GPT-4 versus chatGPT: how much better?  What is Google Bard?  Here's how you can use this ChatGPT competitor - The best ChatGPT extensions for your browser to introduce artificial intelligence - Shap-E OpenAI to Dall-E - but for 3D objects.

GPT-4 versus ChatGPT: how much better?

GPT-4, najnowszy model językowy, już robi furorę. Nowy model ma wiele ekscytujących ulepszeń, w tym zdolność rozumienia obrazów i przetwarzania ośmiokrotnie większej liczby słów niż jego poprzednik. Dużo trudniej jest też oszukać.

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

ChatGPT Plus jest wymagany do korzystania z najnowszej wersji.

Jak korzystać z GPT-4 lub ChatGPT?

Shutterstock

Dostęp do ChatGPT można uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Witryna OpenAI ChatGPT. Serwery OpenAI są często przeciążone, więc być może będziesz musiał poczekać, aby uzyskać dostęp. Wystarczy odświeżyć stronę jeszcze kilka razy, aby uzyskać dostęp.

Możesz subskrybować ChatGPT Plus, jeśli nie chcesz czekać. Jeśli jesteś płatnym członkiem, będziesz mieć priorytetowy dostęp i powinieneś mieć możliwość korzystania z ChatGPT, kiedy tylko Ci to odpowiada. Obecnie istnieje lista oczekujących dla nowych subskrybentów, więc być może będziesz musiał poczekać.

Rejestracja jest również wymagana, jeśli chcesz używać GPT-4. Domyślna, darmowa wersja ChatGPT obsługuje GPT 3.5. Jest to zmodyfikowana wersja modelu GPT3, który jest używany od 2020 roku. GPT-4 na razie jest funkcją dostępną tylko dla abonentów. Może się to jednak zmienić w przyszłości, gdy stanie się bardziej rozwinięty.

Co może zaoferować GPT-4, czego ChatGPT nie może?

OpenAI twierdzi, że GPT-4 może przetwarzać do 25 000 słów jednocześnie, czyli osiem razy więcej niż oryginalny model GPT-3. Twierdzi również, że jest w stanie zrozumieć znacznie bardziej szczegółowe instrukcje, prośby i pytania niż GPT-3.5, model używany w istniejącej sztucznej inteligencji ChatGPT. OpenAI twierdzi, że może przetwarzać 25 000 słów na sekundę, czyli osiem razy więcej niż GPT-3. Może również zrozumieć bardziej szczegółowe prośby, instrukcje i pytania w porównaniu z GPT-3.5.

OpenAI zapewnia nas również, że GPT-4 jest znacznie trudniejszy do oszukania, nie będzie wypluwał kłamstw tak często i będzie bardziej skłonny do odrzucania nieodpowiednich próśb lub zapytań, które mogą generować szkodliwe odpowiedzi.

Pierwsi użytkownicy już dobrze wykorzystali niektóre z ekscytujących nowych możliwości oferowanych przez GPT-4.

GPT-4 może rozumieć obrazy

GPT-4 to multimodalny model języka AI, co oznacza, że ​​może rozumieć obrazy i tekst. Może to brzmieć znajomo dla każdego, kto używał sztucznej inteligencji Stable Diffusion do generowania grafiki. Jest jednak bardziej wydajny, ponieważ może również odpowiadać na obrazy i pytania. Doprowadziło to do wielu ekscytujących zastosowań, w tym GPT-4 Możesz stworzyć stronę internetową z szybkiego szkicu. Lub zasugerować użytkownikowi przepisy na podstawie zdjęcia jego składników.

Przejdźmy teraz do szczegółów.

GPT-4 jest teraz multimodalny, akceptując obrazy jako dane wejściowe do generowania podpisów, klasyfikacji i analiz.

Poniżej znajduje się przykład listy receptur wygenerowanej przez GPT-4 przy użyciu zdjęcia składników. pic.twitter.com/mJMq8zLgkk

— Sumanth (@Sumanth_077) 15 marca 2023 r

Coraz lepiej radzi sobie z programowaniem

ChatGPT jest już zdolnym programistą. Ale GPT-4 przenosi to na zupełnie nowy poziom. Pierwsi użytkownicy byli w stanie stworzyć podstawowe gry w ciągu kilku minut. Snake i Pong zostały odtworzone od podstaw, mimo że użytkownicy mają niewielkie lub żadne doświadczenie w programowaniu.

Możesz zdać egzaminy

ChatGPT wykonał dobrą robotę, zachowując się jak osoba, ale kiedy był pod wpływem stresu, widać było pęknięcia. GPT-4 znacznie rzadziej popełnia ten błąd. Tak dobrze radzi sobie w testach na ludziach. GPT-4 Był w stanie zdać jednolity egzamin adwokacki na 90. percentylu. Zdała również Olimpiadę Biologiczną w 99. centylu. Z drugiej strony ChatGPT zdołał osiągnąć wynik zaledwie 31 percentyla.

GPT-4 może wnosić własne pozwy

Zespół DoNotPay może wiele zyskać dzięki połączeniu rozumienia tekstu i lepszego rozumowania. Pracuje nad wykorzystaniem GPT-4 do „kombinezonów za jednym kliknięciem”, w których robocallers zostaną pozwani, jeśli je spamujesz. System ten mógłby być używany do skanowania rachunków szpitalnych w celu identyfikacji błędów lub porównywania cen z innymi szpitalami w celu obniżenia rachunków. Mógłby nawet opracować obronę prawną, korzystając z ustawy o zakazie niespodzianek.

Humor to język, który można zrozumieć

GPT-4 rozumie, co sprawia, że ​​coś śmiesznego jest o wiele lepsze. Może opowiadać lepsze dowcipy, jeśli zostanie o to poproszony. Ale jeśli pokażesz mema lub inny zabawny obrazek i zapytasz, co w tym śmiesznego, wtedy zrozumie i wyjaśni ci, co to jest.

Ograniczenia GPT-4

GPT-4, podobnie jak wcześniej ChatGPT, nie jest bezbłędny. GPT-4 jest godnym rywalem dla Google Bard. Jednak ma przed sobą długą drogę, zanim będzie mógł cokolwiek zrobić i nie popełnia żadnych błędów.

GPT-4 został przeszkolony na podstawie danych zebranych do sierpnia 2022 roku. Nie posiada wiedzy wykraczającej poza ten termin. Ogranicza to możliwości sztucznej inteligencji i sprawia, że ​​z czasem staje się ona mniej dokładna.

GPT-4, podobnie jak jego poprzednie modele językowe, jest podatny na „halucynacje”, w których przedstawia niedokładne informacje jako prawdę. Mówi się, że zdarza się to rzadziej w przypadku tego modelu, ale nadal jest to problem związany z jego użyciem w środowiskach wymagających dokładności. Ma również ograniczoną zdolność uczenia się na błędach z przeszłości, więc może je nadal popełniać nawet po wskazaniu.

GPT-4 jest obecnie ograniczony do 100 wiadomości na cztery godziny. Dotyczy to zarówno użytkowników ChatGPT Plus, jak i osób niebędących członkami. Jeśli chcesz skorzystać z GPT-4, musisz zapisać się na listę oczekujących i wyjaśnić, dlaczego chcesz to zrobić.

Similar Posts