Kiedy najlepiej publikowac na TikToku

Kiedy najlepiej publikować na TikToku?

Kiedy najlepiej publikować na TikToku? Czy publikowanie o określonej godzinie lub w określony dzień tygodnia powoduje, że Twoje treści są widoczne dla większej liczby osób? Jak działa algorytm? Czy publikowanie w określonych godzinach zwiększy zaangażowanie i obserwowanie?

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

TikTok jest teraz mega gorący. Na całym świecie użytkownicy pobierają aplikację w mgnieniu oka. Z 1 miliard aktywnych użytkowników na całym świecie większość marek walczy o to, aby ich działania marketingowe TikTok zakończyły się sukcesem.

Na tym blogu odkryjemy najlepszy czas na publikowanie postów na TikTok i zbadamy, jak wpływa to na Twoje działania marketingowe w TikTok. Zanurzmy się!

Dlaczego najlepszy czas na publikowanie na TikTok ma znaczenie?

Decyzja o publikowaniu na TikTok to pierwszy krok do zwiększenia Twojej globalnej obecności. Następną rzeczą jest określenie najlepszego czasu na to. Czas jest kluczowy, jeśli chodzi o publikowanie na TikTok.

Opublikuj za wcześnie, a większość ludzi będzie spała. Opublikuj za późno, a wiele osób będzie w pracy itp.

Jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów TikTok jest sekcja „Dla Ciebie”. Szacuje się, że spędza tu aż 75% czasu użytkownika.

Filmy proponowane na stronie Dla Ciebie mogą pochodzić z dużych i małych kont, ale mają jedną wspólną cechę – nie są starsze niż kilka dni.

Tak więc, aby uzyskać najlepsze wyniki, będziesz chciał publikować na TikTok, gdy Twoi odbiorcy najprawdopodobniej będą już przewijać.

Innymi słowy, znalezienie najlepszego czasu na publikowanie będzie wymagało zrozumienia, gdzie znajdują się Twoi odbiorcy (strefy czasowe mają znaczenie) i kiedy są online.

Ale dotarcie do szerokiego grona odbiorców na TikTok to nie tylko kwestia czasu publikowania. Częstotliwość publikowania może również wpływać na sposób dystrybucji treści na platformie.

Aby znaleźć harmonogram publikowania, który zadowoli zarówno algorytm TikTok, jak i Twoich fanów, uważnie obserwuj swoje wyniki, dopóki nie znajdziesz odpowiedniej częstotliwości.

To powiedziawszy, niektóre godziny i dni wydają się działać lepiej niż inne we wszystkich dziedzinach.

Jaki jest więc najlepszy czas na publikowanie na TikTok?

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy na świecie czas na publikowanie postów na TikTok to od 6 do 10 rano i od 7 do 11 wieczorem czasu wschodnioamerykańskiego (EST).

Przyjrzyjmy się bliżej.

  • Pon.: 6:00 / 10:00 / 22:00
  • Wtorki: 2:00 / 4:00 / *9:00
  • środa: 7:00 / 8:00 / 11:00
  • Czw: 9:00 / *12:00 / 19:00
  • Piątek: 5:00 / 13:00 / 15:00
  • sob.: 11:00 / 19:00 / 20:00
  • Niedziela: 7:00 / 8:00 / 16:00

(Czasy oznaczone gwiazdką oferować szczególnie wysoki poziom zaangażowania.)*

najlepszy czas na opublikowanie posta na tiktoku

Notatka – Te czasy są podane we wschodnim czasie standardowym (EST). Musisz więc użyć narzędzia do konwersji, aby ustalić najlepszy czas na przesłanie filmu na TikTok, gdzie znajdują się Twoi odbiorcy.

Powiązany: Jak promować swoją markę na TikTok

Jak znaleźć najlepszy czas na publikowanie na TikTok?

Światowy najlepszy czas na publikowanie postów na TikTok to doskonały punkt wyjścia. Ale w rzeczywistości każdy twórca, osoba wpływowa lub marka będzie mieć nieco inny najlepszy czas na publikowanie na TikTok.

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania.

Przeanalizujmy krok po kroku proces, aby dowiedzieć się, kiedy najlepiej publikować posty na TikTok, aby nigdy nie przegapić okazji do zaręczyn”.

KROK 1 – Przełącz się na konto TikTok Pro

Pierwszym krokiem do znalezienia czasu publikacji TikTok jest przejście na konto TikTok Pro, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz zobaczyć tylko szczegółowe dane analityczne profilu niezbędne do określenia najlepszego czasu na publikowanie na koncie TikTok Pro.

Pozwala to lepiej przewidzieć, kiedy odbiorcy mogą wejść w interakcję z Twoimi treściami. Aby zmienić swoje konto w konto Pro, wykonaj następujące proste kroki:

  • W TikTok stuknij kartę Profil, a następnie stuknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu.
  • Przejdź do Zarządzaj kontem > Przełącz na konto Pro.
  • Stuknij Dalej, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby rozpocząć.

Gdy wykonasz wszystkie kroki, okno dialogowe powita Cię na Twoim koncie Pro. Teraz będziesz mógł zobaczyć sekcję „Analityka” w menu Ustawienia.

Następnym krokiem jest zagłębienie się w sekcję Analytics. Sekcja analityczna TikTok jest podzielona na trzy zakładki: Przegląd, Treść i Obserwatorzy.

Aby dowiedzieć się, kiedy jest najlepszy czas na publikowanie postów na TikTok, musisz najpierw określić, gdzie mieszkają Twoi odbiorcy.

