Blokowanie a ograniczanie na Instagramie kiedy nalezy korzystac z kazdej

Blokowanie a ograniczanie na Instagramie: kiedy należy korzystać z każdej opcji prywatności

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Zablokowanie kogoś na Instagramie to dobry sposób na przejęcie kontroli nad swoimi zaangażowaniami w aplikacji społecznościowej, ale zablokowanie kogoś, kogo znasz w prawdziwym życiu, może sprawić, że sytuacja będzie dość niezręczna. W końcu będą wiedzieć, że ich zablokowałeś.


Na szczęście funkcja Ogranicz na Instagramie pomaga uniknąć tych niezręcznych sytuacji. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co robią funkcje Blokuj i Ogranicz na Instagramie i czym się różnią, abyś mógł zdecydować, która opcja jest najlepsza, gdy próbujesz kogoś uniknąć.

Co daje ograniczenie komuś na Instagramie?

ręka mężczyzny trzymająca telefon ze stroną logowania do instagramu na ekranie

Wiemy, co robi blokowanie — uniemożliwia komuś interakcję z Tobą na Instagramie i przeglądanie Twoich postów. Ale co oznacza ograniczenie kogoś na Instagramie i co się dzieje, gdy ograniczasz konto?

Mówiąc wprost, pomaga uniknąć niechcianych interakcji z innymi użytkownikami bez ich ostrzegania. Ograniczenie na Instagramie, wprowadzone jako funkcja przeciwdziałająca nękaniu, daje większą kontrolę nad tym, jakie komentarze zarówno Ty, jak i Twoi obserwatorzy widzą w Twoich postach, ograniczając liczbę kont z ograniczeniami, które mogą publikować w Twoim profilu.

Różni się to od wyciszania i blokowania kogoś na Instagramie. Kiedy nałożysz komuś ograniczenia, jego komentarze i wiadomości zostaną ukryte w Twoim profilu. To tak, jakby trzymać ograniczonego użytkownika za oknem prywatności, w którym może cię widzieć, ale nie może normalnie z tobą wchodzić w interakcje i nie zdaje sobie sprawy, że tak jest.

Narzędzie przydaje się w przypadku powtarzających się prześladowców, którzy zostawiają negatywne komentarze pod Twoimi postami na Instagramie i którzy mogą nękać Cię w Twoich bezpośrednich wiadomościach. Pomyśl o tym jako o miękkim bloku — stonowanej wersji, która oferuje podobne możliwości, ale w ograniczony sposób.

Blokuj a ograniczaj na Instagramie: jak to wpływa na dostęp do Twojego profilu

Gdy kogoś zablokujesz, Twój profil na Instagramie jest przed nim ukryty. Nie będą w stanie go znaleźć, nawet jeśli będą szukać. Oznacza to, że nie będą mieli dostępu do Twoich postów, relacji i informacji profilowych — chyba że uzyskają dostęp do Twojego profilu za pośrednictwem innego profilu, którego nie zablokowałeś.

Jeśli obawiasz się, że czyjeś posty na Instagramie naruszają wytyczne dla społeczności, możesz zgłosić profil tej osoby na Instagramie, zanim go zablokujesz.

Kiedy kogoś ograniczasz, niewiele zmienia się po jego stronie pod względem widoczności Twojego profilu i postów. Nadal mogą przeglądać Twoje historie i kanały, a Ty możesz przeglądać ich historie. Chociaż istnieją sposoby, aby stwierdzić, czy jesteś zablokowany na Instagramie, znacznie trudniej jest ustalić, czy zostałeś ograniczony.

Blokowanie a ograniczanie: wpływ na komentarze

Zablokowanie kogoś uniemożliwia tej osobie komentowanie Twoich postów. Ale kiedy je ograniczysz, oboje możecie komentować swoje posty. Różnica polega na tym, że komentarze dodane przez osobę, której dotyczy ograniczenie, będą widoczne tylko dla niej i dla nikogo innego.

