Jak dodac obrazy lub wideo do istniejacej historii na Instagramie

Jak dodać obrazy lub wideo do istniejącej historii na Instagramie

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów znajomym i obserwującym. Aby zwiększyć zadowolenie użytkowników, Instagram stale dodaje nowe i fajne funkcje, dzięki którym aplikacja jest jeszcze ciekawsza i ciekawsza. W 2016 roku Instagram uruchomił własną wersję Stories, wzorowaną na podobnym elemencie w Snapchacie.

Instagram Stories umożliwia udostępnianie wielu zdjęć i filmów w celu udokumentowania Twojego dnia, niezależnie od tego, czy jesteś na przygodzie, czy po prostu odpoczywasz. Te historie mogą być przeglądane przez Twoich obserwujących w ciągu 24 godzin, po czym są zapisywane w Twoim archiwum. Zdjęcia i filmy w Twoich relacjach są przesyłane oddzielnie od Twoich postów na Instagramie.

Screen Shot 2020 01 07 at 11.10.08 AM 1024x634 1

Wyjaśnienie historii na Instagramie

Historie na Instagramie trwają 24 godziny (chociaż możesz je zaznaczyć, aby zachować je dłużej) i mogą być przeglądane przez cały świat lub tylko przez obserwujących, w zależności od ustawień prywatności. W przypadku kont prywatnych tylko Twoi obserwatorzy mogą przeglądać Twoją historię; jednak każdy może zobaczyć Twoje historie na kontach publicznych.

Historie na Instagramie pojawiają się na kanale Twoich obserwujących na Instagramie (u góry). W przeciwieństwie do standardowych postów na Instagramie, użytkownicy mogą dodawać zdjęcia i filmy do swoich historii.

Tworzenie historii na Instagramie jest stosunkowo proste. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Instagram i dotknij + ikona w prawym górnym rogu.
  IMG 20D8C78A0DF0 1
 2. Uzyskiwać Fabuła na dole strony.
  IMG 67AF04C24642 1
 3. Kliknij obraz lub film, który chcesz dodać do przesłania. Następnie dotknij Następny.
  Notatka: Jeśli chcesz dodać więcej niż jeden obraz lub film do swojej Historii, stuknij ikonę Wybierz wiele opcję i dokonaj wyboru.
  IMG ED9612A287EF 1
 4. Wybierz opcję, w której chcesz udostępnić swoją historię. Następnie dotknij ikony strzałki.
  IMG ECD3371C1C76 1 1

Teraz Twoja historia będzie widoczna dla wszystkich wybranych przez Ciebie znajomych. Ale co się stanie, gdy zdasz sobie sprawę, że zapomniałeś dodać kilka zdjęć? Co zrobić, jeśli Twoja historia jest prawdziwą historią i musisz dodać więcej kontekstu w ciągu dnia?

Na szczęście w następnej sekcji wyjaśniono, w jaki sposób można łatwo dodawać elementy do istniejącej historii na Instagramie.

Dodawanie zdjęć do Twojej historii

Dodawanie zdjęć i filmów do historii na Instagramie jest łatwe. Kroki są prawie identyczne jak przy tworzeniu Historii. Ale jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, aby mieć pewność, że zaktualizowane filmy i obrazy są dodawane poprawnie.

Aby dodać treść, wykonaj następujące kroki, aby dodać obrazy do już opublikowanej relacji:

 1. Otwórz Instagram i dotknij + ikona w prawym górnym rogu.
  IMG 20D8C78A0DF0 1
 2. Uzyskiwać Fabuła na dole strony.
  IMG 67AF04C24642 1
 3. Stuknij obraz lub film, który chcesz dodać do istniejącej historii na Instagramie. Następnie dotknij Następny.
  IMG ED9612A287EF 1
 4. Wybierz opcję dla kogo chcesz udostępnić zaktualizowaną Historię. Następnie dotknij ikony strzałki.
  Notatka: Musi to być ta sama opcja, którą wybrałeś w oryginalnej Historii.
  IMG ECD3371C1C76 1 1

Możesz dodać dowolne filtry lub tekst przed wybraniem ikony strzałki, aby spersonalizować swoją Historię. Po przesłaniu aktualizacji do Twojej Historii użytkownicy mogą stuknąć ikonę Twojej Historii u góry swojego kanału, a Historia będzie przewijać się od oryginalnych obrazów i filmów do nowszych.

