Czy Instagram powiadamia Cie gdy ktos loguje sie na Twoje

Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś loguje się na Twoje konto?

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Instagram jest obecnie prawdopodobnie najmodniejszą platformą społecznościową. Facebook wydaje się przestarzały, a większość młodych ludzi przeniosła się do IG. Pojawia się jednak kwestia bezpieczeństwa konta na Instagramie.

Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś loguje się na Twoje konto?

Facebook ma dość ścisłe zabezpieczenia, ale co z Instagramem? Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś inny loguje się na Twoje konto? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. W niektórych przypadkach Instagram powiadomi Cię e-mailem o „podejrzanej aktywności” na Twoim koncie.

Instagram oferuje kilka metod zabezpieczeń, które pomogą Ci chronić Twoje konto. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa konta na Instagramie.

Kiedy Instagram powiadamia Cię e-mailem

Wielu użytkowników zgłosiło wcześniej, że Instagram powiadomił ich o nietypowych próbach logowania, gdy ktoś inny loguje się na ich konto. Instagram może to wykryć, jeśli ktoś używa innego urządzenia z innej lokalizacji, w przeciwieństwie do zwykłych loginów.

Screenshot 95 300x241 1

Gdy korzystasz z jednego smartfona, tabletu lub komputera, aby uzyskać dostęp do Instagrama i robisz to z tej samej sieci Wi-Fi, Instagram zapamięta te dane i przypisze je jako standardowy login. Jeśli ktoś spróbuje zalogować się na Twoje konto z innego miejsca, przerwie to schemat i otrzymasz powiadomienie.

Screenshot 56

System ten nie jest jednak bezbłędny. Możesz zmienić telefon lub zalogować się za pomocą komputera znajomych. Gdy Instagram powiadomi Cię o takim zdarzeniu, możesz zignorować wiadomość e-mail. Jeśli powiadomienie zawiera losową lokalizację logowania i urządzenie, należy podjąć działania.

Najlepszym działaniem, jakie możesz podjąć, jest natychmiastowa zmiana hasła do Instagrama. Zapobiegnie to ponownemu nadużyciu konta przez sprawcę. Jeśli Instagram wciąż informuje Cię o podejrzanych logowaniach, może to być błąd.

Spróbuj użyć komórkowej transmisji danych telefonu zamiast Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do Instagramu, aby rozwiązać ten powszechny problem.

Sprawdzanie wiadomości e-mail na Instagramie

Na szczęście Instagram oferuje całą komunikację bezpośrednio na platformie Instagram. Oznacza to, że nawet jeśli obawiasz się, że wiadomość e-mail została usunięta, możesz przejść do ustawień bezpieczeństwa na Instagramie, aby sprawdzić, czy wysłano do Ciebie jakieś wiadomości logowania.

Screen Shot 2020 07 31 at 12.36.40 PM 300x156 1

Zakładając, że wystąpiły podejrzane logowania, znajdziesz je tutaj. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego konta, pamiętaj, aby okresowo sprawdzać swoje loginy i wiadomości z Instagrama.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Prawdopodobnie wiesz już trochę o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym (2FA). Możesz go użyć, aby uniemożliwić innym użytkownikom dostęp do twoich kont online i danych. Wiele programów i usług korzysta z 2FA i jest ono również dostępne na Instagramie.

Screen Shot 2020 07 31 at 12.35.19 PM 300x214 1

Możesz użyć natywnej 2FA Instagrama, która działa przez SMS. To dobra opcja i zalecamy, aby zacząć z niej korzystać. Istnieją inne narzędzia uwierzytelniające innych firm, takie jak Google Authenticator, które również są niezawodne.

E-maile mogą zostać naruszone łatwiej niż SMS-y i unikalne kody generowane przez aplikacje uwierzytelniające. Zacznijmy od uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie.

Jak aktywować 2FA na Instagramie

Możesz aktywować token uwierzytelniający SMS lub zewnętrzny token uwierzytelniający na Instagramie z tego samego menu. Jeśli będziesz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej, najlepiej wybierz Google Authenticator. Pobierz go najpierw, używając ten link dla urządzeń z systemem Android lub ten link dla urządzeń z systemem iOS.

