Jak zmienic strone eksploracji na Instagramie

Jak zmienić stronę eksploracji na Instagramie

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Czy kiedykolwiek przeglądałeś swoją stronę Eksploruj na Instagramie i zastanawiałeś się, dlaczego treść nie jest odpowiednia dla Twoich zainteresowań? Instagram to świetna platforma do poznawania nowych treści, które pasują do Twoich zainteresowań.


Ale czasami możesz natknąć się na posty, które Ci się nie podobają. Alternatywnie, Twoje zainteresowania mogą ulec zmianie.

Instagram ma opcje, które pozwalają zmienić to, co widzisz na Instagramie. W ten sposób nie musisz przewijać wielu postów, które Cię nie interesują.

Oto jak możesz zmienić swoją stronę eksploracji na Instagramie.


W jaki sposób Instagram wybiera treści na Twoją stronę eksploracji?

Osoba przeglądająca stronę eksploracji na Instagramie.

Twoja strona Eksploruj na Instagramie pomaga znajdować nowe treści za pośrednictwem wybranych postów. Te posty są oparte na osobach, które obserwujesz, i treściach, w które się angażujesz.

Na stronie „dla Ciebie” na Instagramie zauważysz, że po wybraniu polecanego posta na dole tego konkretnego postu Instagram poinformuje Cię, dlaczego ten post znajduje się na Twojej stronie Eksploruj. Na posty na Twojej stronie Eksploruj mogą mieć wpływ następujące czynniki:

 • Posty, które zapisałeś.
 • Zdjęcia, które Ci się podobały.
 • Posty polecane przez Instagram.
 • Konta, które obserwujesz.
 • Treści podobne do postów, z którymi wchodziłeś w interakcję.
 • Filmy, które oglądałeś.

Jeśli Twój Instagram nie odzwierciedla Twoich zainteresowań i nie jesteś w pełni zadowolony z tego, co widzisz, istnieją sposoby na wyczyszczenie swojego Instagrama.

Jak zmienić swoją stronę eksploracji na Instagramie

Osoba trzymająca telefon z logo Instagram.

Najlepszym sposobem na zmianę treści na stronie Eksploruj jest zmiana zachowania na Instagramie. Na przykład, jeśli obserwujesz wiele osób mających wpływ na urodę, najprawdopodobniej zobaczysz wiele treści dotyczących urody.

Ponieważ Instagram nie ma opcji resetowania, która natychmiast zmienia stronę Eksploruj, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wpłynąć na to, co widzisz w tej części aplikacji. Niektóre z nich wymieniliśmy poniżej.

1. Wyczyść swoją historię wyszukiwania

Czyszczenie historii wyszukiwania jest dość prostym procesem. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać poniższe czynności.

 1. Zaloguj się na Instagramie.
 2. Stuknij ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu.
 3. Kliknij na ikona menu hamburgera (ikona trzech linii) w prawym górnym rogu.
 4. Kliknij Twoja aktywność.
 5. Wybierać Ostatnie wyszukiwania.
 6. Tutaj zobaczysz swoje ostatnie wyszukiwania. Stuknij w Wyczyść wszystko aby wyczyścić historię ostatnich wyszukiwań.

2. Ręcznie zmień ustawienia na swojej stronie Eksploruj

Możesz ręcznie zmienić swoją stronę Eksploruj, usuwając pojedynczo posty, które Ci się nie podobają. Wybierając je indywidualnie, pozwalasz Instagramowi zmienić algorytm — ponieważ zna on teraz niechciane treści na Twojej stronie.

Oto jak ręcznie zmienić ustawienia na stronie Eksploruj:

 • Przejdź do swojej strony Eksploruj w aplikacji Instagram.
 • Wybierz post na Instagramie, który Ci się nie podoba.
 • Gdy post, który Ci się nie podoba, zostanie otwarty, kliknij na menu z trzema kropkami ikona tego wpisu.
 • Wybierz Nie zainteresowany opcja. Post zostanie usunięty z kanału.

Oprócz tych wskazówek możesz zacząć zastanawiać się, kogo przestać obserwować na Instagramie, jeśli widzisz wiele nieciekawych treści.

3. Wyczyść pamięć podręczną na Instagramie

Gdy przeglądasz Instagram i często odwiedzasz różne profile, Instagram przechowuje te dane, ułatwiając ponowne ładowanie znanych treści przy następnej wizycie na tych stronach. Wyczyszczenie pamięci podręcznej umożliwia usunięcie historii wyszukiwania lub innych danych tymczasowych.

Proces czyszczenia danych z pamięci podręcznej różni się w zależności od tego, czy używasz iPhone’a, czy Androida. Aby wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Iść do Ogólny.
 3. Wybierać Pamięć iPhone’a.
 4. Przewiń w dół i otwórz Instagram.
 5. Poszukaj opcji Wyczyść pamięć podręczną aplikacji przy następnym uruchomieniu.
 6. Jeśli opcja wyczyszczenia pamięci podręcznej nie jest dostępna, stuknij w Usuń aplikację. Spowoduje to odinstalowanie aplikacji, ponieważ jest to jedyny sposób na wyczyszczenie pamięci podręcznej na Instagramie. Po zakończeniu nadal możesz ponownie zainstalować aplikację.

Aby wyczyścić pamięć podręczną na Androidzie, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do ustawień.
 2. otwarty Aplikacje i powiadomienia.
 3. Wybierz aplikację Instagram.
 4. Stuknij w Składowanie.
 5. Wybierać Wyczyść pamięć podręczną aby usunąć wszystkie dane z pamięci podręcznej.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej usunęło wstępnie załadowane pliki z Twojej aplikacji. Jeśli usuniesz zarówno dane z pamięci podręcznej, jak i dane aplikacji, możesz również potencjalnie usunąć pliki cookie aplikacji i przeglądania.

Kontroluj, co widzisz na Instagramie

Twoje wrażenia na Instagramie zależą głównie od tego, kogo obserwujesz. Mimo że niektóre posty są sugerowane przez Instagram, to na to, jakie treści widzisz, wpływa głównie Twoje zaangażowanie.

Możesz kontrolować to, co widzisz na Instagramie, wchodząc w interakcje z nowymi treściami. Aby to zrobić, musisz uważać na to, kogo obserwujesz, lubisz iz kim się angażujesz. A dzięki wskazówkom zawartym w tym artykule powinieneś być w stanie to zrobić.

Podobne wpisy