Jak ustawic liste znajomych jako prywatna na Facebooku

Jak ustawić listę znajomych jako prywatną na Facebooku

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Facebook polega na zawieraniu znajomości. W czasach MySpace ludzie wyświetlali swoich znajomych na swoich profilach, prawie jak trofea. Jednak w dzisiejszych czasach sprawy mają się nieco inaczej. Oprócz rosnących obaw o prywatność, istnieje również stara dobra kwestia trzymania swoich rzeczy dla siebie.

Domyślnie Facebook udostępnia wszystkim całą listę znajomych, ale jak możesz ograniczyć listę do mniejszej grupy odbiorców? Odpowiedź jest dość prosta. Oto jak ustawić listę znajomych na Facebooku jako prywatną i kilka innych cennych wskazówek dotyczących prywatności znajomych.

Jak ustawić swoją listę znajomych na Facebooku jako prywatną

Konfigurowanie tego, kto może zobaczyć Twoją listę „Znajomi” na Facebooku, jest stosunkowo proste, ale wymaga trochę kopania. Zamierzasz kopać głęboko w swoich ustawieniach prywatności. Możesz kontrolować, kto widzi Twoją listę znajomych z telefonu/tabletu i przeglądarkowej wersji Facebooka. Zacznijmy od opcji przeglądarki.

facebook ustaw znajomych jako prywatnych

Jak ustawić listę znajomych jako prywatną — przeglądarka internetowa

Aby ukryć listę „znajomych” za pomocą komputera, musisz użyć przeglądarki, która dotyczy systemów Windows, macOS, Linux i Chromebook. Możesz użyć dowolnej przeglądarki, którą lubisz. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się do swojego konta na Facebooku.
  Screen Shot 2022 08 17 at 9.15.28 AM
 2. Kliknij swój ikona profilu w prawej górnej części strony.
  Screen Shot 2022 08 17 at 9.17.37 AM
 3. Wybierać Ustawienia & Prywatność z opcji. Następnie kliknij Ustawienia.
  Screen Shot 2022 08 17 at 7.06.28 AM
 4. Kliknij Prywatność.
  Screen Shot 2022 08 17 at 9.24.30 AM
 5. Kliknij Sprawdź kilka ważnych ustawień.
  Screen Shot 2022 08 17 at 7.05.45 AM
 6. Kliknij Kto może zobaczyć, co udostępniasz.
  Screen Shot 2022 08 17 at 7.07.53 AM
 7. Kliknij Kontynuować aby przejść do strony Sprawdzanie prywatności.
  Screen Shot 2022 08 17 at 9.50.27 AM
 8. Przewiń w dół strony i wybierz menu rozwijane po prawej stronie Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych w Twoim profilu? Następnie kliknij Tylko ja.
  Screen Shot 2022 08 17 at 7.07.27 AM 1
 9. Jeśli chcesz ukryć konta, które obserwujesz, zmień listę rozwijaną obok Kto może zobaczyć osoby, strony i listy, które obserwujesz? Do Tylko ja.
  Screen Shot 2022 08 17 at 7.07.27 AM

Po wykonaniu tych kroków nikt nie będzie mógł zobaczyć listy Twoich znajomych. Możesz także wybrać opcje dostosowywania, które pozwolą wszystkim Twoim znajomym lub tylko niektórym znajomym zobaczyć Twoją listę.

Jak ustawić listę znajomych jako prywatną — aplikacja mobilna

Jeśli chcesz filtrować ustawienia prywatności listy „Znajomi” dla innych osób podczas korzystania z aplikacji Facebook na telefonie lub tablecie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. Uruchom „Facebook” aplikację i stuknij „ikona hamburgera” (Menu). Użytkownicy iOS znajdą menu w lewym dolnym rogu, a użytkownicy Androida zobaczą je w prawym górnym rogu.
  tempFileForShare 20220817 134303
 2. Stuknij w Ikona ustawień u góry menu.
  tempFileForShare 20220817 134241
 3. Uzyskiwać Sprawdzanie prywatności.
  tempFileForShare 20220817 134228
 4. Wybierać Jak zobaczyć, co udostępniasz.
  tempFileForShare 20220817 134214
 5. Uzyskiwać Kontynuować aby wyświetlić stronę sprawdzania prywatności.
  tempFileForShare 20220817 134156
 6. Przewiń w dół do Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych w Twoim profilu opcję i wybierz Tylko ja.
  tempFileForShare 20220817 134134

Jeśli chcesz, aby Twoi znajomi lub niektórzy znajomi widzieli, co publikujesz, wybierz jedną z tych opcji zamiast Tylko ja.

Możesz także wybrać Tylko ja obok Kto może zobaczyć osoby, strony i listy, które obserwujesz? aby ograniczyć liczbę osób, które mogą zobaczyć osoby, które obserwujesz.

Wyjaśnienie opcji prywatności listy znajomych na Facebooku

Nie tylko możesz ustawić swoją listę znajomych na Facebooku jako prywatną, ale możesz także zmienić osoby, które mogą ją zobaczyć, aby pozostała widoczna dla określonych osób. W zależności od wybranej opcji prywatności możesz wybrać określone listy znajomych, określonych znajomych, tylko znajomych itp.

Oto wyjaśnienie każdej opcji prywatności listy „Znajomi”.

