Uzytkownicy Instagrama padaja ofiara przerazajacego rosyjskiego hacka

Los usuarios de Instagram son víctimas de un espeluznante pirateo ruso

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Użytkownicy Instagrama zabrali się do mediów społecznościowych, aby zgłosić tajemnicze włamanie, w wyniku którego zmieniono nazwy ich kont i zdjęcia profilowe.

Los usuarios de Instagram son víctimas de un espeluznante pirateo ruso

Wielu użytkowników skorzystało z Twittera, aby zgłosić włamanie, a także narzekać, że witryna do udostępniania obrazów musi zrobić więcej, aby im pomóc.

Mezclable zgłosiło, że użytkownicy odkryli, że ich zarejestrowane adresy e-mail zostały zmienione na konta pochodzące z rosyjskiego dostawcy poczty e-mail mail.ru, a ich awatary zostały zmienione na losowe osoby lub fotosy z popularnych filmów Pixara i Disneya.

„Ciężko pracujemy, aby zapewnić społeczności Instagrama bezpieczne korzystanie” – powiedział rzecznik Instagrama w oświadczeniu. „Kiedy dowiemy się, że konto zostało naruszone, blokujemy dostęp do konta, a osoby, których to dotyczy, są poddawane procesowi naprawczemu, aby mogły zresetować hasło i podjąć inne niezbędne kroki w celu zabezpieczenia swoich kont. ”

Jednak proces bezpieczeństwa, który wdrożył Instagram, został ostro skrytykowany przez ofiary włamania, twierdząc, że wysyła je w kółko. Firma polega na w dużej mierze zautomatyzowanym procesie odzyskiwania konta, który jest czasochłonny.

mówić do MezclableAbigal Nowak, która korzysta z Facebooka w ramach swojej codziennej pracy jako menedżer mediów społecznościowych, została odcięta od swojego konta na pięć dni, pomimo kilku prób skontaktowania się z Instagramem.

„Labirynt, do którego Instagram wysyła cię w celu odzyskania konta, jest śmieszny i prowadzi do uszkodzonych/martwych linków i e-maili od robotów, które prowadzą donikąd” – powiedział Nowak.

Do tej pory setki użytkowników Instagrama zgłosiło podobne ataki od początku sierpnia, wielu z nich używa Twittera do kontaktu z Instagramem. Według danych z platformy analitycznej Talkwalker, tylko w zeszłym tygodniu pojawiło się ponad 5000 tweetów z 899 kont wspominających o hackach na Instagramie.

Adres mail.ru sugeruje, że odpowiedzialni są rosyjscy hakerzy, ale jak dotąd nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tego, kto przeprowadził atak.

Publicaciones Similares