1682304498 Jak korzystac z karty Spolecznosc w YouTube Studio

Cómo utilizar la pestaña Comunidad en YouTube Studio

Jak korzystac z karty Spolecznosc w YouTube Studio

Czy kiedykolwiek żałowałeś, że YouTube Studio nie ma pulpitu nawigacyjnego tylko dla Zakładka Społeczność? Może panel pokazujący, ile polubień i komentarzy zdobyły Twoje posty?

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Wygląda na to, że YouTube się z tym zgadza, w związku z czym w YouTube Studio pojawiła się nowa strona zawierająca to wszystko i jeszcze więcej. Oto jak to działa.

Jak znaleźć stronę Posty na karcie Społeczność w YouTube Studio

  1. W prawym górnym rogu YouTube kliknij swoje zdjęcie profilowe i przejdź do YouTube Studio.
  2. Znajdź lewe menu nawigacyjne i kliknij „Zawartość”.
  3. Na następnej stronie zobaczysz kilka kart u góry. Kliknij ten o nazwie „Posty”, aby zobaczyć wszystkie posty społeczności, które opublikowałeś na swoim kanale.

Aby uzyskać wskazówki w czasie rzeczywistym, obejrzyj nasz samouczek wideo, w jaki sposób znaleźć i korzystać z tej nowej sekcji YouTube:

Ta lista postów społeczności jest domyślnie ułożona chronologicznie, ale kolumny można sortować. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś konkretnego, na przykład, które posty społeczności mają najwięcej komentarzy lub polubień, możesz łatwo przeglądać dane.

Poszperaliśmy trochę i odkryliśmy kilka interesujących rzeczy na temat postów społeczności vidIQ, takich jak:

  • Posty, które otrzymują najwięcej komentarzy, zawierają pytanie, ale nie zawsze zawierają obraz.
  • Posty społeczności, które zdobyły najwięcej polubień, zwykle zawierają obraz — w naszym przypadku przycisk odtwarzania YouTube.
  • Ankiety to świetny sposób na zaangażowanie widzów, a nasze ankiety zdobywają dziesiątki tysięcy głosów.

Jak korzystać ze strony postów społeczności YouTube

Są różne rodzaje treści możesz publikować na karcie społeczności, w tym obrazy, filmy, ankiety, zwykłe wiadomości tekstowe i animowane pliki GIF.

Podczas przeglądania strony postów społeczności te typy treści będą wyświetlane na różne sposoby. Posty zawierające zwykły tekst zawierają symbol alfabetu „Aa”, aby szybko reprezentować wiadomości inne niż medialne. Każdy post ze zdjęciem lub filmem będzie wyświetlany z obrazem, z którym jest powiązany, podczas gdy ankiety do głosowania są wyświetlane za pomocą trzech niebieskich poziomych linii.

Jeśli najedziesz myszką na każdy post w społeczności, zobaczysz rozwijane menu z większą liczbą opcji zarządzania tą funkcją. Pierwszy pozwala edytować post bezpośrednio z YouTube Studio, co jest całkiem fajne. Możesz także zarządzać komentarzami i odpowiadać na nie lub kliknąć link, który przeniesie Cię do oryginalnego posta społeczności w YouTube.

Należy jednak pamiętać, że nie można edytować ankiet. Jest to prawdopodobnie zabezpieczenie, które ma powstrzymać twórców przed zmianą opcji odpowiedzi po rozpoczęciu głosowania.

Wreszcie istnieje opcja filtrowania postów społeczności. Dzięki temu możesz przeglądać tylko posty, które chcesz zobaczyć, takie jak zwykły tekst lub animowane pliki GIF. Możesz nawet filtrować posty, aby zobaczyć, które zostały opublikowane lub zaplanowane do przyszłej publikacji.

Karta Społeczność YouTube łączy Cię z odbiorcami

W vidIQ mocno wspieramy kartę Społeczność YouTube. Od lat pomaga twórcom pozostawać w kontakcie z odbiorcami, zwłaszcza gdy tygodniowo publikowany jest tylko jeden lub dwa filmy. Naszą jedyną skargą, i to dość poważną, byłby fakt, że twórcy potrzebują 1000 subskrybentów, aby uzyskać dostęp do tych niesamowitych narzędzi społecznościowych.

Ale jeśli masz szczęście i masz kartę społeczności na swoim kanale, zacznij z niej korzystać! Rzuć sobie wyzwanie, aby codziennie przez następne trzy do sześciu miesięcy publikować coś – ankiety, animowane GIF-y lub cokolwiek, co przybliży Cię do odbiorców.

Publicaciones Similares