Jak sprawdzic czy ktos wspomnial o tobie na Instagramie

How to see if someone has mentioned you on Instagram

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

Obejmujący ponad miliard użytkowników na całym świecie Instagram jest jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie. Aplikacja jest szczególnie popularna wśród millenialsów i osób należących do pokolenia Z.

How to see if someone has mentioned you on Instagram

Ponieważ szacuje się, że jego popularność będzie rosła, warto nauczyć się korzystać ze wszystkich funkcji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jedną z funkcji, która jest popularna na Instagramie, jest możliwość wzmianki o osobach.

Ale jak sprawdzić, czy ktoś o Tobie wspomniał? Masz szczęście. Tutaj pokażemy Ci, jak sprawdzić, czy ktoś wspomniał o Tobie na Instagramie.

Jak sprawdzić, czy ktoś wspomniał o Tobie na Instagramie na iPhonie

Instagram ma czwarte miejsce pod względem liczby użytkowników spośród wszystkich aplikacji mobilnych. Podobnie jak Twitter, Instagram pozwala użytkownikom wymieniać się nawzajem w postach, poprzedzając ich nazwę użytkownika symbolem @. Gdy wspomnisz o kimś w ten sposób, osoba ta otrzyma powiadomienie, na które będzie mogła odpowiedzieć.

Pierwszym krokiem do sprawdzenia wzmianek jest oczywiście pobranie Instagrama. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do zainstalowania bezpośrednio z AppStore.

Jeśli chodzi o sprawdzanie własnych wzmianek, proces jest szybki i łatwy. Wykonaj następujące kroki:

 1. Na swojej stronie głównej otwórz Instagram i zaloguj się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an iPhone 1
 2. W prawym górnym rogu zobaczysz trzy ikony.
 3. Wybierz ikonę serca, która znajduje się na środku.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an iPhone 2
 4. Spowoduje to przejście do powiadomień na Instagramie.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an iPhone 4
 5. Tutaj będziesz mógł zobaczyć, czy ktoś Cię oznaczył lub wspomniał o Tobie w czymkolwiek na Instagramie.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an iPhone 5

Jak sprawdzić, czy ktoś wspomniał o Tobie na Instagramie na Androidzie

Instagram został zaprojektowany do wygodnego korzystania z telefonu komórkowego. Oczywiście oznacza to, że aplikacja jest kompatybilna z większością smartfonów, w tym z urządzeniami z Androidem.

Możesz bezpłatnie pobrać Instagram na Androida ze Sklepu Google Play (lub preferowanego sklepu z aplikacjami). Pobieranie jest szybkie i łatwe w konfiguracji.

Gdy publiczne konto na Instagramie wspomni o Tobie w którymkolwiek ze swoich postów, Twoje konto zostanie automatycznie oznaczone. Aby wyświetlić swoje wzmianki na Instagramie, musisz uzyskać dostęp do swojego kanału aktualności na Instagramie. Oto jak:

 1. Uruchom Instagram z ekranu głównego.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an Android 1
 2. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się, używając swojej nazwy użytkownika i hasła.
 3. W prawym górnym rogu znajdują się trzy ikony. Stuknij ikonę serca na środku.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an Android 3
 4. Spowoduje to przejście do Twojego kanału informacyjnego, gdzie będziesz mógł zobaczyć wszelkie wzmianki, które możesz mieć.
  How to Check if Someone Mentioned You on Instagram on an Android 4

Some frequently asked questions

Jak wyświetlić zdjęcia, na których mnie oznaczono na Instagramie?

Możesz wyświetlić zdjęcia, na których zostałeś oznaczony tagiem, przechodząc do menu głównego i dotykając ikony „Profil”. Następnie musisz wybrać ikonę z ludzką sylwetką. Spowoduje to przejście do sekcji „Zdjęcia przedstawiające Ciebie” w aplikacji, w której znajdują się wszystkie oznaczone przez Ciebie zdjęcia.

Czy wszystkie powiadomienia są zapisywane w aktualnościach na Instagramie?

Instagram pozwala zobaczyć tylko 100 ostatnich powiadomień, które otrzymałeś na swoim koncie. Obejmuje to wszystkie wzmianki, polubienia i komentarze, które możesz mieć.

