Czy zakaz IP na Instagramie

Is the IP ban on Instagram?

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

W ostatnich latach Instagram (który jest własnością Facebooka) rozpoczął wzmożone wysiłki na rzecz poprawy kultury społeczności aplikacji. Instagram podjął kroki w celu zablokowania botów, zmniejszenia negatywnego nastawienia, usunięcia fałszywych kont i ogólnego zmniejszenia czasami wysokiego poziomu ogólnej toksyczności witryny. Głównym narzędziem do tego celu był zakaz. Tam, gdzie kiedyś administracja strony wyrzucała ręce na niektóre rodzaje złych zachowań, Instagram będzie teraz z wigorem ścigać pewne rodzaje złych aktorów. W rzeczywistości społeczność Instagrama niestety zwiększyła poziom paranoi wśród niektórych użytkowników. W następstwie tych wszystkich zmian nasi lojalni czytelnicy zadają ogólne pytanie: czy Instagram IP jest zablokowany?

Is the IP ban on Instagram?

Skąd wiesz, czy zostałeś zbanowany na Instagramie?

Wiemy na pewno, że Instagram blokuje użytkowników, ponieważ ludzie widzieli bezpośrednie wiadomości z Instagrama na swoim koncie wyjaśniające, że zostały zbanowane.

Does Instagram IP ban2

Dość oczywiste

Mniej oczywista forma bana jest znana jako „ban duchów” lub „shadowban”, fajnie brzmiące określenie bardzo irytującej praktyki. W przypadku shadowbana nie otrzymujesz żadnej wiadomości ze strony informującej, że zostałeś zbanowany, a kiedy wchodzisz w interakcję z aplikacją, wszystko wydaje się działać dobrze – ale żaden z twoich postów ani komentarzy nie jest w rzeczywistości publikowany na żywo na serwerze. Widzisz swoje lokalne kopie, podczas gdy nikt inny w ogóle nie widzi twoich garnków.

Trudno jest denerwować się na Instagram, nawet jeśli trochę się zbanowali, biorąc pod uwagę trudne środowisko, w jakim znajdują się sieci społecznościowe. Jednak władza zdecydowanie przeszła w ręce platform i dostawców aplikacji; prywatni obywatele mają bardzo niewiele możliwości odwołania się lub cofnięcia zakazów.

Blokady IP na Instagramie

Instagram nie wydał żadnych formalnych oświadczeń na temat tego, czy banuje na podstawie adresu IP, ale wydaje się oczywiste, że tak. Wydaje się jednak jasne, że blokada adresu IP to tylko jeden ze sposobów, w jaki Instagram blokuje dostęp do ich usług problematycznym użytkownikom. W przeciwieństwie do niektórych dostawców usług (takich jak Tinder), w przypadku których firma zajmująca się aplikacjami tak naprawdę nie chce blokować użytkowników, ale musi działać tak, jakby to robiła, aby zachować zaufanie do platformy, jeśli Instagram zdecyduje się Cię zbanować, chcą, abyś odszedł, kaput. Blokada adresu IP może być jednym z elementów prawdziwej strategii blokowania dostępu do usługi, ale sama w sobie jest całkowicie nieskuteczna.

Powód jest prosty: adresy IP są jednymi z najłatwiejszych do zmiany informacji identyfikujących. Gdy użytkownik loguje się na platformę taką jak Instagram, tej wizycie towarzyszy szereg unikalnych informacji, w tym:

 1. unikalną nazwę użytkownika i hasło
 2. Adres IP pokazujący lokalizację sieciową komputera lub urządzenia użytkownika
 3. Adres MAC pokazujący identyfikator sprzętu komputera lub urządzenia użytkownika
 4. inne informacje o urządzeniu dla smartfona (IMEI)

Jeśli więc Instagram zdecyduje się zablokować kogoś w swoim systemie, uwzględni wszystkie te elementy. Nie będziesz mógł zalogować się na swoje konto na Instagramie przy użyciu starej nazwy użytkownika i hasła, starego adresu informatycznego, tego samego adresu MAC lub tych samych informacji o telefonie lub urządzeniu w telefonie. Każda z tych informacji, związana z nową próbą logowania, wystarczy, aby skazać nową próbę na ten sam status bana, z jakim zacząłeś.

Jak uzyskać odbanowanie na Instagramie?

Można to zrobić na dwa podstawowe sposoby. Jednym z nich jest poczekanie chwilę i nadzieja, że ​​​​Twoja blokada była tymczasowa i że Instagram przywróci Ci pełny dostęp. Zwykle, jeśli tak się stanie, będziesz o tym wiedzieć; Twoje powiadomienie o naruszeniu warunków witryny będzie zawierało ramy czasowe, po których ban zostanie zniesiony.

Innym sposobem jest utworzenie nowego konta, a następnie użycie programów do modyfikacji adresu IP, zmiany adresu MAC, a nawet ukrycia numeru IMEI na smartfonie.

