Jak działa algorytm TikTok

Jak działa algorytm TikTok

Crack the TikTok algorithm

Kluczową stawką w ustaleniu jak sobie radzisz z algorytmem TikTok jest średni czas oglądania. Algorytm TikTok wykorzystuje średni czas oglądania w stosunku do długości wideo, aby wypchnąć film i pozwolić mu pojawić się na kanałach FOR YOU użytkowników. Im większa szansa, że film będzie wirusowy, tym więcej osób będzie go oglądać.

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Podczas gdy polubienia, udziały i śledzenia są nadal ważnymi wskaźnikami zasięgu i zaangażowania, czas oglądania wideo jest prawdopodobnie najważniejszą metryką danych w zrozumieniu wpływu twoich wysiłków w zakresie wideo TikTok.

Co więc możesz zrobić, aby użytkownicy kontynuowali oglądanie twoich filmów TikTok?

Przeciętnie użytkownicy TikTok mogą utrzymać swoją uwagę tylko przez 3 sekundy. Musisz pokazać widzom, że masz rozwiązanie ich problemu w 3 sekundy. TikTok pozwala szybko przekazać swój punkt za pomocą porad, DIY, zabawnych faktów i szybkich hacków.

Jedna z najbardziej znanych funkcji w TikTok pozwala użytkownikom na szybkie dostosowywanie krótkich form wideo przy użyciu szerokiej gamy filtrów i efektów. Jeśli weźmiemy pod uwagę sposób, w jaki użytkownicy konsumują treści, element nakładki tekstowej jest kluczowy dla przyciągnięcia ich uwagi.

Użytkownicy mają tendencję do przeglądania swoich kanałów mediów społecznościowych, gdy przemieszczają się między miejscami, albo w transporcie publicznym, w zajezdniach autobusowych lub przemieszczając się między budynkami. Takie sytuacje mogą oznaczać, że użytkownik nie zawsze może korzystać ze swoich słuchawek lub mieć wystarczającą głośność, aby usłyszeć, co mówi. Wideo z nakładką tekstową pozwala użytkownikom śledzić fabułę filmu bez dźwięku. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że użytkownik będzie w stanie obejrzeć cały film do końca.

Podobne wpisy