Jak wylaczyc aktywny status na Instagramie

So deaktivieren Sie einen aktiven Status auf Instagram

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Was man wissen sollte

 • Otwórz ustawienia i przełącz Aktivitätsstatus anzeigen wyłączony.
 • Użytkownicy komputerów stacjonarnych mogą przejść bezpośrednio do Strona Prywatność i bezpieczeństwo na Instagramie.
 • Wyłączenie aktywnego statusu uniemożliwia również przeglądanie statusu innych kont.

W tym artykule opisano, jak wyłączyć aktywny status w witrynie Instagram lub aplikacji mobilnej. Przyjrzymy się również, dlaczego możesz chcieć to zrobić i jakie będą konsekwencje, jeśli to zrobisz.Jak wyłączyć status aktywności na Instagramie?

Kilka kliknięć lub dotknięć w ustawieniach konta ujawni Aktivitätsstatus anzeigen przełącznik, który możesz wyłączyć, aby zatrzymać nadawanie swojego statusu online.


Wyłącz Status aktywności w witrynie

Oto jak to zrobić z witryny na komputery:


 1. Wybierz ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu strony i wybierz Einstellungen w rozwijanym menu.


 2. Wählen Sie Prywatność i ochrona z lewego panelu.


 3. Znajdź Aktivitätsstatus anzeigen z prawej strony i usuń zaznaczenie z pola, wybierając je. Zmiana zostanie automatycznie zapisana i zacznie obowiązywać natychmiast.


Wyłącz Status aktywności na telefonie komórkowym

Aplikacja Instagram używa tego samego terminu do opisania tego ustawienia —Aktivitätsstatus anzeigen— ale dotarcie do niego różni się nieco od tego, jak działa na stronie internetowej.


 1. Otwórz swoją stronę, wybierając swoje zdjęcie profilowe z dolnego menu.


 2. Z trzywierszowego menu u góry wybierz Einstellungen.


 3. Abgerufen von Datenschutz und dann Stand der Tätigkeit na następnym ekranie.


 4. Abgerufen von Aktivitätsstatus anzeigenlub przesuń przełącznik w prawo, aby natychmiast go wyłączyć.


Aplikacja ma inne ustawienie, które może Cię zainteresować. Na tym samym ekranie, co w kroku 4, wyłącz Zeigen Sie, wenn Sie gemeinsam aktiv sind aby wyłączyć możliwość sprawdzania przez osobę, z którą rozmawiasz, czy oboje jesteście aktywni na tym samym czacie. To ustawienie jest niezależne od Aktivitätsstatus anzeigen.


Co daje wyłączenie stanu aktywnego?

Pokaż stan aktywności jest domyślnie włączony. Kiedy jest włączona, pozwala innym użytkownikom obserwować, a osoby, do których wysyłasz wiadomości, widzą, kiedy byłeś ostatnio aktywny na Instagramie, w tym, czy jesteś aktywny teraz. Jeśli wolisz nie ujawniać tych informacji, na przykład ze względu na ogólną prywatność lub aby uniknąć poczucia przymusu odpowiadania na wiadomości, możesz postępować zgodnie ze wskazówkami powyżej, aby wyłączyć tę funkcję.


Należy pamiętać, że po wyłączeniu nie będzie można również zobaczyć stanu innych kont.


To ustawienie dotyczy wszystkich urządzeń zalogowanych na Twoje konto, więc statusu aktywnego nie możesz wyłączyć np. tylko w telefonie, ale pozostawić włączony na komputerze lub tablecie.Inne wskazówki dotyczące prywatności na Instagramie

Wyłączenie możliwości sprawdzania przez użytkowników, kiedy jesteś online, to tylko jeden ze sposobów na zwiększenie prywatności konta. Możesz także ustawić swoje konto na Instagramie jako prywatne, ukrywając swoje posty przed osobami, które nie obserwują. W ten sposób tylko użytkownicy, którym wyraźnie zezwolisz na wyświetlanie swojego konta, będą mogli oglądać Twoje zdjęcia i filmy.


Ukrywanie zdjęć na Instagramie to kolejna opcja. Zarchiwizowanie zdjęć, aby były widoczne tylko dla Ciebie, jest łatwe (podobnie jak ponowne ich upublicznienie).


Häufig gestellte Fragen

 • Jak mogę sprawdzić, czy ktoś wyłączył aktywny status na Instagramie?

  Nie ma sposobu, aby stwierdzić na pewno, czy ktoś wyłączył swój aktywny status na Instagramie. Jeśli próbujesz połączyć się z kimś na Instagramie i podejrzewasz, że ta osoba wyłączyła status aktywny, spróbuj wysłać jej bezpośrednią wiadomość. Jeśli ją otworzą, będziesz mógł zobaczyć, kiedy, co oznacza, że ​​byli aktywni. Możesz także spróbować przejrzeć profile na Instagramie, które obserwują, i zobaczyć, czy zostawili komentarz, który będzie miał trochę czasu, dając ogólne wyobrażenie o tym, kiedy byli ostatnio aktywni.

 • Jak włączyć aktywny status na Instagramie?

  Aby ponownie włączyć aktywny status na Instagramie, jeśli go wyłączyłeś, otwórz aplikację Instagram i dotknij swojego Profilsymbol. Erhalten Sie Menü (trzy linie), a następnie stuknij Einstellungen > Datenschutz. Przewiń w dół i dotknij Stand der Tätigkeita następnie włącz Aktivitätsstatus anzeigen.

 • Jak mogę zobaczyć czyjąś aktywność na Instagramie?

  Instagram pozwalał ci łatwo zobaczyć aktywność obserwującego, dotykając ikony Aktivitäten zakładka w Benachrichtigungen płyta. Teraz ta zdolność jest ograniczona. Nadal możesz zobaczyć posty obserwujących, dotykając Suche, wpisując ich imię i nazwisko, przechodząc do ich konta i przeglądając ich posty. Na stronie ich konta możesz także wyświetlić ich obserwujących, dotykając Beobachtung von i zobacz, kogo obserwują, dotykając Weiter. Istnieją również aplikacje innych firm, które mogą dokładniej śledzić aktywność Twoich obserwujących.


Ähnliche Beiträge