Jak wyswietlic historie zgloszen na Instagramie

Jak wyświetlić historię zgłoszeń na Instagramie

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co stało się z postami i kontami, które zgłosiłeś na Instagramie? Czy Instagram coś z nimi zrobił, czy też narzędzie do raportowania w aplikacji jest po to, by poprawić Ci samopoczucie?


Jeśli nie wiesz, czy Instagram robi coś w związku ze zgłaszanymi przez Ciebie postami i kontami, możesz się tego dowiedzieć, przeglądając historię zgłoszeń. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak wyświetlić historię zgłoszeń na Instagramie

Instagram ma funkcję, która pokazuje historię wszystkich twoich raportów, w tym ich wyniki. Jest ukryty na Instagramie Pomoc menu i pomaga śledzić raporty, aby zobaczyć, co z nich wyszło.

Wykonaj poniższe czynności, aby znaleźć i wyświetlić historię zgłoszeń na Instagramie:

  1. Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie.
  2. Stuknij swój Profil ikonę w prawym dolnym rogu ekranu.
  3. W swoim profilu dotknij Hamburger Menu w prawym górnym rogu ekranu, a następnie Ustawienia.
  4. Przejdź do dolnej części ekranu i dotknij Pomocśledzony przez Żądania wsparcia na następnej stronie.
  5. Teraz dotknij Raporty aby wyświetlić wszystkie raporty złożone w aplikacji.

Instagram przegląda wszystkie raporty na podstawie swoich Wytyczne dla społeczności. W przypadku każdego zgłoszonego zgłoszenia zobaczysz konto, które zgłosiłeś, datę zgłoszenia i przyczynę zgłoszenia.

Instagram pokazuje oś czasu zgłoszenia, od momentu jego złożenia do ostatniego komunikatu wysłanego w tej sprawie przez aplikację. Obejmuje to datę weryfikacji przez zespół Instagrama i jej wynik.

Jeśli Instagram zgodzi się, że post naruszył jego wytyczne, może się okazać, że usunął post. Czasami shadowbanuje to konto na Instagramie lub zawiesza je, zwłaszcza jeśli otrzymało wiele raportów.

Ale możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że w niektórych przypadkach Instagram nie podjął żadnych działań przeciwko zgłoszonemu przez Ciebie koncie lub postowi, podając powody.

Możesz również zauważyć, że Instagram przyznaje, że nie przejrzał niektórych zgłoszonych przez Ciebie zgłoszeń z powodu „dużej liczby zgłoszeń”, które otrzymuje, mimo że podaje datę rzekomego przeglądu tych zgłoszeń.

W takich przypadkach aplikacja zaleca zaprzestanie obserwowania, wyciszenie lub zablokowanie zgłoszonego konta. Zachęcamy też do złożenia kolejnego zgłoszenia, jeśli uważasz, że konto naruszyło Wytyczne dla społeczności Instagrama.

Czy powinieneś zgłosić kogoś na Instagramie?

Kobieta myśli w pracy

Powinieneś zgłosić konto na Instagramie lub posty, które naruszają wytyczne aplikacji. Ale unikaj zgłaszania treści, dla których Instagram robi wyjątki, takich jak zdjęcia matek karmiących piersią lub nagość na obrazach.

Nie zgłaszaj też kont tylko dlatego, że nie lubisz twórcy lub chcesz ograniczyć jego zasięg. Instagram może podjąć działania przeciwko Tobie, jeśli nadużyjesz funkcji zgłaszania.

Zgłaszanie postów i kont może być żmudnym, a czasem bezowocnym zadaniem, więc zamiast tego możesz podjąć działania ograniczające możliwość interakcji konta z Tobą. Możesz przestać obserwować konto, które publikuje treści, które sprawiają, że czujesz się nieswojo, aby chronić swoje zdrowie psychiczne na Instagramie.

Inną opcją jest ustawienie konta na Instagramie jako prywatnego. Jednak te środki nie są najskuteczniejsze, ponieważ te konta nadal mogą znaleźć Twój profil i skontaktować się z Tobą w jakiś sposób.

Możesz także natknąć się na ich zawartość na stronie Eksploruj lub jeśli ktoś, kogo obserwujesz, udostępni ją. Wypróbuj więc skuteczniejsze środki, takie jak wyciszenie konta, aby uniknąć wyświetlania jego treści w swoim kanale, z możliwością odwiedzenia jego profilu, kiedy tylko chcesz.

Pomaga to, gdy ktoś przechodzi przez okres publikowania potencjalnie obraźliwych lub szkodliwych treści, co sprawi, że będziesz chciał zrobić sobie przerwę od oglądania jego postów na jakiś czas. Możesz także zablokować lub ograniczyć konto na Instagramie.

Unikaj kont na Instagramie, które łamią zasady

Zgłaszanie kont i postów, które naruszają Wytyczne dla społeczności Instagramu, może pomóc w zapobieganiu rozpowszechniania szkodliwych treści. Jednak Instagram nie zawsze zrobi coś z tymi kontami.

W przypadku raportów, które składasz, historia raportów może być dla Ciebie pomocna. Możesz do niego wrócić, aby upewnić się, że nie obserwujesz żadnego ze zgłoszonych kont i ograniczyć ich możliwość interakcji z Tobą.

Im mniej kłopotliwych kont napotkasz, tym mniej będziesz musiał zgłaszać. Może to prowadzić do przyjemniejszego korzystania z aplikacji.

Podobne wpisy