Możesz powtórzyć te same kroki, jeśli chcesz dodać więcej zdjęć i filmów do swojej historii na Instagramie.

Gdzie pojawia się moja relacja na Instagramie?

Gdy prześlesz swoje historie na Instagram, pojawią się one w następujących miejscach:

 • U góry kanału: zobaczysz swoje zdjęcie profilowe wraz z osobami, które obserwujesz.
 • W Twoim profilu: wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień, a ludzie mogą go dotknąć, aby wyświetlić Twoją Historię.
 • W Twoim kanale obok udostępnionego posta: gdy udostępnisz post, wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień; ludzie mogą dotknąć tego, aby zobaczyć Twoją historię.
 • W skrzynce odbiorczej Direct: W skrzynce odbiorczej Instagram Direct wokół Twojego zdjęcia profilowego pojawi się kolorowy pierścień. Twoi znajomi mogą dotknąć tego, aby zobaczyć Twoje historie.

Usuwanie zdjęcia lub filmu z historii na Instagramie

Na wypadek, gdybyś dodał niewłaściwe zdjęcie do swojej relacji na Instagramie lub po prostu zmienił zdanie, zawsze możesz usunąć je ze swojej relacji. Oto jak:

 1. Otwórz swoją historię.
 2. Wybierz ikonę Więcej (trzy kropki) w prawym dolnym rogu ekranu.
 3. Następnie dotknij usuń.
  93959429 258705875523134 6904255933723967488 n

Co jeszcze możesz zrobić po opublikowaniu swojej historii?

Oprócz prostego dodawania kolejnych elementów do Twojej Historii, Instagram ogranicza możliwość wprowadzania zmian po wysłaniu jej do wszystkich znajomych lub opublikowaniu. Jeśli chcesz dokonać edycji filtrów lub dodać tekst, napotkasz pewne trudności. Niestety będziesz musiał prześlij ponownie swoją historię.

Ale jeśli chcesz, aby Twoja historia żyła wiecznie, możesz dodać ją do Wyróżnionych. Wyróżnienie na Instagramie pozostanie na zawsze w Twoim profilu (lub przynajmniej do czasu, gdy je usuniesz).

Często Zadawane Pytania

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem od Instagrama, czy nowicjuszem, wysłuchaliśmy twoich pytań! Oto kilka odpowiedzi na pytania naszych czytelników dotyczące Instagrama!

Czy możesz dodawać zdjęcia do postów na Instagramie?

Niestety nie. Post na Instagramie różni się od relacji na Instagramie. Ten pierwszy jest stałym elementem Twojego konta na Instagramie, dopóki go nie usuniesz, ale nie ma takich samych opcji jak Historia do edycji i aktualizacji. Po opublikowaniu zwykłego posta na Instagramie nie ma wielu opcji edycji ani dodawania treści. Będziesz musiał usunąć cały post i przesłać go ponownie.

Czy możesz dodawać treści do wyróżnionych na Instagramie?

Tak, możesz edytować i dodawać treści do Wyróżnionych. Wyróżnienia to trwalsza opcja wyświetlania historii w Twoim profilu. Jeśli chcesz dodać więcej treści, możesz odwiedzić swoją stronę profilu i kliknąć wyróżnienie pod przyciskiem „Edytuj profil”.

Jak mogę dodać wiele zdjęć do mojej historii na Instagramie?

Historie to zazwyczaj krótkie fragmenty z filmem lub tylko jednym obrazem. Jedną z opcji jest użycie funkcji nagrywania ekranu telefonu w celu przewijania wielu obrazów i przesyłania wideo. Aby to dobrze wyglądało, może być konieczne utworzenie w telefonie albumu tylko dla tych zdjęć, które chcesz przesłać do swojej relacji, ale pamiętaj też o długości filmu. Inną opcją jest ustawienie zdjęcia jako tła i użycie jednej z naklejek Snapchata, które pozwalają przesłać więcej zdjęć. Podczas publikowania zrób lub wybierz swoje zdjęcie i przesuń palcem w górę od dołu, aby uzyskać dostęp do naklejek.

Historie na Instagramie to fajna funkcja aplikacji, która czyni ją trochę bardziej interesującą. Ich ograniczony czasowo charakter jest zarówno zaletą, jak i zmorą systemu, ale zmusza cię do szybkiej kreatywności. Oznacza to również, że nie musisz przeglądać innych artykułów z tygodni, aby dotrzeć do najnowszych.

Podobne wpisy