1691180931 What is Google Voice

What is Google Voice?

Czy potrzebujesz dodatkowego numeru telefonu w swoim życiu? Google Voice Cię obsłuży. Ta usługa jest łatwa do zarejestrowania, często bezpłatna i wiąże się z kilkoma warunkami. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.


Summary

  • Google Voice to wygodna i bezpłatna usługa telefoniczna, która pozwala użytkownikom założyć osobny numer telefonu do określonych celów i zarządzać swoimi połączeniami.
  • Oferuje ważne funkcje telefonu, takie jak zarządzanie połączeniami, wiadomości tekstowe, poczta głosowa z transkrypcją, wykrywanie połączeń spamowych i historia połączeń.
  • Chociaż Google Voice nie zastępuje podstawowej usługi telefonicznej, jest przydatne jako narzędzie do tworzenia kopii zapasowych dla firm domowych lub pobocznych, zapewniając opcje prywatności i organizacji kierowania połączeń.


What is Google Voice?

Powiadomienie dzwoniącego o spamie w Google Voice

Source: Google

Google Voice to usługa telefoniczna która jest dostępna od ponad dekady. Jest to niszowa funkcja, która pozwala ludziom skonfigurować numer telefonu do określonego celu i zarządzać swoimi połączeniami. Google Voice zawiera mnóstwo ważnych funkcji telefonu, w tym:

  • Numer telefonu, za pomocą którego można nawiązywać i odbierać połączenia
  • Możliwość wysyłania wiadomości tekstowych (SMS) na kompatybilne numery.
  • Wizualna platforma poczty głosowej, która obejmuje transkrypcję.
  • Wykrywanie połączeń spamowych i opcje automatycznego blokowania.
  • Historia połączeń.

Brzmi przydatne, prawda? Cóż, możesz nie chcieć, aby Google Voice zastąpił Twoją podstawową usługę telefoniczną, jeśli otrzymujesz dużo połączeń, ale jest to przydatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, które może być idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli prowadzisz firmę w domu lub pracujesz na boku.

Czy Google Voice to usługa VoIP?

Tak. Używa Google Voice VoIP (Voice over Internet Protocol). Opiera się na połączeniu internetowym (w tym przypadku potrzebujesz przynajmniej łącza szerokopasmowego), aby skonfigurować system telefoniczny do zarządzania połączeniami. VoIP istnieje już od dłuższego czasu i może obsługiwać różne funkcje. Wiele firm, które odbierają dużo połączeń, korzysta z usług VoIP. Jest to również technologia stojąca za większością aplikacji do nagrywania numerów telefonów w sklepie Google Play.

Osobista wersja usługi VoIP firmy Google jest usprawniona i łatwa w użyciu dla wszystkich osób. Istnieje jednak wersja biznesowa, która obejmuje głębsze zarządzanie telefonem i przypisywanie numerów. Dzięki temu firmy mogą w razie potrzeby obsługiwać flotę telefonów, zwiększając skalę w miarę rozwoju firmy.

Dlaczego ktoś miałby używać Google Voice?

Ekrany Google Voice do przekierowywania połączeń i blokowania spamu.

Source: Google

Usługa Google Voice jest przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje dodatkowego numeru telefonu w celach służbowych lub osobistych. Jeśli prowadzisz firmę w Stanach Zjednoczonych, skorzystanie z usługi takiej jak Google Voice ma wiele zalet. Jest łatwy w konfiguracji i gotowy do rozwoju wraz z Twoją firmą w razie potrzeby. Ponadto możesz wybrać numer próżny lub numer łatwy do zapamiętania, szczególnie ważny dla Twojej firmy i tak dalej.

Jeśli chodzi o sprawy osobiste, Google Voice nadaje się jako osoba kontaktowa w przypadku pracy, koncertu lub wolontariatu, na których nie chcesz zaśmiecać swojego osobistego numeru telefonu. Możesz podzielić swoje działania na telefon na różne części. To również dodaje trochę wrodzonej prywatności. Niezupełnie poziom ochrony Waltera White’a, ale nie musisz oddawać swojego prywatnego telefonu, jeśli wolisz korzystać z linii Google Voice.

