7 Strategii generowania leadów B2B na TikTok

7 Strategii generowania leadów B2B na TikTok

Bez wątpienia TikTok jest obecnie fantastycznym narzędziem do budowania świadomości marki.

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Ale czy TikTok może pomóc firmom również w generowaniu leadów?

Ponieważ więcej marek zaczęło korzystać z platformy, a starsi odbiorcy stali się aktywnymi użytkownikami, TikTok może być również wykorzystywany do przyciągania wysokiej jakości leadów.

Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o generowaniu leadów TikTok i jak wykorzystać go do przyciągania klientów B2B.

Wszystko, co musisz wiedzieć o generowaniu leadów TikTok

 1. Czym jest B2B TikTok Lead Generation?

 2. Dlaczego warto używać TikTok do generowania leadów?

 3. 7 sposobów na generowanie leadów na TikTok
  3.1. Uruchom kampanię reklamową TikTok Lead Generation
  3.2. Skup się na interakcji w TikTok
  3.3. Dołącz do odpowiednich grup TikTok w celu nawiązania kontaktów
  3.4. Połącz siły z odpowiednimi influencerami TikTok
  3.5. Stwórz własne wyzwanie pod marką TikTok
  3.6. Skup się na poprawie swoich KPI
  3.7. Prowadź miesięczny raport ze swoich działań na TikTok

Co to jest B2B TikTok lead generation?

Marketerzy mogą używać TikTok B2B lead generation, aby przyciągnąć potencjalnych klientów do swojej firmy organicznie.

Metoda ta składa się z różnych strategii marketingu przychodzącego, które zwiększają ekspozycję, świadomość i zainteresowanie potencjalnych klientów wewnątrz określonej demografii docelowej.

Dlaczego warto używać TikTok do generowania leadów?

Ponad 90% amerykańskich marketerów w firmach większych niż 100 pracowników korzystało z mediów społecznościowych w celach marketingowych.

A jeśli chodzi o reklamowanie produktów w mediach społecznościowych, Facebook, Twitter i Instagram są dziś nadal szeroko stosowane i ostro ze sobą konkurują.

Dlaczego więc miałbyś szukać leadów sprzedażowych na TikTok, skoro jest już tyle innych aplikacji, które działają?

TikTok ugruntował swoją pozycję jako trend-setter. W dzisiejszych czasach prawie każdy korzysta z TikTok. Wykorzystanie go do generowania leadów i celów reklamowych to świetny sposób na dotarcie do odbiorców, którzy mogą być trudni do osiągnięcia gdzie indziej.

A biorąc pod uwagę ciągły rozwój platformy, TikTok jest alternatywą, która może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze.

7 sposobów na generowanie leadów na TikTok

Twoim celem powinno być konwertowanie docelowych prospektów, niezależnie od metody kontaktu, której używasz.

A jeśli Twoje leady są aktywne na TikTok, to ma sens, abyś Ty również był.

Miejmy nadzieję, że poniższe wskazówki pomogą Ci łatwiej przejść przez lejek sprzedażowy i wykorzystać funkcje TikTok do generowania leadów B2B.

#1 Uruchom kampanię reklamową TikTok Lead Generation

Wyobraź sobie, że użytkownik (potencjalny lead) został zaintrygowany reklamą, którą Twoja marka zamieściła na TikTok. Nie miałbyś ścieżki, aby dodać tę osobę do swojego rurociągu sprzedaży.

Ale teraz masz.

Aby pomóc marketerom bezpośrednio zbierać informacje o danych użytkownika na temat potencjalnych partnerów biznesowych i klientów, TikTok wprowadził nową opcję reklam Lead Generation.

Jak możesz wykorzystać reklamy TikTok Lead Generation na swoją korzyść?

Osoba, która jest zainteresowana Twoim produktem lub usługą, będzie mogła kliknąć w link CTA na Twojej reklamie dzięki nowemu narzędziu.

Użytkownicy następnie dostęp do formularza, który wymaga informacji, takich jak ich nazwa, adres e-mail i numer telefonu, z których wszystkie są wysyłane do Twojej firmy.

Użytkownicy TikTok mają możliwość automatycznego wypełnienia tych danych przy użyciu szczegółów z profili ich kont. W rezultacie w prosty sposób możesz nawiązać bezpośrednie połączenie z nowym leadem.

List Comparison Table Infographic Instagram Post 6 copy 3 1

Prawdopodobnie najlepszą częścią tej funkcji jest to, że nowe formularze CTA-linked od TikTok mogą być dostosowywane przez marki do ich konkretnych potrzeb.

Obraz nagłówka tła, który otwiera twój formularz CTA, może być modyfikowany. Masz również możliwość zmiany zdjęcia profilowego, które pojawia się w formularzu.

Co najbardziej kluczowe, możesz zmienić pytania, które zadajesz. Oznacza to, że możesz uzyskać wszystkie najbardziej wartościowe informacje od świeżego leadu sprzedażowego.

List Comparison Table Infographic Instagram Post 6 copy 2

#2 Skup się na interakcji z TikTok

Aby generować leady, utrzymywanie relacji ze swoimi odbiorcami TikTok jest równie kluczowe, jak zdobycie ich uwagi w pierwszej kolejności.

Algorytm każdej sieci społecznościowej jest

unikalny, z własnymi możliwościami i wyzwaniami.

Jeśli algorytm TikTok zostanie zrozumiany i będzie prawidłowo obsługiwany, może poprawić wyniki Twojej firmy i pomóc w generowaniu leadów.

Pomimo wahania TikTok co do ujawnienia szczegółów swojego algorytmu, jedno jest pewne: TikTok przesuwa treści na stronę Dla Ciebie w zależności od tego, co użytkownicy lubią i kogo śledzą.

