Uzytkownicy Instagrama padaja ofiara przerazajacego rosyjskiego hacka

Instagram-Nutzer werden Opfer eines unheimlichen russischen Hacks

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Użytkownicy Instagrama zabrali się do mediów społecznościowych, aby zgłosić tajemnicze włamanie, w wyniku którego zmieniono nazwy ich kont i zdjęcia profilowe.

Instagram-Nutzer werden Opfer eines unheimlichen russischen Hacks

Wielu użytkowników skorzystało z Twittera, aby zgłosić włamanie, a także narzekać, że witryna do udostępniania obrazów musi zrobić więcej, aby im pomóc.

Mischbar zgłosiło, że użytkownicy odkryli, że ich zarejestrowane adresy e-mail zostały zmienione na konta pochodzące z rosyjskiego dostawcy poczty e-mail mail.ru, a ich awatary zostały zmienione na losowe osoby lub fotosy z popularnych filmów Pixara i Disneya.

„Ciężko pracujemy, aby zapewnić społeczności Instagrama bezpieczne korzystanie” – powiedział rzecznik Instagrama w oświadczeniu. „Kiedy dowiemy się, że konto zostało naruszone, blokujemy dostęp do konta, a osoby, których to dotyczy, są poddawane procesowi naprawczemu, aby mogły zresetować hasło i podjąć inne niezbędne kroki w celu zabezpieczenia swoich kont. ”

Jednak proces bezpieczeństwa, który wdrożył Instagram, został ostro skrytykowany przez ofiary włamania, twierdząc, że wysyła je w kółko. Firma polega na w dużej mierze zautomatyzowanym procesie odzyskiwania konta, który jest czasochłonny.

mówić do MischbarAbigal Nowak, która korzysta z Facebooka w ramach swojej codziennej pracy jako menedżer mediów społecznościowych, została odcięta od swojego konta na pięć dni, pomimo kilku prób skontaktowania się z Instagramem.

„Labirynt, do którego Instagram wysyła cię w celu odzyskania konta, jest śmieszny i prowadzi do uszkodzonych/martwych linków i e-maili od robotów, które prowadzą donikąd” – powiedział Nowak.

Do tej pory setki użytkowników Instagrama zgłosiło podobne ataki od początku sierpnia, wielu z nich używa Twittera do kontaktu z Instagramem. Według danych z platformy analitycznej Talkwalker, tylko w zeszłym tygodniu pojawiło się ponad 5000 tweetów z 899 kont wspominających o hackach na Instagramie.

Adres mail.ru sugeruje, że odpowiedzialni są rosyjscy hakerzy, ale jak dotąd nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tego, kto przeprowadził atak.

Ähnliche Beiträge