Innymi słowy, nie będą wiedzieć, że ich aktywność została ograniczona. Zasadniczo będą nadal cieszyć się możliwością komentowania Twoich postów, bez wpływu tych komentarzy na Ciebie lub innych obserwujących. Jeśli chodzi o twoje komentarze do ich postów, nic się nie zmienia. Nadal będą mogli je zobaczyć.

Toksyczne komentarze mogą powodować traumę emocjonalną i psychiczną. Jeśli chcesz cieszyć się spokojnym doświadczeniem online, rozważ filtrowanie toksycznych komentarzy w mediach społecznościowych.

Jak wyświetlić ograniczone komentarze

Komentarze osoby objętej ograniczeniami pojawiają się wraz z innymi komentarzami pod Twoim postem, ale pod wiadomością chronioną. Nie otrzymasz powiadomienia, gdy skomentują Twój post, więc możesz przeglądać ich komentarze, otwierając post i przechodząc do sekcji komentarzy.

Aby wyświetlić komentarz, stuknij Zobacz komentarz. Następnie możesz wybrać jedną z nich Zatwierdzić Lub Usuwać To. Jeśli go zatwierdzisz, będzie widoczny dla wszystkich, podobnie jak pozostałe komentarze. Jeśli go usuniesz, ani Ty, ani osoba podlegająca ograniczeniom nie będziecie mogli go zobaczyć.

Tak czy inaczej, nie zostaną powiadomieni o podjętych działaniach.

Blokuj a ograniczaj: jak to wpływa na wiadomości

Kiedy zablokujesz kogoś na Instagramie, nie możesz wysyłać do siebie wiadomości. Ale działa to inaczej, gdy ograniczasz konto.

Oto implikacje:

 • Osoba z ograniczeniami może wysłać Ci wiadomość. Jednak ich wiadomości docierają do Upraszanie teczka.
 • Nie będziesz otrzymywać powiadomień, gdy wysyłają do Ciebie wiadomości. Będziesz mógł zobaczyć ich wiadomości tylko wtedy, gdy ręcznie przeglądasz swoje prośby o wiadomość.
 • Jeśli przejrzysz ich wiadomość, nie zostaną powiadomieni o tym jako „widoczny” tekst na czacie. Oznacza to, że nie będą wiedzieć, kiedy przeczytałeś wiadomość.
 • Jeśli znajdziesz się na czacie grupowym z osobą, na którą nałożyłeś ograniczenia, Instagram poinformuje Cię, że zobaczysz wiadomości z konta z ograniczeniami. Następnie możesz opuścić grupę lub zostać.

Aby odpowiedzieć na wiadomość od osoby objętej ograniczeniami, stuknij Nieograniczony u dołu ekranu. Możesz także wybrać Usuwać aby pozbyć się wiadomości. Jeśli nie chcesz dalej kontaktować się z tą osobą, stuknij Blok.

Inne różnice między blokowaniem a ograniczaniem kogoś na Instagramie

zdjęcie osoby trzymającej iPhone'a z białą obudową

Istnieją inne różnice między blokowaniem a ograniczaniem na Instagramie. Dotyczy to wyświetlania statusu aktywności, tagów, wzmianek i powiadomień. Podobnie jak w przypadku opcji blokowania, kiedy kogoś ograniczasz, nie możesz już widzieć aktywnego statusu innej osoby, więc nie będziesz wiedzieć, kiedy była ona ostatnio online i odwrotnie.

Osoba, którą zablokowałeś, nie może o Tobie wspomnieć ani oznaczyć Cię tagiem. W rzeczywistości blokady usuwają wszelkiego rodzaju interakcje, więc nie zostaniesz powiadomiony. Jednak osoba, na którą nałożyłeś ograniczenia, może Cię oznaczyć — chociaż nie zostaniesz o tym powiadomiony. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy w ustawieniach na Instagramie nałożyłeś ograniczenia dotyczące osób, które mogą Cię oznaczać tagami — na przykład osoby, które obserwujesz, lub nikt.

