Jak znalezc profil konta na Instagramie lub adres URL posta

Jak znaleźć profil konta na Instagramie lub adres URL posta

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Chociaż pulpit Instagrama różni się nieco od wersji mobilnych, funkcjonalność jest taka sama. Istnieją jednak pewne wyjątki, takie jak menu i opcje nawigacyjne. Niezależnie od tego, w razie potrzeby nadal możesz znaleźć adres URL Instagrama na komputerze. Zarówno opcje mobilne, jak i PC umożliwiają dostęp do adresów URL kont na Instagramie w dowolnym momencie i możesz je udostępniać w dowolnym miejscu.

Jak znaleźć profil konta na Instagramie lub adres URL posta

Oto jak wyszukiwać, wysyłać i zarządzać adresami URL kont profilowych i postów na Instagramie.

Znajdowanie adresu URL swojego profilu na Instagramie za pomocą przeglądarki

Znalezienie adresu URL profilu na Instagramie jest stosunkowo proste, niezależnie od tego, czy chcesz korzystać z przeglądarki Chrome, Firefox, Opera, Safari czy dowolnej innej przeglądarki na komputerze PC, laptopie lub urządzeniu mobilnym. Oto jak to zrobić.

 1. Kliknij lub dotknij swojego „ikona profilu” w prawym górnym rogu ekranu.
  Instagram Copy Profile URL Using Browser 001
 2. Wybierz „Profil” z listy menu.
  Instagram Copy Profile URL Using Browser 002
 3. Przejdź do paska adresu przeglądarki, zaznacz adres URL, a następnie skopiuj go. Teraz możesz wkleić adres URL w razie potrzeby.
  Instagram Copy Profile URL Using Browser 003

Można więc prawdopodobnie powiedzieć, że znalezienie adresu URL profilu jest stosunkowo łatwe przy użyciu przeglądarki na komputerze PC, laptopie lub urządzeniu mobilnym. Niestety, większość ludzi rzadko korzysta z Instagrama na swoich komputerach, ponieważ często są w ruchu i mają smartfony.

Jeśli ktoś woli sprawdzać kanał IG z urządzenia stacjonarnego, najprawdopodobniej użyje aplikacji komputerowej. Jest to prawie identyczne z aplikacją mobilną i oferuje większość funkcji.

Mimo wszystko, nie możesz znaleźć adresu URL swojego profilu na Instagramie bezpośrednio podczas korzystania z aplikacji Instagram. Możesz jednak użyć adresu URL swojego profilu, wpisując go ręcznie. Wzorzec adresu URL dla profili na Instagramie jest tak prosty, jak to tylko możliwe.

Każdy profil zawiera łącznie adres URL Instagrama i nazwę użytkownika. Adres URL Twojego profilu na Instagramie to „Jeśli chcesz wysłać komuś adres URL swojego profilu lub wkleić go w polu na stronie internetowej, najprostszym sposobem jest skorzystanie z internetowej wersji Instagrama. Mimo to możesz wpisać go ręcznie, używając powyższej domyślnej struktury adresu URL.

Instagram

Jak uzyskać adres URL posta na Instagramie i udostępnić go

Instagram sprawił, że udostępnianie zdjęć i filmów jest bardzo proste. Pod każdym z nich znajduje się ikona udostępniania wskazująca funkcję udostępniania. Ta opcja pozwala wysłać post do dowolnych wybranych kontaktów na Instagramie lub Facebooku. Tak, podczas korzystania z aplikacji mobilnej pojawiają się zarówno listy na Instagramie, jak i na Facebooku. Jednak udostępnienie adresu URL posta na Instagramie zewnętrznym źródłom (Twitterowi, e-mailom, wiadomościom tekstowym, blogom, komentarzom na forum itp.) wymaga innej metody. Oto jak uzyskać adres URL dowolnego posta na Instagramie.

Chwyć i udostępnij adres URL posta na Instagramie za pomocą aplikacji na Androida/iOS/iPhone’a

 1. Znajdź post, z którego chcesz pobrać adres URL, a następnie dotknij lub kliknij „pionowa elipsa” (pionowa ikona z trzema kropkami), aby otworzyć opcje publikowania.
  Instagram share post URLs 001
 2. Stuknij w „Udział” opcja.
  Instagram share post URLs 002
 3. Teraz możesz dotknąć „Kopiuj” lub przeglądać i wybierać spośród opcji udostępniania, takich jak „SMS, Twitter, Facebook, Messenger, Skype, Gmail itp.”.
  Instagram share post URLs 003
 4. Wybierz metodę publikowania lub wysyłania oraz odbiorcę. W zależności od aplikacji i wybranej powyżej opcji może być konieczne wklejenie linku.
  Instagram share post URLs 004
 5. W zależności od źródła, wiadomość najprawdopodobniej będzie zawierała obraz lub miniaturę, gdy zostanie wysłana do kogoś bezpośrednio przez Messengera, SMS-a itp.
  Instagram share post URLs 005

Uzyskaj i udostępnij adres URL posta na Instagramie za pomocą przeglądarki (Windows, Mac lub Linux)

Jeśli korzystasz z przeglądarki w systemie Windows, Mac lub Linux, aby uzyskać dostęp do Instagramu, znalezienie i skopiowanie adresu URL posta jest podobne do procesu na Androidzie/iPhonie. Jednak w przypadku korzystania z menu ikon „wielokropek” dostępnych jest więcej opcji.