 • Publiczny: Wszyscy użytkownicy Facebooka mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”.
 • Przyjaciele: Tylko Twoi znajomi z Facebooka mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”.
 • Przyjaciele oprócz: Wszyscy znajomi z Facebooka, z wyjątkiem określonych, mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”.
 • Konkretni przyjaciele: Tylko wybrani znajomi mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”.
 • Tylko ja: Tylko Ty możesz zobaczyć swoją listę „Znajomi”.
 • Zwyczaj: W Sekcja „Udostępnij”.tylko osoby znajdujące się na wybranych przez Ciebie „Listach” („Bliscy znajomi”, „Znajomi”, „listy utworzone na zamówienie” itp.) lub osoby określone przez Ciebie mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”. w Sekcja „Nie udostępniaj”.tylko wybrane przez Ciebie listy lub osoby nie będą widzieć Twojej listy „Znajomi”.
 • Widzieć wszystko: Ta opcja rozszerza opcje prywatności o wszystkie używane listy niestandardowe (gotowe lub wykonane na zamówienie). Tylko osoby z „List”, które wybierzesz z listy rozwijanej, mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”.
Screen Shot 2022 08 17 at 2.28.17 PM 1

Aby bardziej rozbić opcje, jeśli wybierzesz „Przyjaciele”, tylko Twoi znajomi mogą zobaczyć Twoją listę „Znajomi”. Jeśli wybierzesz „Przyjaciele oprócz…” zostaniesz poproszony o wybranie konkretnych znajomych nie chce, widze kim są twoi przyjaciele. Wybór „Konkretni przyjaciele” pozwala wybrać poszczególnych znajomych chcę zobaczyć twoja lista. Wybieranie „Tylko ja” uniemożliwi wszystkim użytkownikom Facebooka zobaczenie Twojej listy znajomych.

Możesz także wybrać „Zwyczaj” do bardziej zaawansowanego filtrowania. Zawiera zarówno A „Podziel się z” I „Nie udostępniaj” sekcja, która pozwala wybrać listy „Przyjaciele” i konkretnych znajomych zezwolić lub odmówić możliwość przeglądania znajomych.

307.4

Wreszcie, „Widzieć wszystko” Opcja na liście rozwijanej dodaje wszystkie aktywne listy niestandardowe do dostępnych wyborów. Dodatki obejmują gotowe listy na Facebooku, których używasz, oraz wszelkie niestandardowe listy, które oznaczyłeś i wypełniłeś.

Prywatność listy znajomych na Facebooku na żywo

Oczywiście możesz chcieć ograniczyć znajomych podczas prowadzenia Facebook Live. To również jest bardzo proste do ściągnięcia. Tak długo, jak skonfigurowałeś ustawienia prywatności listy „Przyjaciele”, możesz prowadzić transmisje wideo na żywo na Facebooku dla wszystkich, określonych list lub określonych osób. Możesz nawet prowadzić transmisję na żywo na Facebooku, korzystając z opcji „Tylko ja”. Ponadto możesz transmitować na żywo na zarządzanych przez siebie stronach i grupach, których jesteś członkiem.

Zasady są proste. Możesz uzyskać dostęp do opcji listy „Znajomi” na używanym ekranie Facebook Live. Wszystko jest dość intuicyjne i nie powinieneś mieć problemów z wyborem idealnych ustawień prywatności dla Facebook Live.

Często zadawane pytania dotyczące prywatności na liście znajomych na Facebooku

Oto odpowiedzi na więcej pytań dotyczących listy znajomych na Facebooku.

Czy istnieją sposoby, dzięki którym ludzie mogą ominąć ograniczenia Twojej prywatnej listy znajomych?

Inne osoby mogą nadal widzieć, czy jesteś z kimś znajomym, nawet jeśli w ustawieniach prywatności wybierzesz opcję „Tylko ja”. Ten scenariusz ma miejsce, ponieważ mogą zobaczyć „Listę znajomych innych osób, które są również Twoimi znajomymi, chyba że ten użytkownik również ich ograniczył.

Jeśli widzą, że jesteś znajomym kogoś za pośrednictwem ich profilu, mogą również uzyskać dostęp do tych informacji z „Kanału aktualności”, a także z „Wyszukiwania” i wielu innych opcji na Facebooku. Tak, obejmuje to widok „Wspólni znajomi”.

Czy ustawienia prywatności mojej listy znajomych na Facebooku mają zastosowanie do usługi Facebook Live?

Tak, niezależnie od tego, jakie ustawienia prywatności „Znajomi” ustanowiłeś dla Facebooka, mają one również zastosowanie do Facebook Live. Gdy rozpoczniesz transmisję na żywo, zobaczysz dostępne opcje odbiorców. Tylko wybrane przez Ciebie osoby (listy „Przyjaciele”, tylko Ty lub określone osoby) mają dostęp do transmisji na żywo.

Czy inni użytkownicy nadal mogą widzieć moich wspólnych znajomych?

Tak. Nawet jeśli ukryjesz listę znajomych, inni użytkownicy zobaczą, że masz wspólnych znajomych i kim są ci znajomi.


Podsumowując, ustawienia prywatności Facebooka są prawie wszechobecne. Jednak dostęp do ustawień prywatności listy „Znajomi” może nie być tak oczywisty i oczywisty, jak mógłby być. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny i ustawiłeś prywatność listy znajomych w sposób, który Ci odpowiada.

Podobne wpisy