W takich przypadkach ograniczone konto nie będzie mogło Cię oznaczyć. Niestety, otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś o Tobie wspomni. Oznacza to, że funkcja ograniczeń na Instagramie nie działa ze wzmiankami.

Blokuj kontra ograniczaj: czy osoba, której dotyczy problem, będzie o tym wiedzieć?

Nie ma bezpośredniego sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś Cię zablokował. Istnieją jednak sposoby, aby się tego dowiedzieć, np. wyszukanie ich profilu. Jeśli nie możesz go znaleźć na Instagramie, mimo że wiesz, że ich profil jest aktywny, będziesz wiedział, że cię zablokowali.

Nie dotyczy to jednak funkcji Ogranicz. Osoba objęta ograniczeniami nigdy się nie dowie, czy została objęta ograniczeniami. Po ich stronie wszystko wydaje się normalne, ponieważ nadal mogą komentować Twoje posty, wysyłać Ci wiadomości i przeglądać Twój profil jak inny użytkownik. Różnica jest tylko po twojej stronie.

Jeśli masz do czynienia z prześladowcami, ograniczanie ich nie jest najlepszym sposobem działania przeciwko nim, ponieważ nadal mogą do ciebie dotrzeć. Zamiast tego możesz ukryć swoje profile w mediach społecznościowych przed prześladowcami, aby uniknąć kontaktu z Tobą.

Jak zablokować kogoś na Instagramie

Aby zablokować użytkownika, przejdź do jego profilstuknij w ikona trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Blok.

Możesz także przejść do swojego profilu > Ustawienia > Prywatność > Zablokowane konta > ikona plusa. Wprowadź nazwę ich konta w pole wyszukiwania i stuknij w Blok przycisk obok.

Jak ograniczyć kogoś na Instagramie

Istnieją trzy metody ograniczenia osoby na Instagramie:

 • Bezpośrednio z komentarzy
 • Poprzez ustawienia konta
 • Z ich profilu

Poniżej wyjaśnimy każdą z tych metod:

Jak ograniczyć użytkownikowi możliwość komentowania

Na telefonie z Androidem wykonaj te czynności:

 1. Stuknij i przytrzymaj komentarz osoby, którą chcesz ograniczyć.
 2. Stuknij w ikona informacji (wykrzyknik w dymku) u góry, a następnie Ograniczać przycisk.

W systemie iOS wykonaj następujące czynności:

 1. Przesuń w lewo na komentarzu.
 2. Stuknij w ikona informacji (wykrzyknik w dymku), a następnie Ograniczać.

Jak ograniczyć użytkownikowi dostęp do swoich ustawień

Aby ograniczyć dostęp użytkownika do ustawień konta, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Idź do swojego profil i stuknij w ikona menu z trzema paskami w prawym górnym rogu.
 2. Iść do Ustawienia > Prywatność > Konta z ograniczeniami.
 3. Teraz wyszukaj konto, które chcesz ograniczyć, a następnie stuknij Ograniczać obok wybranego konta.

Jak ograniczyć dostęp użytkownika do jego profilu

Możesz także ograniczyć konto za pomocą strony profilu.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do profilu na Instagramie, który chcesz ograniczyć.
 2. Stuknij w menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
 3. Wybierać Ograniczać.

Której funkcji użyć, aby unikać ludzi

Twoja decyzja o zablokowaniu lub ograniczeniu kogoś na Instagramie zależy od twoich powodów i stopnia dostępu, jaki chcesz dać tej osobie do swojego profilu. Jeśli nie chcesz, aby w jakikolwiek sposób wchodzili z Tobą w interakcje lub w ogóle widzieli cokolwiek w Twoim profilu, powinieneś ich zablokować.

Po prostu upewnij się, że nie masz nic przeciwko, wiedząc, że zostały zablokowane. Jeśli chcesz uniknąć kogoś bez jego wiedzy, najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie.

Podobne wpisy