274 310 5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

Fuente de la imagen: golightstream.com

Parki rozrywki, nawiedzone domy, malownicze spacery lub krótka wycieczka w góry to świetne pomysły na współpracę z IRL.

3. Hosting krzyżowy

W ostatnich latach społeczność YouTube odnotowała ogromny wzrost hostingu w wielu kanałach. Możesz być prezenterem kanału innej osoby i publikować treści na tematy, które oboje uważają za interesujące. Dzięki temu zyskasz nowe grono widzów, którzy prawdopodobnie uznają Cię za interesującego!

1680418274 245 5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

Wartość cross-hostingu wzrosła po pandemii. Prostota, z jaką można zrealizować tę koncepcję współpracy, jest jedną z jej głównych zalet.

4. Filmy z serii

Po co tworzyć jedną współpracę wideo, skoro można stworzyć całą serię? Nagranie dwóch lub więcej filmów sprawi, że widzowie będą z niecierpliwością oczekiwać następnego, który udostępnisz Ty i Twój współpracownik. To bardzo skuteczny sposób na zwiększenie wyświetleń.

  • Upewnij się, że Twoja fabuła jest wciągająca.
  • Prześlij pierwszy film na jeden kanał.
  • Prześlij drugi film na inny kanał.
  • Wzajemna promocja każdego filmu na obu kanałach.
1680418275 2 5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

5. Recenzje i samouczki

Jeśli masz kanał edukacyjny, działania, które nie mają charakteru edukacyjnego, mogą nie być korzystne dla Twoich widzów. Ale jest jeden pomysł na współpracę z YouTube, który możesz wypróbować.

Możliwości związane z publikowaniem recenzji i samouczków są ogromne, szczególnie w społecznościach domowych i kosmetycznych. Możliwe jest uzyskanie większej liczby wyświetleń filmów instruktażowych, zwłaszcza jeśli Twoje instrukcje są dokładne i pomocne.

1680418275 232 5 najlepszych pomyslow na wspolprace w YouTube ktore warto wyprobowac

Ponieważ wspólne filmy stały się tak popularne, nic dziwnego, że nawet mali YouTuberzy chcą się przyłączyć. Współpraca z innym YouTuberem w celu stworzenia oryginalnego materiału ma wiele zalet. Wraz ze wzrostem liczby interakcji, wyświetleń i liczby subskrybentów sprawisz, że Twoi odbiorcy uznają Twoje materiały za bardziej interesujące.

Teraz nadszedł czas, aby nawiązać współpracę z innym YouTuberem szukającym współpracy! A skoro już to robisz, sprawdź inne sposoby pozyskiwania i zatrzymywania subskrybentów.

Publicaciones Similares