Innymi słowy, algorytm TikTok faworyzuje interakcję.

List Comparison Table Infographic Instagram Post 6 copy

#3 Dołącz do odpowiednich grup TikTok, aby nawiązać współpracę

Media społecznościowe zrewolucjonizowały networking – nawet dla marketingu B2B.

Grupy mediów społecznościowych ułatwiają znajdowanie i dzielenie się informacjami dla podobnie myślących profesjonalistów.

Jak większość podów mediów społecznościowych, grupy TikTok są zwykle używane do uzyskiwania aktualizacji platformy i zwiększania świadomości marki, ale są doskonałe do tworzenia sieci.

Ponieważ eksperci od budowania marki są głównymi użytkownikami dedykowanych podów zaangażowania TikTok, mogą one stać się przydatnymi zasobami do łączenia się z potencjalnymi klientami.

Należy pamiętać, że ponieważ algorytm TikTok jest wciąż tajemnicą dla wielu marketerów, znalezienie poważnej i aktywnej grupy TikTok może być wyzwaniem. Podobnie, wymaga to wysiłku, aby rozwinąć godne zaufania relacje ze swoimi leadami.

Możesz zacząć od wyszukiwania grup TikTok w Google, Facebook, Reddit i Telegram.

#4 Team up with relevant TikTok influencers

Marki mogą zwiększyć swoje wysiłki w zakresie generowania leadów na TikTok poprzez współpracę z odpowiednimi kluczowymi liderami opinii z branży.

Ustanowienie kampanii marketingowej z influencerami TikTok może pomóc w generowaniu leadów, tworzeniu autentycznych treści i widoczności marki.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć tych, którzy przemawiają do Twojej marki i grupy docelowej.

Na szczęście na TikTok jest mnóstwo kreatywnych influencerów do wyboru.

Najlepszym aspektem jest to, że wielu z nich to aktywni profesjonaliści, którzy rozwinęli oddane followersy dzieląc się swoją wiedzą. W rezultacie masz większą szansę na przyciągnięcie klientów B2B, którzy obecnie śledzą ich.

Screenshot 2022 10 13 at 20.59.10

Wykorzystując makroinfluencerów, możesz zwiększyć świadomość marki. Jednak kompromisem dla mniejszych odbiorców mikro-influencerów jest znacznie bardziej uważna i trafna publiczność. Mogą oni stać się znacznie lepsi w generowaniu leadów.

#5 Stwórz własne wyzwanie pod marką TikTok

Wyzwania TikTok są jednymi z najpopularniejszych aktywności na platformie.

I choć istnieje mnóstwo niebrandowanych wyzwań TikTok, w których możesz wziąć udział, stworzenie własnego wyzwania pod marką TikTok to kreatywny sposób na generowanie leadów bez konieczności bezpośredniego docierania do nich.

List Comparison Table Infographic Instagram Post 6 2

Jeśli szukasz sugestii dotyczących treści wirusowych dla swojego kolejnego wyzwania, nasz artykuł-11 pomysłów na treści TikTok dla wszystkich firm – może pomóc w podsunięciu świetnych pomysłów.

Pamiętaj, że Twoje własne wyzwanie powinno promować cele Twojej kampanii generowania leadów TikTok.

#6 Skup się na poprawie swoich KPI

Jaki jest lepszy sposób na przekonanie potencjalnych kandydatów, że zasługujesz na ich czas, niż zademonstrowanie swoich sukcesów na TikTok?

Twoja zdolność do konsekwentnego poprawiania swoich kluczowych wskaźników wydajności na TikTok pokaże Twoim partnerom, że dodajesz wartość do Waszej współpracy.

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie swoich wskaźników na TikTok, poniższe artykuły mogą okazać się niezwykle pomocne:

#7 Prowadź miesięczny raport ze swoich działań na TikTok

Posiadanie jasnych celów kampanii pozwala Ci łatwiej mierzyć sukces Twojej strategii social media.

A jako social media manager, Twoim zadaniem jest udowodnić, że Twoja strategia treści TikTok może również generować leady.

Aby to zrobić, możesz prowadzić rejestr wszystkich swoich wysiłków, leadów, z którymi się skontaktowałeś, transakcji, które zamknąłeś i utraconych możliwości – obok zwykłych metryk TikTok, które włączasz do swojego miesięcznego raportu wydajności.

Ale dlaczego musisz śledzić analitykę TikTok?

Dla marketerów i twórców próbujących wyróżnić się w tej sieci mediów społecznościowych, przeprowadzenie audytu TikTok jest skutecznym sposobem na określenie, czy są na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów biznesowych.

A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o metrykach TikTok w ogóle i sprawdzić, czy Twoje wyniki są lepsze niż średnia w branży, możesz sprawdzić nasze najnowsze badanie TikTok.

Ostatnie przemyślenia na temat generowania leadów przez TikTok

Czy TikTok jest świetnym narzędziem do budowania rozpoznawalności marki i generowania leadów?

Tylko czas może to stwierdzić.

Jedno jest jednak pewne: TikTok podważa zasady gry w generowanie leadów.

Zamiast bezpośrednio angażować leadów, marki budują teraz osobistą tożsamość w mediach społecznościowych i sprawiają, że są odkrywane, zastępując w ten sposób strategię specjalistów od sprzedaży spędzających godziny na zimnych rozmowach z potencjalnymi klientami.

Tworzenie autentycznych treści i posiadanie doskonałych umiejętności komunikacyjnych są obecnie kluczem do przyciągania właściwych leadów i przekształcania ich w sprzedaż.


Polecane dla Ciebie:

Podobne wpisy