Jak to naprawic gdy filmy z Facebooka nie sa odtwarzane

Wie man es behebt, wenn Facebook-Videos nicht abgespielt werden

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Przesyłanie strumieniowe wideo stało się powszechną wygodą, ale podobnie jak w przypadku większości technologii nie jest bezbłędne. Wszystko, od złego internetu po usterkę całego systemu, może uniemożliwić oglądanie czegoś. Jak więc to naprawić, gdy filmy na Facebooku nie są odtwarzane?Dlaczego filmy nie są odtwarzane na Facebooku?

Podobnie jak w przypadku większości problemów z odtwarzaniem wideo, istnieje kilka rzeczy, które mogą powodować problemy:


 • Twoje obecne połączenie internetowe lub komórkowe może być wyłączone lub zbyt wolne
 • Aplikacja może być nieaktualna
 • Twoja obecna przeglądarka internetowa może wymagać pobrania aktualizacji
 • Inne procesy uruchomione na komputerze lub urządzeniu mobilnym mogą powodować problemy z pamięcią lub odtwarzaniem
 • Twoja pamięć podręczna na Facebooku może być przepełniona
 • Sam film może być uszkodzony i nie można go odtworzyć
 • Ustawienia wideo na Facebooku mogą wpływać na odtwarzanie wideoJak naprawić filmy, które nie są odtwarzane na Facebooku

W większości przypadków ponowne odtwarzanie filmów z Facebooka będzie stosunkowo prostą sprawą. Najtrudniejszą częścią jest zwykle ustalenie, które podejście jest konieczne.


 1. Przetestuj inne filmy na Facebooku, aby sprawdzić, czy problem ogranicza się tylko do tego, który próbowałeś obejrzeć jako pierwszy. Może to oznaczać, że dany film jest przyczyną problemu. W takim przypadku musisz powiadomić oryginalnego autora. Jeśli okaże się, że problem dotyczy filmu, być może będą mogli dostosować ustawienia publikowania lub ponownie przesłać film.


 2. Dokładnie sprawdź swój internet (lub komórkową transmisję danych), aby upewnić się, że masz silne połączenie. Może być konieczne włączenie komórkowej transmisji danych w smartfonie lub ponowne uruchomienie routera/modemu. Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie przeglądać Facebooka bez zauważenia problemu z połączeniem, ale jest taka możliwość.


 3. Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie. Ponowne uruchomienie urządzenia zależy od używanej platformy: Windows (uruchom ponownie komputer z systemem Windows), Mac (uruchom ponownie komputer Mac), Android (uruchom ponownie telefon z systemem Android) lub iOS (uruchom ponownie iPhone’a). Czasami wystarczy restart.


 4. Sprawdź, czy Twoja aplikacja mobilna Facebook jest aktualną wersją, a jeśli nie, zaktualizuj aplikację. Aktualizowanie aplikacji zależy od używanej platformy: Android (Aktualizuj aplikacje na Androida) lub iOS (Aktualizuj aplikacje na iOS). Nieaktualna aplikacja może powodować inne problemy poza odtwarzaniem wideo.


 5. Otwórz Facebooka w innej przeglądarce internetowej. Jeśli Twoja przeglądarka korzysta ze starszej wersji lub ogólnie jest po prostu za stara, może to prowadzić do różnego rodzaju problemów z wyświetlaniem i nawigacją w witrynie. 6. Jeśli problem polega na tym, że Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna, być może trzeba ją zaktualizować. Sposób aktualizacji przeglądarki internetowej zależy od tego, którą stronę pozywasz: Firefox (jak zaktualizować Firefoksa), Chrome (jak zaktualizować Chrome) lub Safari (jak zaktualizować Safari).


 7. Na komputerze PC lub Mac przejdź do Einstellungen und Datenschutz > Einstellungen > Filme i dostosuj ustawienia odtwarzania wideo. W zależności od konfiguracji mogą one ograniczać sposób wyświetlania filmów.


 8. Na urządzeniu z systemem iOS otwórz aplikację Facebook i wybierz Menü > Einstellungen und Datenschutz > Einstellungen > Stimmloser Vokal. Na urządzeniu z Androidem przejdź do Menü > Einstellungen und Datenschutz > Einstellungen > Profil-Einstellungen > Media i kontakty. Sprawdź, czy ustawienia odtwarzania wideo nie kolidują z połączeniem internetowym (lub czymkolwiek innym) i zmień je w razie potrzeby. Te ustawienia będą miały większy wpływ na Twoje urządzenie mobilne, ponieważ są bardziej bezpośrednio powiązane z szybkością i siłą połączenia internetowego oraz uprawnieniami do transmisji danych komórkowych.


 9. Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną Facebooka. Jeśli pamięć podręczna jest zbyt pełna, może to powodować różne problemy z wydajnością, więc dobrze jest robić to od czasu do czasu, nawet jeśli nie ma żadnych problemów.


 10. Jeśli nadal masz problemy z odtwarzaniem wideo, spróbuj skontaktować się bezpośrednio z Facebookiem. Jest to mało prawdopodobne, ale problem może leżeć całkowicie po stronie Facebooka, w takim przypadku jedyne, co naprawdę możesz zrobić, to upewnić się, że ktoś został o tym poinformowany. Potem pozostaje już tylko czekać, aż wszystko się wyjaśni.


Häufig gestellte Fragen

 • Wie kann ich Videos von Facebook herunterladen?

  Zawsze możesz pobrać własne filmy z Facebooka za pośrednictwem bearbeiten (ołówek) menu. Aby jednak uzyskać kogoś innego, potrzebujesz aplikacji innej firmy. Upewnij się, że wszystko, co pobierasz, pochodzi z zaufanego źródła i nie ma na celu kradzieży Twoich danych osobowych lub danych logowania.

 • Jak usunąć filmy z Facebooka?

  Aby usunąć swoje filmy, wybierz bearbeiten (ołówek) na danym filmie, a następnie wybierz Usuń wideo. Nie możesz usuwać filmów innych osób, ale możesz odznaczyć siebie, aby treści nie pojawiały się w Twoim kanale.


Ähnliche Beiträge