Everyday Extinction to oparte na Instagramie przypomnienie o szkodach jakie

Everyday Extinction to oparte na Instagramie przypomnienie o szkodach, jakie ludzie wyrządzają naszym zwierzęcym przyjaciołom

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Nikt tak naprawdę nie wie, ile gatunków faktycznie istnieje, a nowe stworzenia są odkrywane przez cały czas. Jednak współczesne wskaźniki wymierania są niepokojące. Naukowcy szacują, że wpływ ludzkości na szybką utratę gatunków jest obecnie od 1000 do 10 000 razy większy niż naturalne tempo wymierania na Ziemi. Oznacza to, że każdego roku wymiera od około 200 do 2000 gatunków.

Everyday Extinction to oparte na Instagramie przypomnienie o szkodach, jakie ludzie wyrządzają naszym zwierzęcym przyjaciołom

Aby pomóc podkreślić przyspieszenie tego problemu, a także po prostu być interesującym kontem do obserwowania, fotograf Sean Gallagher założył niezwykle intrygujące konto na Instagramie. Zwany Codzienne wymieraniekonto Gallaghera łączy pracę 25 fotografów dzikiej przyrody, fotoreporterów i naukowców, starając się pomóc ludziom naprawdę zrozumieć wpływ, jaki ludzkość wywiera na wymieranie gatunków, jednocześnie celebrując wspaniałą różnorodność stworzeń, jakie ma do zaoferowania Ziemia.

Żebyście się nie niepokoili, niektóre z poniższych zdjęć są niepokojące z samej swojej natury. Jeśli jesteś trochę wrażliwy lub czujesz się niekomfortowo, widząc zdjęcia skrzywdzonych zwierząt, radzę nie przewijać dalej.

Manta olbrzymia jest największym typem płaszczki na świecie i jest wymieniona jako „wrażliwa” pod względem możliwości jej wyginięcia. Uważa się, że większość mant olbrzymich jest zagrożona śmiercią z powodu zaplątania się w żyłki wędkarskie i ran zadanych przez ludzi z łodzi. Na tym zdjęciu samica płaszczki olbrzymiej została złapana przez przynętę wędkarską na jej twarzy.

To fenek, zwierzę, które szybko stało się popularnym zwierzakiem dzięki przedstawieniu w Zootopii Disneya. Pochodzące z Sahary poziomy gatunków zaczęły być zagrożone ze względu na skalę posiadania egzotycznych zwierząt domowych. To nie tylko niszczy poziomy gatunków, ale także szkodzi środowisku związanemu ze zwierzęciem.

Czaszka małpy kapucynki z regionu Boyaca w Kolumbii. Ta małpa była historycznie spotykana w regionie Andów i Orinoko, ale teraz, z powodu wylesiania przez rolnictwo i bydło, populacja spadła. Innym powodem spadku liczby ludności jest adopcja małp jako zwierząt domowych na wiejskich terenach Kolumbii.

Ten martwy żółw skórzasty spotkał taki los dzięki cichemu zabójcy, globalnemu ociepleniu. Gdy ekstremalne zimno wdarło się do zatoki Cape Cod znacznie wcześniej niż oczekiwano, pomieszało się to z wzorcami migracji zwierząt i oznaczało, że żółwie, które jeszcze nie odeszły, były pozostawione same sobie i niezdolne do przetrwania zimna.

Możesz o tym nie myśleć, ale skromna żyrafa jest zagrożona spadkiem populacji o ponad 40% w ciągu ostatnich 30 lat. Uważa się, że spadek jest spowodowany wylesianiem, nielegalnymi polowaniami, zmianami ekologicznymi spowodowanymi zmianami klimatycznymi i ekspansją człowieka, a nawet po prostu wpadnięciem w krzyżowy ogień rebeliantów lub operacji wojskowych.

Gigantyczna salamandra w płytkim basenie w chińskim zoo, otoczona monetami rzucanymi przez odwiedzających, próbując wylądować na stworzeniu „na szczęście”. Ogrody zoologiczne w Chinach są notorycznie szkodliwe dla dobrostanu zwierząt i chociaż Chiny czynią postępy w celu poprawy sytuacji, to zdjęcie sprzed zaledwie dziesięciu lat tylko ukazuje głębię problemu.

Legwan jamajski został ponownie odkryty w 1990 roku i wymieniony jako najrzadsza jaszczurka na świecie. Działania ochronne mające na celu odrodzenie gatunku rozpoczęły się, gdy pisklęta były zbierane i hodowane w bezpieczny sposób na ich najbardziej wrażliwym etapie życia, a następnie wypuszczane na wolność. Pomimo zagrożeń dla ich ponownego wzrostu w 2014 r. z powodu planów budowy węzła przeładunkowego w ich środowisku, jaszczurki nadal przeżywają dzięki rezygnacji rządu Jamajki z planów pod presją lobbystów środowiskowych.

Możesz śledzić Everyday Extinction tutaj.

Podobne wpisy