Google Voice umożliwia także dodatkową organizację poprzez przekierowywanie połączeń. Możesz wybrać urządzenia, do których mają być kierowane połączenia, w tym wiele urządzeń jednocześnie. Dzięki temu połączenia biznesowe mogą być przesyłane zarówno do komputera, jak i telefonu służbowego, jeśli jesteś z dala od biurka, ale upewnij się, że nie przeszkadzają one w korzystaniu z telefonu osobistego. Możesz też kierować połączenia do wielu stanowisk „recepcjonistek” bez względu na to, gdzie ludzie pracują zdalnie, zwiększając szanse, że przynajmniej jedna osoba będzie dostępna.

Czy Google pobiera opłaty za usługę Google Voice?

To miła część. Założenie konta Google jest bezpłatne i możesz dzwonić i wysyłać SMS-y na terenie Stanów Zjednoczonych bez żadnych opłat. To kolejny powód, dla którego jest przydatny w przypadku dodatkowej pracy lub nowego biznesu. Jednak w innych przypadkach mogą obowiązywać opłaty. Szczególnie, Biznesplany Google Voice zacznij od 10 USD miesięcznie i przejdź do 30 USD miesięcznie, aby uzyskać więcej funkcji skalowania i zarządzania.

Czy Google Voice może zastąpić mój obecny plan telefoniczny?

Mężczyzna uśmiecha się do telefonu podczas pracy na laptopie

Source: Formatuj PDF

Żaden Google Voice nie zastąpi planu operatora komórkowego. A raczej niemądrze byłoby próbować. Usługa VoIP, taka jak plan telefoniczny Google Voice, wymaga połączenia internetowego do wysyłania, odbierania i przekierowywania połączeń. Oznacza to, że działa tylko wtedy, gdy masz niezawodne połączenie stacjonarne lub bardzo dobre Wi-Fi. Jeśli Twoja usługa internetowa przestanie działać lub Twoja sieć Wi-Fi ulegnie awarii, zrzucisz połączenia i nie będziesz mógł korzystać z usługi.

Twój tradycyjny plan telefonii komórkowej opiera się na połączeniach z wieżami komórkowymi w celu dostarczania danych głosowych i usług internetowych. Dlatego może działać we wszelkiego rodzaju miejscach bez konieczności korzystania z Wi-Fi lub Ethernetu. Więc nadal potrzebujesz standardowego planu telefonicznego, gdy jesteś w podróży.

Z jakimi urządzeniami współpracuje Google Voice?

Google Voice to wysoce zoptymalizowana usługa. Może działać na wybranych telefonach z Androidem, urządzeniach z systemem iOS i wielu rodzajach komputerów. Nie musisz się martwić o kompatybilność ze swoimi urządzeniami.

Jak Google Voice obsługuje połączenia międzynarodowe?

Musisz za nie zapłacić. Czasami trzeba dużo zapłacić. Jest to jedyna wada usługi, jeśli wykonujesz połączenia międzynarodowe poza Stanami Zjednoczonymi. Stawki różnią się znacznie w zależności od kraju, a także między telefonami stacjonarnymi a komórkowymi.

Dobra wiadomość jest taka Google ma ściągawkę gdzie możesz sprawdzić stawkę za minutę dla określonego kraju. Ułatwia to sprawdzenie, ile kosztowałoby skontaktowanie się z rodziną lub partnerami biznesowymi w określonym miejscu. Niektóre kraje są bardzo przystępne cenowo, na przykład telefon stacjonarny we Francji kosztuje 0,01 USD za minutę. Inne usługi mogą być drogie, na przykład na Wyspach Salomona za standardowe połączenie zapłacisz 1,10 USD za minutę.

Secrets of LinkedIn - How to Harness the Potential of Your Profile 1

Secrets of LinkedIn - How to Build a Personal Brand

Learn the strategies that will transform your profile into a powerful networking tool on LinkedIn.

Pozwól Google zarządzać Twoimi połączeniami

Google Voice to jedna z najlepszych osobistych usług VoIP, zwłaszcza że jest bezpłatna. Gdy zaczniesz rozszerzać go na usługi biznesowe, jego oferty zaczynają się porównywać z bardziej standardowymi usługami VoIP. Ale w naszym zabieganym współczesnym życiu, w którym wspólne jest żonglowanie różnymi projektami i potrzebami w zakresie prywatności, Google Voice jest bardziej aktualnym rozwiązaniem niż w ostatniej dekadzie.

Similar Posts