Nadal możesz używać „ikony udostępniania”, aby wysyłać do kontaktów na Instagramie, ale znajomi z Facebooka nie są wyświetlani w przeglądarce — są opcją podczas korzystania z „ikony wielokropka”. Aby lepiej wyjaśnić, jak udostępnić adres URL posta na Instagramie w przeglądarce, wykonaj poniższe czynności.

 1. Wyszukaj post na Instagramie, z którego chcesz skopiować adres URL, a następnie kliknij „pozioma elipsa” (trzy poziome kropki).
  Instagram Copy Post URL Using Browser 001
 2. Aby skopiować adres URL obrazu lub filmu, wybierz „Skopiuj link,” i jesteś skończony.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 002b
 3. Aby skopiować adres URL/link do innych działań, wybierz „Dzielić się z…” i wybierz opcję poniżej.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 003=
 4. Aby udostępnić UJRL/link do profili na Instagramie, wybierz „Udostępnij bezpośredniemu”.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 004
 5. Aby udostępnić adres URL do swojego kanału lub relacji na Facebooku, wybierz „Udostępnij na Facebooku.”
  Instagram Copy Post URL Using Browser 005
 6. Aby dołączyć adres URL do wiadomości na Facebooku, wybierz „Udostępnij w Messengerze”.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 006
 7. Aby opublikować adres URL na Twitterze, wybierz „Udostępnij na Twitterze”.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 007
 8. Aby wysłać adres URL wpisu w wiadomości e-mail, wybierz „Udostępnij przez e-mail”.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 008
 9. Aby dodać adres URL posta do komentarza na forum, blogu lub innej opcji wymagającej adresu URL, wybierz „Skopiuj link” jeśli nie użyłeś opcji kopiowania w „Kroku 2”.
  Instagram Copy Post URL Using Browser 009

Kopiowanie adresów URL postów na Instagramie jest tak proste, jak to tylko możliwe. Kliknij zdjęcie, przejdź do opcji i wybierz metodę kopiowania/wklejania/udostępniania/wysyłania.

Jak uzyskać adres URL profilu na Instagramie innej osoby

Możesz skopiować czyjś adres URL profilu na Instagramie, aby mieć go w celach informacyjnych, a może chcesz wysłać adres URL do kogoś innego. Niezależnie od celu, możesz udostępnić profil osoby za pomocą przeglądarki w systemie Windows, Mac lub Linux. Możesz to również zrobić za pomocą aplikacji mobilnej na Androida lub iPhone’a. Oto jak skopiować adres URL profilu na Instagramie.

Skopiuj czyjś adres URL profilu na Instagramie za pomocą przeglądarki Windows, Mac lub Linux

 1. Idź do „Profil na Instagramie” z którego chcesz skopiować adres URL.
 2. W „pasku adresu” zaznacz „URL” i skopiuj go, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając „Kopiuj.”
 3. Używać „Pasta” klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając go w miejscu, w którym chcesz wysłać adres URL.

Skopiuj czyjś adres URL profilu na Instagramie za pomocą Androida lub iOS/iPhone’a

 1. Przejdź do „profil na Instagramie” chcesz pobrać adres URL, a następnie stuknij w „pionowa elipsa” (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu.
 2. Wybierać „Kopiuj adres URL profilu”.
 3. Ekran wyświetla komunikat „Link skopiowany” na stronie profilu.
 4. Wklej „URL profilu” gdziekolwiek tego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy jest to e-mail, post w mediach społecznościowych, wiadomości, blog, forum itp.

Kopiowanie adresów URL profili na Instagramie jest łatwe; możesz je wkleić w dowolnym miejscu i czasie.


Jak widać, Instagram jest ogólnie trochę dziwny, jeśli chodzi o adresy URL. Niektóre adresy można łatwo udostępniać i kopiować, podczas gdy inne (takie jak adres URL profilu) nie mają prostej opcji „kopiuj”. Udostępnianie adresu URL profilu jest możliwe tylko za pomocą przeglądarki, podczas gdy adresy URL innych profili można łatwo skopiować za pomocą aplikacji mobilnej i przeglądarki internetowej na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Posty z obrazami lub filmami lub bez nich można łatwo kopiować w aplikacji lub przeglądarce. Jeśli nie sądzisz, że kiedykolwiek będziesz musiał kopiować adresy URL na Instagramie, nadejdzie czas, kiedy faktycznie będziesz go potrzebować.

Podobne wpisy