Po zainstalowaniu aplikacji Google Authenticator postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować ją na Instagramie (lub postępuj zgodnie z instrukcjami weryfikacji SMS):

 1. Otwórz Instagram na swoim urządzeniu.
 2. Stuknij ikonę profilu i wybierz menu hamburgera.
 3. Wybierz ikonę koła zębatego.
 4. Wybierz Bezpieczeństwo.
 5. Następnie dotknij Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
  Czy Instagram Cię powiadamia
 6. Stuknij w przycisk Rozpocznij.
 7. Przesuń suwak obok opcji Wiadomość tekstowa lub obok opcji Aplikacja uwierzytelniająca, w zależności od preferencji. Uważamy, że opcja SMS jest łatwiejsza w obsłudze, ale obie są równie skuteczne i bezpieczne.
 8. Jeśli wybrałeś aplikację uwierzytelniającą, stuknij w Skonfiguruj ręcznie w następnym oknie.
  Uwierzytelniacz Google
 9. Następnie wybierz Kopiuj klucz i wklej go do aplikacji Google Authenticator.
 10. Na koniec musisz skopiować kod z Google Authenticator i wkleić go do aplikacji Instagram.

Otóż ​​to. Ta metoda może być nieco bardziej skomplikowana, ale nadal działa świetnie, jeśli nie lubisz SMS-ów i wolisz aplikacje internetowe. Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał powtarzać tego procesu na innych urządzeniach.

Możesz skopiować kod Instagrama wygenerowany na swoim pierwszym urządzeniu do aplikacji Google Authenticator na tym urządzeniu. Brzmi to trochę nudno, ale zapewnia doskonałą ochronę przed hakerami i innymi złośliwymi stronami.

Preguntas frecuentes

Czyli Instagram nie zawsze informuje mnie, że ktoś się zalogował?

Nie, jeśli nie skonfigurujesz uwierzytelniania dwuskładnikowego, możliwe, że w ogóle nie otrzymasz żadnego powiadomienia. Login musiałby zostać uznany za „podejrzany” przed otrzymaniem jakiejkolwiek komunikacji.

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś korzysta z mojego konta?

Istnieje wiele sposobów na stwierdzenie, czy ktoś uzyskuje dostęp do Twojego konta na Instagramie, a my mamy artículo w temacie. W końcu zauważysz nowych znajomych, być może zostałeś zablokowany lub otrzymujesz wiadomości i prośby od osób, których nigdy wcześniej nie spotkałeś.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są potwierdzenia odczytu. Gdy otwierasz wiadomość na Instagramie, jeśli wydaje się, że została już przeczytana, możesz mieć problem z dostępem do konta.

Co jeśli ktoś zmienił mój kontaktowy adres e-mail?

Jeśli tak się stało z tobą, nastąpi najlepszy scenariusz Wsparcie Instagrama. Zakładając, że nie możesz się zalogować, ponieważ ktoś całkowicie przejął Twoje konto, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej, który przeprowadzi Cię przez kroki weryfikacji, aby odzyskać konto.

Ostatecznie możesz chcieć zgłosić własne konto jako fałszywe, aby je zamknąć, jeśli zespół pomocy technicznej nie będzie w stanie pomóc.

Bądź bezpieczny na Instagramie

Platformy mediów społecznościowych są podatne na próby włamań, ponieważ przechowują tak cenne dane osobowe. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa konta jest skonfigurowanie dla niego procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Instagram może powiadamiać Cię o podejrzanych próbach logowania przez e-mail, ale nie jest zbyt niezawodny. Najlepiej jest użyć zaufanego uwierzytelniacza innej firmy lub natywnej weryfikacji SMS platformy.

Czy Instagram powiadomił Cię o podejrzanej aktywności? Natychmiast zmień swoje hasło! Daj nam znać, jeśli myślisz o czymś innym w tym temacie.

Publicaciones Similares