Użyj VPN

Jeśli zostałeś zbanowany na IP, najłatwiejszym sposobem na przezwyciężenie tego jest użycie VPN. Użyj dobrej jakości, ponieważ Instagram prawdopodobnie umieści na czarnej liście darmowe lub tańsze. Skorzystaj z dostawcy, który oferuje bezpłatną wersję próbną lub gwarancję zwrotu pieniędzy, spróbuj zalogować się na swoje konto na Instagramie za pomocą VPN i zobacz, jak sobie radzisz. Możesz sprawdzić nasz przewodnik po tworzenie VPN w Windows 10. Możesz korzystać z VPN zarówno na telefonie komórkowym, jak i na komputerze, więc jeśli korzystasz wyłącznie z aplikacji na telefon, zainstaluj oprogramowanie VPN na swoim telefonie i przetestuj je.

Does Tinder show whether a profile is inactive or not2

Poczekaj na zmianę adresu IP

O ile nie płacisz za statyczny adres IP od dostawcy usług szerokopasmowych, otrzymasz dynamiczny adres IP. Jest to automatycznie przydzielane z puli posiadanej przez twojego dostawcę usług internetowych i będzie się regularnie zmieniać. Różni dostawcy usług internetowych mają różne pomysły na okres posiadania adresu IP, ale możesz na to wpłynąć. Zanotuj swój obecny zewnętrzny adres IP. Wyłącz router ISP na noc. Pozostaw go tak długo, jak możesz sobie z tym poradzić, dłużej niż 8 godzin, jeśli to możliwe. Sprawdź swój nowy zewnętrzny adres IP, aby zobaczyć, czy zmienił się po ponownym włączeniu routera. Jest to raczej niedokładne, ale jeśli nie chcesz płacić za VPN, jest to opcja. To samo dotyczy Twojego telefonu komórkowego. Za każdym razem, gdy włączysz lub wyłączysz 3G lub 4G, zostanie Ci przydzielony adres IP. Różni operatorzy mają różne zasady dotyczące częstotliwości ich zmian, ale warto po prostu włączać i wyłączać połączenie danych, aby sprawdzić, czy zmienia się adres IP. Tryb samolotowy może również wymusić odświeżenie adresu IP.

Zmień swój adres MAC

To trochę wykracza poza zakres tego artykułu, ale oczywiście mamy pewne zasoby, które mogą pomóc. Możesz zmień adres MAC na swoim urządzeniu z Androidem, w systemie Mac OSi oczywiście dalej Okna 10.

Zmiana informacji o telefonie

Tutaj zaczynamy wpadać w kłopoty. Tworzenie VPN jest dość proste. Nawet modyfikowanie adresów MAC urządzeń jest wykonalne, choć wymaga nieco więcej prac porządkowych. Ale zmiana numeru IMEI lub innych informacji identyfikujących w smartfonie, choć jest możliwa, jest nielegalna w niektórych jurysdykcjach i problematyczna we wszystkich z nich (na przykład, gdy telefon przestaje działać u operatora). Realistycznie, jedynym wyborem jest użycie Instagram tylko na komputerze (gdzie można zmienić nazwę użytkownika, adres IP i adres MAC) lub po prostu zepsuć i kupić inny telefon.

pexels photo 1299086

Jak długo IP blokuje Instagram?

Po wyzdrowieniu z zakazu poprzez założenie nowego fałszywego konta możesz oczywiście odzyskać swój zakaz na Instagramie, a następnie przejść od razu do nowego konta. Jednak robiąc to, mądrze byłoby zachować swoje postępy w kolejnych stopniach. Oto kilka sugestii, jak sprawić, by twoje następne konto było zdrowe i „całkowicie amerykańskie” oraz zmniejszyć szansę na kolejny ban.

 • W pełni uzupełnij swój profil na Instagramie. Im więcej punktów zaufania dodasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że Instagram cię odbanuje.
 • Nie komentuj ani nie lajkuj przez chwilę. Dodawaj własne treści przez mniej więcej tydzień, gdy wrócisz na swoje konto.
 • Kontynuuj dodawanie obrazów. W końcu o to chodzi w sieci.
 • Nie organizuj sesji śledzenia, w których przedzierasz się przez Instagram, śledząc ludzi jeden po drugim.
 • Nie dodawaj zduplikowanych lub niskiej jakości komentarzy ani zrzutów postów.scroom.
 • Ostrożnie z używaniem emotikonów. Używaj ich oszczędnie i wtedy, gdy jest to właściwe.
 • Nie kupuj obserwujących! Zobacz nasz przewodnik po jak Instagram może stwierdzić, że to robisz.
 • Trzymaj się z dala od śledzących botów.
 • Trzymaj się wytycznych dla społeczności, ponieważ zautomatyzowane systemy Instagrama używają ich jako kryteriów.

Wygląda na to, że Instagram blokuje IP, nawet jeśli nie ma na to oficjalnego potwierdzenia. Jeśli znajdziesz się po złej stronie zakazu, przynajmniej masz teraz kilka sposobów na jego obejście. Masz jakieś inne sposoby na ominięcie blokady adresu IP na Instagramie lub naprawienie swojej reputacji? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak! Jeśli chcesz naprawdę dogłębnie zagłębić się w budowanie wpływu na Instagram, koniecznie sprawdź Siła Instagrama autorstwa Jasona Milesa.

Similar Posts