Czy można śledzić wzmianki na Instagramie?

Użytkownicy mogą śledzić swoje wzmianki na Instagramie, stosując filtry na karcie wzmianek. Możesz wyszukać słowo kluczowe, hashtag lub nazwę użytkownika, aby śledzić to, czego szukasz.

Jak długo trwają wzmianki na Instagramie?

Historia na Instagramie wspomina tylko o ostatnich 24 godzinach. Jeśli jednak chcesz zapisać własną historię, możesz to zrobić, naciskając strzałkę w dół u góry strony. Jeśli chcesz zapisać czyjąś historię, możesz to zrobić, robiąc zrzut ekranu.

Kto będzie mógł zobaczyć, czy ktoś wspomniał o mnie w komentarzu na Instagramie?

Jeśli Twoje konto na Instagramie zostało ustawione jako publiczne, każdy będzie mógł zobaczyć wszystkie zdjęcia lub komentarze, w których wspomniano o Tobie (chyba że konto, na którym jest wzmianka, jest prywatne).

Jak ograniczyć, kto może wspomnieć o mnie na Instagramie?

Na Instagramie przejdź do ustawień „Prywatność” i dotknij „Wzmianki”. Gdy to zrobisz, wybierz „Osoby, które obserwujesz”. Po włączeniu tej funkcji będzie można o Tobie wspomnieć tylko z kont, które już Cię obserwują. Jeśli w ogóle nie chcesz otrzymywać żadnych wzmianek na Instagramie, zamiast tego zaznacz opcję „Nikt”.

Czy moi obserwatorzy mogą zobaczyć moje oznaczone zdjęcia na Instagramie?

Tak, Twoi obserwatorzy będą mogli zobaczyć Twoje oznaczone zdjęcia. Jeśli masz profil publiczny, osoby, które Cię nie obserwują, również mają możliwość przeglądania Twojego profilu i powiązanych zdjęć. Jeśli jednak Twój profil jest ustawiony jako „Prywatny”, tylko zatwierdzeni obserwujący będą mieli dostęp do Twoich treści na Instagramie, w tym do wszystkich oznaczonych zdjęć.

Jaka jest różnica między tagiem a wzmianką na Instagramie?

Tagowanie to coś, co może zrobić tylko osoba, która stworzyła lub opublikowała treść na Instagramie. Natomiast wzmianka może być użyta w każdym rodzaju treści i przez każdego. Tagowanie jest często skuteczniejsze, ponieważ wzmianki często mogą zostać utracone w powiadomieniach.

Czy osoba, która nie obserwuje mnie na Instagramie, może zobaczyć, czy wspomniałem o niej w relacji?

Jeśli masz publiczne konto na Instagramie, to tak, osoba, która Cię nie obserwuje, będzie mogła zobaczyć Twoje wzmianki. Jeśli wspomnisz w swojej relacji o kimś, kto Cię nie obserwuje, osoba ta zazwyczaj otrzyma prośbę o wiadomość. Jeśli jednak Twój profil na Instagramie jest ustawiony jako konto prywatne, tylko zatwierdzeni obserwujący będą mogli zobaczyć Twoją historię i wzmianki.

Pozostań w cenie

Przewiduje się, że wraz z wprowadzeniem Metaverse popularność Instagrama będzie nadal rosła. Co więcej, wiele firm zaczęło wykorzystywać aplikację społecznościową jako narzędzie marketingowe. Z tego powodu dobrze jest dowiedzieć się, jak działa aplikacja, jeśli nie masz pewności.

Gdy opanujesz wzmianki, będziesz mógł łatwiej łączyć się z innymi użytkownikami. Ponadto możesz rozwijać własne obserwacje. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci lepiej zrozumieć, jak sprawdzać wzmianki na Instagramie.

Czy wiesz, jak sprawdzić swoje wzmianki na Instagramie? Jeśli tak, czy łatwo było ci to rozgryźć? Czy Instagram może to ułatwić? Daj nam znać więcej o swoich przemyśleniach w sekcji komentarzy poniżej.

Similar Posts