Jak pozbyc sie strony Google Discover na telefonie z Androidem

Jak pozbyć się strony Google Discover na telefonie z Androidem

Strona Google Discover to kluczowa część ekranu głównego telefonu z Androidem. Jest to skrajny lewy panel ekranu głównego w większości telefonów i doskonałe źródło do odkrywania nowych treści i bycia na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na świecie i tematami, które Cię interesują. Google Discover początkowo był dostępny wyłącznie dla Pixela. Jednak panel ekranu głównego stał się częścią większości premium i budżetowych telefonów z Androidem. Jeśli Twój telefon nie zapewnia dostępu do Discover z ekranu głównego, możesz uzyskać do niego dostęp z poziomu aplikacji Google.


Z biegiem lat Discover stracił swoją użyteczność, ponieważ pokazuje treści ze spamerskich i clickbaitowych stron z powtarzającymi się treściami. Ponadto Google wyświetla automatycznie odtwarzane filmy i reklamy w panelu Discover, co może zniechęcić wiele osób. Jeśli nie jesteś fanem Google Discover, usuń go z ekranu głównego telefonu. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak dezaktywować Google Discover.


Jak dostosować rekomendacje treści Google Discover

Zanim zrezygnujesz z Google Discover, możesz dostosować rekomendacje dotyczące treści, aby sprawdzić, czy to pomoże.

 1. Idź do Strona Google Discover na Twoim telefonie.
 2. Stuknij w menu z trzema kropkami u dołu karty, aby wyświetlić zawartość, której nie chcesz widzieć.
 3. W zależności od preferencji wybierz, czy nie interesuje Cię dany temat, czy nie chcesz, aby zawartość z tego źródła pojawiała się w Discover, czy też nie chcesz widzieć tej konkretnej zawartości.
 4. Jeśli nie podoba Ci się reklama wyświetlana w Discover, stuknij ikonę menu przycisk. Na wyświetlonej stronie Google Ad Center zgłoś lub zablokuj tę reklamę.

Możesz udoskonalić spersonalizowane sugestie Google Discover, blokując niechciane źródła i spamerskie treści. Ponadto, jeśli nie chcesz, aby filmy z YouTube pojawiały się w Discover, możesz je zablokować. Poprawia to zawartość, czyniąc ją bardziej adekwatną do Twojego gustu i upodobań.

Jak usunąć panel Google Discover z telefonu

W przeciwieństwie do innych paneli ekranu głównego w telefonie, nie możesz usunąć strony Google Discover. Aby pozbyć się panelu, musisz wyłączyć tę funkcję.

 1. Przesuń do Strona Google Discover na ekranie głównym telefonu lub otwórz plik aplikacja Google.
 2. Stuknij swój zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
 3. Wybierać Ustawienia.
 4. Uzyskiwać Ogólny.
 5. Wyłącz Odkryć przełącznik.

Gdy dezaktywujesz stronę Discover, nie pojawia się ona po otwarciu aplikacji Google. Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne odtwarzanie podglądu wideo, stuknij Automatyczne odtwarzanie podglądów wideo i wybierz Nigdy opcja.

Jak usunąć panel Google Discover z telefonu Samsung

W najlepszych telefonach Samsung możesz usunąć panel Discover z ekranu głównego One UI, ale mieć włączoną tę funkcję.

 1. Naciśnij i przytrzymaj ekran główny telefonu Samsung.
 2. Przesuń palcem w prawo do skrajnej lewej strony ekranu głównego.
 3. Aby zamienić Google Discover na Samsung Free, rozwiązanie Samsung na Discover, wybierz Samsunga za darmo z listy.
 4. Jeśli nie chcesz żadnego z nich, przełącz przełącznik u góry na Wyłączony.

Zaletą tego podejścia jest to, że możesz uzyskać dostęp do Discover z aplikacji Google na telefonie Samsung. Dostajesz podobną opcję wyłączenia panelu Discover na innych telefonach z Androidem, w tym tych z OnePlus.

Jak wyłączyć kartę Discover w Google Chrome

Oprócz panelu ekranu głównego, Google Discover wyświetla odpowiednie treści na podstawie Twojego gustu na każdej otwartej karcie Google Chrome. Wyłączenie strony Discover na ekranie głównym nie ma na to wpływu. Aby wyłączyć funkcję Discover w Google Chrome na Androida, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Google Chrome na telefonie z Androidem.
 2. Stuknij w Ustawienia Ikona po prawej stronie Odkryj.
 3. Wybierać Wyłączyć coś z menu rozwijanego.

Jeśli używasz wielu telefonów, wyłączenie Discover na jednym telefonie nie powoduje dezaktywacji na innych. Musisz wyłączyć tę funkcję na wszystkich swoich urządzeniach.

Uatrakcyjnij ekran główny swojego telefonu

Wyłączenie Google Discover zmniejsza liczbę niechcianych stron na ekranie głównym w telefonie. Jeśli chcesz urozmaicić swój ekran główny, wypróbuj jeden z naszych ulubionych programów uruchamiających Androida, ponieważ zawierają one więcej funkcji i opcji dostosowywania. Połącz je z przydatnymi widżetami i pięknym pakietem ikon, a otrzymasz piękny, ale wydajny ekran główny.

Podobne wpisy