Czy Instagram kompresuje zdjecia i jakosc wideo

¿Comprime Instagram la calidad de las fotos y los vídeos?

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Instagram to jedna z największych platform społecznościowych, która może pochwalić się około miliardem użytkowników. Nie trzeba dodawać, że liczba codziennych postów jest oszałamiająca, podobnie jak ilość danych przetwarzanych przez Instagram. Wielu użytkowników wyraziło ostatnio swoje obawy dotyczące kompresji zdjęć i filmów na Instagramie. W tym artykule przyjrzymy się tym roszczeniom i sprawdzimy, czy Instagram kompresuje zdjęcia i filmy, czy nie.

¿Comprime Instagram la calidad de las fotos y los vídeos?

Czy Instagram kompresuje zdjęcia i filmy?

Przy milionach postów każdego dnia ogromne ilości nowych danych są regularnie przesyłane na serwery Instagrama. Przy codziennie przesyłanych terabajtach danych sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli. Aby zmniejszyć obciążenie serwera i zapewnić płynność działania, Instagram stosuje kompresję zarówno w przypadku postów wideo, jak i zdjęć.

Innym powodem kompresji jest doświadczenie użytkownika. Gdyby nie było kompresji, przesyłanie niektórych dużych filmów i zdjęć zajęłoby dużo czasu. Długi czas oczekiwania może zniechęcić użytkowników do dalszego przesyłania. To z kolei oznaczałoby mniejszy ruch i zaangażowanie użytkowników na Instagramie. Czy celowo, czy nie, dzięki ścisłym zasadom i wytycznym dotyczącym rozmiarów zdjęć (a później wideo), Instagramowi udało się skutecznie uniknąć tego problemu.

does instagram compress photos

Wytyczne dotyczące zdjęć

Na początku wszystkie zdjęcia na Instagramie, niezależnie od ich wielkości (zarówno w pikselach, jak iw megabajtach), były kompresowane do standardowego formatu 640 x 640 pikseli. Kwadratowy kształt zdjęć stał się jednym ze znaków rozpoznawczych Instagrama. Zdjęcia, które nie miały współczynnika proporcji 1:1, zostały przycięte w celu dopasowania do zalecanego współczynnika proporcji.

Obecnie Instagram umożliwia swoim użytkownikom szeroki wybór rozmiarów zdjęć i współczynników proporcji. Jaka jest obecna umowa? Według Centro de ayuda de Instagram, zdjęcia nadal są przycinane, ale zamiast obowiązkowych 640 pikseli szerokość może teraz wynosić od 320 do 1080 pikseli. Zdjęcia węższe niż 320 pikseli zostaną rozciągnięte, a szersze niż 1080 pikseli – zmniejszone.

Jeszcze jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, są proporcje. Oryginalny zestaw reguł dopuszczał tylko stosunek 1:1, podczas gdy obecne zasady dopuszczają wszystko między 1,91:1 a 4:5. Zdjęcia poza dozwolonym zakresem proporcji zostaną przycięte w celu dopasowania do obsługiwanych proporcji. Oznacza to, że jeśli zdjęcie ma szerokość 1080 pikseli, wysokość powinna wynosić od 566 (minimum w trybie poziomym) do 1350 (maksymalnie w trybie portretowym) pikseli.

Wytyczne wideo

Na początku Instagram umożliwiał użytkownikom publikowanie wyłącznie zdjęć. Aby jednak lepiej konkurować z innymi dużymi platformami społecznościowymi, Instagram wprowadził posty wideo w czerwcu 2013 r. Filmy zostały pierwotnie opublikowane w tym samym formacie 640 x 640 pikseli co zdjęcia, a czas trwania został ograniczony do zaledwie 15 sekund. W 2015 roku Instagram wprowadził obsługę filmów szerokoekranowych, aw marcu 2016 roku wydłużył maksymalny czas trwania do 60 sekund.

Limit czasu trwania wideo nadal wynosi 60 sekund. Jednak wraz z przyjęciem nowych zasad dotyczących zdjęć przyjęto również nowe zasady dotyczące filmów. Niektóre z zalecanych formatów wideo obejmują:

  1. 1080×1080 pikseli. Klasyczny kwadratowy kształt jest nadal mile widziany i jest często używany zarówno przez zwykłych, jak i biznesowych użytkowników. Jeśli nie jesteś pewien i nie lubisz eksperymentować, trzymaj się klasycznego formatu.
  2. 1200×673 i 1920×1080 pikseli. Oto zalecenia dotyczące filmów nakręconych w trybie poziomym. Jeśli Twój aparat nie obsługuje wideo HD, nagrywaj w rozdzielczości 1200 x 673. W przeciwnym razie możesz swobodnie korzystać z rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli.
  3. 1080 x 1350 i 1080 x 1920 pikseli dla filmów portretowych. Jeśli kręcisz standardowy film w trybie portretowym, powinieneś użyć rozdzielczości 1080 x 1350 pikseli, ale jeśli kręcisz film Stories, celuj w rozdzielczość 1080 x 1920. Jeśli rozmiar Twojego filmu w Stories jest większy niż 2 MB, Instagram go odrzuci.

instagram compress photos and video quality

W przypadku przesyłania filmów należy wziąć pod uwagę kilka innych kwestii. Film musi trwać co najmniej 3 sekundy, w przeciwnym razie Instagram nie pozwoli Ci go przesłać. Z drugiej strony, jeśli jest dłuższy, zostanie przycięty, aby zmieścił się w 60-sekundowym przedziale czasowym. Uważaj, aby nie przesadzić tutaj, ponieważ możesz stracić ważny fragment filmu, jeśli zostanie przycięty.

Historie muszą trwać od 3 do 15 sekund. Powinieneś utrzymywać liczbę klatek na sekundę poniżej 30 klatek na sekundę. Jeśli to możliwe, liczba klatek na sekundę powinna być stała. Nie ma ustalonej reguły dotyczącej rozmiaru pliku wideo, ale biorąc pod uwagę czas trwania, liczbę klatek na sekundę i ograniczenia rozdzielczości, jasne jest, że Instagram nadal dąży do tego, aby filmy były jak najlżejsze.

Reflexiones finales

Instagram nadal używa kompresji do regulowania przesyłania zdjęć i filmów. Jednak dobrą wiadomością jest to, że wraz z postępem technologicznym wytyczne stają się coraz bardziej liberalne. Mamy nadzieję, że Instagram będzie nadal łagodzić wytyczne, aby uwzględniać większe posty o wyższej jakości.

Publicaciones Similares