Live-Aktivitäten auf dem iPhone nutzen

Live-Aktivitäten auf dem iPhone nutzen

Vom Abrufen der neuesten Sportergebnisse bis hin zum Aufspüren des Aufenthaltsorts eines Uber-Fahrers - mit der ursprünglich in iOS 16 eingeführten Funktion "Live-Aktivitäten" müssen Sie Ihr iPhone nicht mehr entsperren oder mehrere Apps durchsuchen, um informiert und auf dem Laufenden zu bleiben. In diesem Leitfaden zeigen wir Ihnen, wie die Live-Aktivitätsfunktion funktioniert und wie Sie sie auf Ihrem iPhone einrichten...

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Czym są zajęcia na żywo?

Aktywności na żywo zapewniają szybkie powiadomienia, takie jak aktualizacje w czasie rzeczywistym z ulubionych aplikacji na ekranie blokady oraz na platformie Dynamic Island na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max. Interfejs i sposób korzystania z tej funkcji zmienią się w zależności od aplikacji, z której planujesz korzystać.

Załóżmy, że korzystasz z aplikacji fitness obsługującej aktywność na żywo. Może dostarczyć podsumowanie treningu, pokazać, ile kilometrów przejechałeś na rowerze, a nawet zaprezentować statystyki dotyczące wspinaczki. Wszystkie te informacje zostaną starannie zaprezentowane na dole ekranu blokady w ramach Aktywności na żywo.

Tipp: masz iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max? Dowiedz się, jak korzystać z funkcji Dynamic Island, aby uzyskać dostęp do aktywności na żywo z dowolnego miejsca na telefonie iPhone.

Jak włączyć aktywność na żywo dla aplikacji natywnych

Aby korzystać z funkcji Aktywności na żywo, musisz włączyć ją dla obsługiwanych aplikacji. Wykonaj poniższe kroki, aby włączyć tę funkcję na swoim iPhonie:

  1. Otwórz „Ustawienia”, przewiń w górę i wybierz menu „Face ID i hasło” lub „Touch ID i hasło”, w zależności od modelu iPhone’a.
Aktywność na żywo na iPhone'ie Ustawienia iPhone'a
  1. Wprowadź hasło swojego iPhone’a, aby wejść do menu ustawień zabezpieczeń ekranu blokady.
Aktywności na żywo na iPhonie Wprowadź hasło
  1. Przełącz przycisk „Aktywności na żywo” w sekcji „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu”, aby włączyć tę funkcję na swoim iPhonie.
Aktywności na żywo w telefonie iPhone Włączanie funkcji aktywności na żywo

Gut zu wissen: szukasz sposobu na personalizację swojego iPhone’a za pomocą iOS 16? Dowiedz się, jak dostosować ekrany blokady iPhone’a i iPada.

Jak włączyć aktywność na żywo dla aplikacji innych firm

Włączenie aktywności na żywo w aplikacji Ustawienia zapewnia dostęp do tej funkcji tylko natywnym aplikacjom na iOS. Aby uzyskać te aktualizacje aplikacji innych firm, musisz włączyć tę opcję osobno dla każdej aplikacji. Wykonaj poniższe kroki:

  1. Otwórz „Ustawienia”, przewiń w dół do aplikacji, której chcesz używać z aktywnościami na żywo, i otwórz ją.
Aktywacja funkcji przykładowej aplikacji na żywo na iPhonie
  1. Wybierz na przykład aplikację Uber.
Funkcja aktywności na żywo w telefonie iPhone jest wyłączona w przypadku usługi Uber
  1. Przełącz przycisk „Aktywności na żywo”.
Aktywności na żywo na iPhonie Włączone aktywności na żywo w aplikacji Uber
  1. Możesz także zobaczyć przełącznik „Częstsze aktualizacje” w funkcji „Aktywności na żywo”. Częściej odświeża widżet Aktywności na żywo na ekranie blokady, abyś był na bieżąco, a także umożliwia aktualizacje na ekranie głównym.
Aktywność na żywo na iPhonie. Częstsze aktualizacje

Anmerkung: włączenie częstszych aktualizacji Aktywności na żywo może szybciej wyczerpać baterię iPhone’a. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by iPhone powiadamiał Cię, gdy poziom naładowania baterii będzie na poziomie 80%, aby zapewnić pełne naładowanie baterii iPhone’a.

Häufig gestellte Fragen

Czy funkcja Aktywności na żywo działa na iPhonie 12?

Aktywności na żywo działają na iPhonie 12, o ile ma on system iOS 16.1 lub 16.2.

Jak włączyć aktywności na żywo w aplikacjach telewizyjnych?

Aby włączyć funkcję Aktywność na żywo w aplikacji telewizyjnej, otwórz „Ustawienia” i dotknij aplikacji „TV”. Przełącz przełącznik na zielony dla Aktywności na żywo, aby go włączyć. Możesz także włączyć opcję „Częstsze aktualizacje”, aby otrzymywać regularne aktualizacje.

Jak długo funkcja Aktywności na żywo pozostaje aktywna na ekranie blokady iPhone’a?

Całkowity czas aktywności wynosi 12 godzin. Rzeczywisty czas działania wynosi osiem godzin, a przez pozostałe cztery godziny pozostaje na ekranie blokady w stanie zawieszenia, zanim zostanie usunięty przez system.

Ähnliche Beiträge