Jak znalezc i poprawic zainteresowania reklamami na Instagramie

Jak znaleźć i poprawić zainteresowania reklamami na Instagramie

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Czy wiesz, że możesz dokładnie zobaczyć, co według Instagrama Cię interesuje, przeglądając Twoje zainteresowania reklamowe? Zgadza się, w imię przejrzystości możesz zobaczyć wszystkie tematy, których Instagram użyje do dostosowania Twoich reklam bezpośrednio w Twoich ustawieniach.


Co ważniejsze, możesz powiedzieć Instagramowi, co chcesz, a czego nie chcesz widzieć. Chcesz wiedzieć jak? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć i dostosować zainteresowania związane z reklamami na Instagramie.

Jakie są zainteresowania reklam na Instagramie?

Zainteresowania reklamowe na Instagramie to kategorie, których reklamodawcy mogą używać do przesyłania Ci reklam. Gdy marka lub firma tworzy kampanię reklamową, może wybrać rodzaj osób, którym chce wyświetlać reklamy. Jeśli Twoje zainteresowania związane z reklamami odpowiadają wybranym przez nich kategoriom, zobaczysz ich reklamy w swoim kanale.

Instagram tworzy listę zainteresowań związanych z reklamami, korzystając z danych zebranych z Twojej aktywności na Instagramie — dzięki temu są one tak szczegółowe. Za każdym razem, gdy wyszukujesz, lubisz, komentujesz lub wchodzisz w interakcję z czymś na Instagramie, platforma wykorzystuje te dane do stworzenia profilu Twoich zainteresowań. Chociaż jest to raj dla reklamodawców, jest to również trochę inwazyjne i przerażające, ile informacji wie Instagram, jeśli poświęcisz czas na ich przejrzenie.

Właśnie z tego powodu wiele osób robi wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać media społecznościowe przed wyświetlaniem zbyt osobistych reklam, ale nie można ich całkowicie powstrzymać.

Jak znaleźć zainteresowania reklamami na Instagramie

Jeśli chcesz zobaczyć, co według Instagrama najbardziej Cię interesuje i jakich kategorii używa do wyświetlania reklam, możesz znaleźć swoją listę zainteresowań reklamami w ustawieniach Instagrama. Postępuj zgodnie z tymi prostymi instrukcjami, aby znaleźć interesujące Cię reklamy.

  1. Otwórz Instagram na swoim telefonie i dotknij swojego zdjęcia profilowego, aby przejść do swojego profilu.
  2. Następnie dotknij ikony menu i wybierz Ustawienia.
  3. Skieruj się do Reklamy sekcji, aby dowiedzieć się, gdzie Instagram przechowuje dane reklam.
  4. otwarty Zainteresowania reklamami aby wyświetlić swoją listę.

Czy tego się spodziewałeś? Nie przejmuj się, jeśli tak nie jest. Czytaj dalej, a wyjaśnimy.

Czy możesz zmienić swoje zainteresowania związane z reklamami na Instagramie?

Przeglądając swoje zainteresowania reklamowe, zauważysz, że niektóre kategorie są nieco dziwne, być może otworzyłeś post wysłany do Ciebie przez znajomego lub znalazłeś się w króliczej norze na Instagramie i w dziwnej części Internetu. Chociaż nie możesz wprowadzać żadnych większych zmian na liście zainteresowań związanych z reklamami, możesz na nią wpłynąć lub ją dostosować, wybierając opcję „Zobacz mniej” dla dowolnego tematu reklamy. Poniżej nauczymy Cię, jak to zrobić.

  1. otwarty Tematy reklam na tej samej stronie ustawień.
  2. Otwórz temat reklamy lub dotknij Pokaż wszystko aby zobaczyć rozwiniętą listę. Możesz także wyszukiwać tematy, jeśli masz na myśli konkretny temat.
  3. Wybierz pomiędzy Bez preferencji I Zobacz mniej opcje.

Jeśli wybierzesz to drugie ustawienie (Zobacz mniej), reklamodawcy nie będą już mogli kierować reklam na Ciebie na podstawie tego konkretnego tematu. Zwykle ogranicza to liczbę reklam wyświetlanych w danej kategorii. Jeśli zamiast tego wybierzesz „Brak preferencji”, Instagram może nadal wyświetlać Ci reklamy na ten temat, jeśli zechcą. Nie ma opcji „Zobacz więcej” dla tych, którzy się zastanawiają, ale i tak kto chce zobaczyć więcej reklam?

Platformy mediów społecznościowych zarabiają na reklamach, więc chociaż edytowanie tematów reklam może pomóc dostosować sposób wyświetlania reklam, nie powstrzyma Cię to od oglądania reklam.

Dostosuj reklamy na Instagramie, z którymi musisz żyć

O ile Instagram nie wprowadzi poziomu premium bez reklam, reklamy zostaną. Jeśli musisz cierpieć z powodu reklam w swoim kanale, równie dobrze możesz dostosować je do swoich upodobań, prawda?

Poeksperymentuj więc z ustawieniami reklam i sprawdź, czy możesz wpłynąć na reklamy wyświetlane przez Instagram. Upewnij się, że trafiasz tylko na reklamy, które są dla Ciebie istotne.

Podobne wpisy