Czat GPT ma ponad 100 milionów aktywnych użytkowników
Czat GPT Open AI z miesiąca na miesiąc prawie podwoił liczbę aktywnych użytkowników. A jazda dopiero się zaczęła.
Dwa miesiące – tyle czasu zajęło Chat GPT, aby stać się najbardziej kontrowersyjnym i ekscytującym narzędziem AI w historii. Oburzała artystów, burzyła akademicki beton, pokonywała naukowców, a nawet umożliwiła wydanie książki. Wzięła ona szturmem opinię publiczną, szybko wchodząc do głównego nurtu i lądując w porannych wiadomościach. I widać to w liczbach, które są…. imponujące.
, „Nie pamiętamy szybszego wzrostu”
Myślicie, że TikTok i Instagram to historycznie najszybciej rozwijające się programy pod względem miesięcznych aktywnych użytkowników? Nic bardziej mylnego. GPT z łatwością je wyprzedza. 100 mln aktywnych użytkowników w dwa miesiące. TikTokowi osiągnięcie tej liczby zajęło dziewięć miesięcy, a Instagram przełamał tę barierę dopiero po ponad dwóch latach.
Według Insidera, badanie dotyczące liczby aktywnych użytkowników zostało przeprowadzone przez szwajcarski bank UBS. Analitycy uważają, że GPT ma to, czego potrzeba, aby ubiegać się o tytuł najszybciej rozwijającej się aplikacji w historii.
, "W ciągu dwudziestu lat, w których obserwujemy przestrzeń internetową, nie możemy sobie przypomnieć szybszego wzrostu w konsumenckiej aplikacji internetowej." - USP
Dlaczego tak popularne? Cóż, powodów jest wiele. Chat GPT to świetny generator tekstu, który potrafi odpowiadać na zadawane pytania, tworzyć historie i rozwiązywać problemy matematyczne z wielką precyzją - jeśli nie zawsze idealnie - wzbudzając tym samym zainteresowanie nie tylko techników, ale i cybersquatterów. Przede wszystkim jest to ciekawostka historyczna, która na długo pozostanie w kulturze popularnej. To tak jak z wiedzą barową, bo każdy jest zafascynowany "tym nowym botem, który pisze teksty". I tak rodzą się kosmiczne liczby.
Miesięczni aktywni użytkownicy rosną coraz szybciej
Według UBS, liczba miesięcznych aktywnych użytkowników praktycznie podwoiła się od grudnia do stycznia, wzrastając z 57 milionów na koniec ubiegłego roku. W styczniu średnia liczba unikalnych użytkowników dziennie wyniosła 13 milionów, podczas gdy w grudniu była to niespełna połowa tej liczby. Pierwszy milion został osiągnięty zaledwie pięć dni po starcie.
Wydaje się, że przyszłość GPT może być tylko lepsza. Jest duże zainteresowanie inwestorów i uczelni, dużo mówi się o kolejnych krokach w rozwoju narzędzia. Nie można jednak zapomnieć o najważniejszym – czas wreszcie zacząć monetyzować. Open AI wciąż dopracowuje swój plan abonamentowy, ale pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące monetyzacji GPT. Po tym jak firma najpierw sondowała pole za pomocą formularzy i dała użytkownikom możliwość wypowiedzenia się na temat ewentualnych opłat, dziś oficjalnie ujawniono pierwsze szczegóły dotyczące abonamentu GPT Plus. Co dokładnie zmieni się w płatnym pakiecie i jakie są jego zalety? Po te informacje odsyłam do wydania Kamila.
Archivbild von Depositphotos