Instagram testuje funkcje ktora poinformuje Cie o robieniu zrzutow ekranu

Instagram testuje funkcję, która poinformuje Cię o robieniu zrzutów ekranu Stories

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Pomysł na Instagram Stories jest prosty, choć nieco zaskakujący dla osób w pewnym wieku (tj. Mnie). Zamiast zachować Twoje zdjęcia dla potomności, historie są udostępniane publicznie tylko przez 24 godziny, po czym znikają na zawsze. To tak, jakby zabierać odbitki Snappy Snaps do niszczarki, gdy się nimi zmęczysz.

Instagram testuje funkcję, która poinformuje Cię o robieniu zrzutów ekranu Stories

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ludzie mogli je złapać na ekranie dla potomności, jeśli sobie tego życzą. Ale chociaż możesz się pewnie przekonać, że to jakiś szlachetny czyn, jak Max Brod wierzący, że dzieło Franza Kafki powinien podzielić się ze światem, zwykle znajduje się na bardziej przerażającym końcu spektrum. Robiąc zrzut ekranu Historii, sprzeciwiasz się życzeniom fotografa – niezależnie od tego, jak mało go to obchodzi w praktyce.

Chociaż możesz zapobiegać robieniu zrzutów ekranu w aplikacjach – aplikacje bankowe zwykle to robią z oczywistych powodów – Instagram testuje łagodniejszy sposób oparty na szturchnięciu, aby ludzie nie byli dziwakami. Nie została udostępniona wszystkim użytkownikom, ale ludzie na Twitterze zaczęli być ostrzegani, że jeśli zrobią zrzut ekranu, oryginalny autor zostanie poinformowany, że to zrobił. Świadomy tego, jak upokarzające byłoby to dla przerażających Casanovów na całym świecie, Instagram ostrzega przy pierwszej próbie.instagram_is_testing_a_feature_that_will_tell_on_you_for_screenshotting_stories

Ale załóżmy, że nie masz zdolności odczuwania wstydu i mimo to nadal robisz zrzuty ekranu. W jaki sposób fotograf jest ostrzegany o twoim zachowaniu? Cóż, w tej chwili w dość niewielkim stopniu, wygląda na to. Podczas gdy ostrzeżenie sugeruje (nie mówiąc wprost) jakieś formalne powiadomienie, wygląda na to, że musisz głęboko kopać, aby je znaleźć, przeglądając listę przeglądających historię. Innymi słowy, zaawansowani użytkownicy muszą tylko zastosować:

To nie jest całkiem nowe. Instagram, podobnie jak Snapchat, już ostrzega użytkowników, gdy ktoś przechwytuje bezpośrednią wiadomość – prawdopodobnie dlatego, że DM mają szansę mieć bardziej, hm, intymny charakter.

Mimo to firmy takie jak Instagram nie pozostawiają nic przypadkowi, a ta faza testów prawdopodobnie będzie polegała na zbadaniu, jakie zmiany wpływają na zaangażowanie relacji. Ale zakładając, że liczby nie rosną, fotografowie na całym świecie wkrótce będą mogli zobaczyć, czy przechowujesz kopie treści, które próbują zniszczyć.

Podobne wpisy