Przewidywana data premiery GPT 4 kiedy nowy model

Przewidywana data premiery GPT-4: kiedy nowy model?

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Dyrektor generalny OpenAI potwierdził już, że pracuje już nad nowym modelem językowym, który ma zastąpić GPT-3.5. Niespodzianka niespodzianka, będzie się nazywać GPT-4!

Plotki sugerują, że nowy model może zadebiutować już w pierwszym kwartale bieżącego roku. OpenAI jeszcze tego nie potwierdziło. I zgodnie z New York Timeswielomiliardowy inwestor, Microsoft również odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia plotce.

GPT-4 ma być modelem językowym nowej generacji, opracowanym przez OpenAI. Ten model zastąpi GPT-3, który jest dostępny z OpenAI Playground.

Technologia stojąca za GPT-3 jest obecnie używana w niesławnym chatbocie Chat GPT i modelu generującym grafikę OpenAI Dall-E2. Wiemy więc, że GPT-4 pojawi się w tym roku. Ale jakie cechy będzie miał?

Jakie są prognozy dla GPT-4?

Podczas niedawnego podcastu z udziałem dyrektora generalnego OpenAI, Sama Altmana, ujawniono wskazówki dotyczące potencjalnego rozwoju GPT-4. Zapytany o przyszłość AI, Altman stwierdził, że a model multimodalny będzie dostępny w niedalekiej przyszłości.

W tym przypadku może odnosić się do GPT-4 (lub nie). Ale czym jest model multimodalny? Odnosi się to do modelu, który może działać przy użyciu wielu mediów, takich jak tekst, obraz i dźwięk.

Ta technologia może otworzyć przed firmami szeroki zakres możliwości i poprawić sposób, w jaki usprawniają one swoje procesy.

Oczywiście użytkownicy Twittera mają coś do powiedzenia na temat GPT-4. Jeden z użytkowników twierdzi, że model zostanie zbudowany przy użyciu 100 bilionów parametrów. Dla porównania GPT-3 został zbudowany przy użyciu 175 miliardów parametrów.

Sam Altman szybko zaprzeczył tej plotce w wywiadzie dla StrictlyVC. Twierdzi, że pomysł jest całkowicie „śmieszny”. Więc to już koniec.

Kolejną funkcją, którą należy wziąć pod uwagę, jest samouczenie się. Altman najwyraźniej zaproponował możliwość stworzenia modelu sztucznej inteligencji, który może samodzielnie się uczyć i ulepszać. W tej chwili GPT-3 nie ma takiej możliwości, ale może to być coś, co zobaczymy na GPT-4.

Aby uzyskać trochę informacji, model sztucznej inteligencji, który może się uczyć, będzie musiał najpierw zostać opracowany przez inżynierów. Po uruchomieniu model będzie się automatycznie aktualizował i ulepszał w oparciu o swoje interakcje, stając się lepszą wersją samego siebie.

Czy będzie Czat GPT-4?

Wiele osób w Internecie jest zdezorientowanych co do nazewnictwa modeli językowych OpenAI. Mówiąc dokładniej, czat GPT i GPT-3. Co gorsza, oba są bardzo zaawansowanymi modelami językowymi. Jednak mają kilka różnic.

GPT-3 to niezwykle potężny model językowy. Model ten można dostosować do wykonywania dowolnego konkretnego zadania, takiego jak pisanie esejów, streszczanie tekstu i nie tylko. Aby uzyskać dostęp do tego modelu, musisz użyć OpenAI API.

Z drugiej strony Chat GPT jest mniej wydajnym wariantem GPT-3. Został stworzony i zoptymalizowany, aby działał bardziej jak chatbot – model ma możliwość komunikowania się i rozmawiania z użytkownikiem w celu wygenerowania jego żądania.

Wyobraź sobie to w ten sposób – Czat GPT jest zbudowany na fundamencie GPT-3. Dodatkowo, aby korzystać z Chat GPT, OpenAI stworzyło dedykowaną stronę internetową i interfejs użytkownika dla bota AI.

Teraz, gdy to zostało wyjaśnione, możemy odpowiedzieć na pytanie. Ściśle mówiąc, w przyszłości nie będzie czatu GPT-4. Krążą jednak pogłoski, że OpenAI tworzy model językowy czwartej generacji, nazwany GPT-4.

Biorąc pod uwagę, że Chat GPT jest wciąż w fazie sprzężenia zwrotnego, istnieje możliwość, że algorytmy GPT-4 mogłyby zostać zaimplementowane w późniejszej wersji modelu. Microsoft potwierdził, że GPT-4 pojawi się w tygodniu rozpoczynającym się 13 marca.. To tylko nasza prognoza, jednak OpenAI tego nie stwierdziło.

Jaki jest status GPT-4?

W tej chwili GPT-4 nie został jeszcze wydany. Krążą jednak pogłoski, że model może pojawić się w sprzedaży już w pierwszym kwartale tego roku.

Wielu spekuluje, m.in New York Times, że najnowsza wersja Microsoftu (Bing AI) jest obsługiwana przez GPT-4. Biorąc pod uwagę, że nowa wyszukiwarka oparta na sztucznej inteligencji przyjmuje obecnie kandydatów z listy oczekujących, rozsądnie byłoby założyć, że nowy model będzie prawdopodobnie dostępny w ciągu najbliższego miesiąca.

Końcowe przemyślenia

OpenAI trzyma bardzo mocno wargi co do potencjalnych funkcji i daty wydania modelu językowego nowej generacji. GPT-4 może wyjść znacznie później, niż fani mają nadzieję. CEO Sam Altman już oświadczył, że nie wypuszczą modelu AI, dopóki nie będą pewni, że jest to bezpieczne.

Szczerze mówiąc, nie wiemy, czego możemy się spodziewać po nowym modelu. Jeśli pogłoski o dacie premiery są prawdziwe, mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy od OpenAI.

Podobne wpisy