Cómo utilizar la actividad en directo en tu iPhone

Cómo utilizar la actividad en directo en tu iPhone

Od dostępu do najnowszych wyników sportowych po śledzenie miejsca pobytu kierowcy Ubera – funkcja Aktywności na żywo wprowadzona pierwotnie w systemie iOS 16 eliminuje potrzebę odblokowywania iPhone’a lub przeglądania wielu aplikacji, aby być na bieżąco i otrzymywać informacje. W tym przewodniku pokazujemy, jak działa funkcja Aktywności na żywo i jak można ją skonfigurować na swoim iPhonie.

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

Czym są zajęcia na żywo?

Aktywności na żywo zapewniają szybkie powiadomienia, takie jak aktualizacje w czasie rzeczywistym z ulubionych aplikacji na ekranie blokady oraz na platformie Dynamic Island na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max. Interfejs i sposób korzystania z tej funkcji zmienią się w zależności od aplikacji, z której planujesz korzystać.

Załóżmy, że korzystasz z aplikacji fitness obsługującej aktywność na żywo. Może dostarczyć podsumowanie treningu, pokazać, ile kilometrów przejechałeś na rowerze, a nawet zaprezentować statystyki dotyczące wspinaczki. Wszystkie te informacje zostaną starannie zaprezentowane na dole ekranu blokady w ramach Aktywności na żywo.

Consejo: masz iPhone’a 14 Pro lub iPhone’a 14 Pro Max? Dowiedz się, jak korzystać z funkcji Dynamic Island, aby uzyskać dostęp do aktywności na żywo z dowolnego miejsca na telefonie iPhone.

Jak włączyć aktywność na żywo dla aplikacji natywnych

Aby korzystać z funkcji Aktywności na żywo, musisz włączyć ją dla obsługiwanych aplikacji. Wykonaj poniższe kroki, aby włączyć tę funkcję na swoim iPhonie:

  1. Otwórz „Ustawienia”, przewiń w górę i wybierz menu „Face ID i hasło” lub „Touch ID i hasło”, w zależności od modelu iPhone’a.
Actividad en directo en el iPhone Ajustes del iPhone
  1. Wprowadź hasło swojego iPhone’a, aby wejść do menu ustawień zabezpieczeń ekranu blokady.
Actividad en directo en el iPhone Introducir contraseña
  1. Przełącz przycisk „Aktywności na żywo” w sekcji „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu”, aby włączyć tę funkcję na swoim iPhonie.
Actividad en directo en el iPhone Activación de la función de actividad en directo

Es bueno saberlo: szukasz sposobu na personalizację swojego iPhone’a za pomocą iOS 16? Dowiedz się, jak dostosować ekrany blokady iPhone’a i iPada.

Jak włączyć aktywność na żywo dla aplikacji innych firm

Włączenie aktywności na żywo w aplikacji Ustawienia zapewnia dostęp do tej funkcji tylko natywnym aplikacjom na iOS. Aby uzyskać te aktualizacje aplikacji innych firm, musisz włączyć tę opcję osobno dla każdej aplikacji. Wykonaj poniższe kroki:

  1. Otwórz „Ustawienia”, przewiń w dół do aplikacji, której chcesz używać z aktywnościami na żywo, i otwórz ją.
Activación de la función de la aplicación live de ejemplo en el iPhone
  1. Wybierz na przykład aplikację Uber.
La función de actividad en directo en el iPhone está desactivada para el servicio Uber
  1. Przełącz przycisk „Aktywności na żywo”.
Actividades en directo en el iPhone Activadas las actividades en directo en la aplicación Uber
  1. Możesz także zobaczyć przełącznik „Częstsze aktualizacje” w funkcji „Aktywności na żywo”. Częściej odświeża widżet Aktywności na żywo na ekranie blokady, abyś był na bieżąco, a także umożliwia aktualizacje na ekranie głównym.
Actividad en directo en el iPhone. Actualizaciones más frecuentes

Nota: włączenie częstszych aktualizacji Aktywności na żywo może szybciej wyczerpać baterię iPhone’a. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by iPhone powiadamiał Cię, gdy poziom naładowania baterii będzie na poziomie 80%, aby zapewnić pełne naładowanie baterii iPhone’a.

Preguntas frecuentes

Czy funkcja Aktywności na żywo działa na iPhonie 12?

Aktywności na żywo działają na iPhonie 12, o ile ma on system iOS 16.1 lub 16.2.

Jak włączyć aktywności na żywo w aplikacjach telewizyjnych?

Aby włączyć funkcję Aktywność na żywo w aplikacji telewizyjnej, otwórz „Ustawienia” i dotknij aplikacji „TV”. Przełącz przełącznik na zielony dla Aktywności na żywo, aby go włączyć. Możesz także włączyć opcję „Częstsze aktualizacje”, aby otrzymywać regularne aktualizacje.

Jak długo funkcja Aktywności na żywo pozostaje aktywna na ekranie blokady iPhone’a?

Całkowity czas aktywności wynosi 12 godzin. Rzeczywisty czas działania wynosi osiem godzin, a przez pozostałe cztery godziny pozostaje na ekranie blokady w stanie zawieszenia, zanim zostanie usunięty przez system.

Publicaciones Similares