KROK 2 – Sprawdź, gdzie znajdują się Twoi odbiorcy

Zidentyfikowanie głównych terytoriów, na których mieszkają twoi odbiorcy, ma kluczowe znaczenie dla znalezienia najlepszego czasu na publikowanie na TikTok, zwłaszcza w przypadku obsługi globalnej publiczności w różnych strefach czasowych”.

Pozwoli Ci to na ustalenie wspólnego czasu w wielu strefach czasowych, kiedy większość odbiorców będzie online, aby pożreć Twoje treści.

Aby dowiedzieć się, gdzie mieszkają Twoi odbiorcy, przejdź do zakładki „Obserwatorzy” i przewiń w dół, aby wyświetlić „Najważniejsze terytoria”.

Gdy już wiesz, gdzie znajduje się większość Twoich obserwujących, możesz wykorzystać wspomniane wyżej globalne najlepsze czasy publikowania na TikTok, aby przewidzieć, kiedy Twoi odbiorcy najprawdopodobniej będą online.

Nie zapomnij przekonwertować najlepszych globalnych czasów na strefę czasową swojego Top Territory.

poznaj swoją publiczność

KROK 3 – Dowiedz się, kiedy Twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni

Twoi odbiorcy są (oczywiście) najbardziej skłonni do interakcji z Twoimi treściami, gdy są aktywni w aplikacji. A wiedząc, że strona Dla Ciebie składa się głównie z nowych TikToków, powinieneś starać się dostosować swój harmonogram publikacji do wzorców aktywności odbiorców.

Możesz to zrobić za pomocą miernika aktywności obserwujących w sekcji analitycznej TikTok. Pozwala określić godziny i dni, w których Twoi odbiorcy byli najbardziej aktywni.

Aby znaleźć reprezentację „Aktywność obserwujących”, przewiń w dół na karcie Obserwujący. Tutaj możesz zobaczyć, ilu obserwujących było aktywnych w danym dniu tygodnia.

Ponadto, aby obraz był wyraźniejszy, możesz zobaczyć liczbę aktywnych obserwujących o dowolnej porze dnia w tym tygodniu.

wskazówki-jak-tiktok-

KROK 4 – Przejrzyj swoje najlepsze treści

Ważnym krokiem do zbliżenia się do najlepszego czasu na publikowanie na TikTok jest śledzenie wydajności poprzednich treści.

Sprawdź, czy możesz znaleźć wzór między treściami o wysokiej skuteczności a dniem i godziną ich opublikowania.

Aby rozpocząć, dotknij „Treść” u góry strony analitycznej TikTok. Tutaj możesz zobaczyć, jak wypadły Twoje posty w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Przewiń stronę w dół, aby zobaczyć filmy zyskujące popularność, a następnie dotknij posta, aby zobaczyć więcej szczegółów na jego temat.

Dla każdego posta będziesz mógł zobaczyć, ile wyświetleń, polubień, komentarzy i udostępnień otrzymał. Dowiesz się również, jaki jest średni czas oglądania i skąd pochodzą wyświetlenia posta.

KROK 5 – Eksperymentuj z czasem postu i śledź dalej

Na koniec ważne jest, aby eksperymentować z różnymi czasami. Czasy wymienione w tym artykule będą dla Ciebie pomocne. Ale jeśli nie dostajesz zaręczyn, na które liczyłeś, nie bój się mieszać i eksperymentować. Ty najlepiej znasz swoich obserwujących, więc nauczysz się dostosowywać treści, aby uzyskać jak największe zaangażowanie i jak najwięcej wyświetleń.

Ponadto śledź wskaźniki, aby znać swoje postępy. Ponieważ TikTok zapewnia tylko dane po wykonaniu z ostatnich 7 dni, musisz utworzyć arkusz kalkulacyjny, aby śledzić wydajność wszystkich treści.

Miesiąc najlepszych danych TikTok post-times pomoże Ci podejmować świadome decyzje.

Podsumowując, powinieneś wykorzystać najlepszy czas na publikowanie na TikTok jako punkt odniesienia wraz z analizami z konta TikTok. Eksperymentuj z kreatywnymi typami postów i nowymi czasami postów, aby uzyskać najlepszą skuteczność!

Powiązany: Dlaczego kreatywność w kampaniach marketingowych jest dobra dla Twojej marki

Zaplanuj zawartość z uproszczeniem!

Teraz, gdy wiesz, kiedy najlepiej publikować na TikTok, musisz zaplanować konsekwentne publikowanie treści w tych porach. Jednak często wyzwaniem jest dotrzymanie harmonogramu publikowania, zwłaszcza w przypadku tak wielu platform mediów społecznościowych. Oto uproszczony.

W Simplified uruchomiliśmy Harmonogram treści, który pomaga w łatwym wybieraniu i organizowaniu treści marketingowych. Po prostu połącz swoje konta społecznościowe i udostępniaj projekty bezpośrednio w swoim kanale, napisach i nie tylko! Błyskawicznie przejdź od koncepcji do gotowego produktu, korzystając z wszechstronnego narzędzia do planowania treści. Możesz spróbować Harmonogram treści Simplified za darmo tutaj. Upuść komentarz poniżej, aby dać nam znać, jak Ci się podoba!

Jedna bezpłatna aplikacja do projektowania, współpracy i skalowania pracy — wypróbuj Uproszczony już dziś

Rozpocznij za darmo

Podobne wpisy