Jak korzystac z czatu GPT

Wie man den GPT-Chat nutzt

LinkedIn-Geheimnisse - wie Sie das Potenzial Ihres Profils nutzen können 1

Die Geheimnisse von LinkedIn - Wie man eine persönliche Marke aufbaut

Lernen Sie die Strategien, die Ihr Profil verändern werden zu einem leistungsstarken Networking-Tool auf LinkedIn.

Słyszałeś już wystarczająco dużo o tym nowym, eleganckim chatbocie AI i chcesz go wypróbować? Cóż, zdecydowanie czeka cię uczta. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z czatu GPT.

GPT-Chat to stosunkowo nowy model języka AI, który został wydany przez OpenAI pod koniec ubiegłego roku. Od momentu wprowadzenia do publicznej wiadomości model trafia na pierwsze strony gazet ze względu na swoją szaloną popularność.

Możliwości tego modelu zachwyciły wielu użytkowników – nie ma w tym nic dziwnego. Model AI jest fenomenalny. Czat GPT pokazał swoją siłę, niedawno zdając egzamin adwokacki, rozwiązując test kodowania Google, a nawet pisząc pracę domową uczniów.

Jeśli szukasz inspiracji na temat tego, co potrafi ten model, kogo lepiej zapytać niż sam GPT-Chat? Oto co miał do powiedzenia chatbot:

"Sie können verwenden ChatGPT do różnych zadań, takich jak:

  • Generowanie tekstu: pisanie opowiadań, wierszy i scenariuszy
  • Odpowiadać na pytania
  • Przetłumacz język
  • Podsumuj teksty
  • Czat ogólny
  • Generowanie kreatywnych pomysłów"

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z czatu GPT, czytaj dalej.

1

Zarejestruj się w OpenAI

Aby móc korzystać z czatu GPT, OpenAI wymaga założenia konta. Aby rozpocząć, przejdź do Witryna OpenAI GPT-Chat.

Schritt

1

Utwórz konto

Gdy znajdziesz się na stronie czatu GPT, będziesz mieć możliwość „Zarejestruj się”. Na tym etapie bardzo często spotyka się błąd pojemności ze strony OpenAI. Choć jest to frustrujące, ten błąd zdarza się często.

Najlepszą opcją na tym etapie jest zaczekanie lub odświeżenie strony. Jeśli te dwie metody nie działają, przeczytaj nasz artykuł tutaj, w którym pokazujemy, jak rozwiązać ten problem.

Jeśli jednak nie masz tego błędu, uważaj się za szczęściarza. Aby kontynuować, po prostu kliknij „Zarejestruj się” i wybierz preferowaną metodę logowania.

Schritt

2

Zweryfikuj swoje konto

Kolejnym krokiem jest weryfikacja konta. Jeśli zdecydowałeś się zarejestrować przez e-mail, OpenAI wyśle ​​​​weryfikacyjną wiadomość e-mail na Twoją skrzynkę odbiorczą. Kliknij łącze, aby ukończyć ten krok.

Następnie OpenAI poprosi Cię o podanie imienia i nazwiska, a następnie numeru telefonu komórkowego w celu dalszej weryfikacji konta.

Wpisz te dane i wykonaj kolejne kroki weryfikacji.

Aby korzystać z czatu GPT, musisz mieć ukończone 18 lat.

2

Użyj czatu GPT

Teraz, gdy zarejestrowałeś się w OpenAI, możemy zacząć korzystać z chatbota AI. Jest to bardzo proste do zrobienia, a poniżej pokażemy, jak to zrobić.

Schritt

1

Zadaj pytanie GPT na czacie

Po zalogowaniu zobaczysz ekran, który wygląda podobnie do poniższego obrazka. Aby skorzystać z czatu GPT, wystarczy wpisać cokolwiek w pasku wyszukiwania.

Możliwości są dosłownie nieograniczone. Pamiętaj, że im więcej szczegółów i informacji podasz botowi AI, tym bardziej szczegółowa będzie odpowiedź.

Na przykład, jeśli chcesz napisać tekst piosenki w stylu określonego artysty, możesz powiedzieć o tym GPT im Chat. A co jeśli chcesz, żeby teksty się rymowały? GPT-Chat też może to zrobić, o ile wcześniej o to poprosisz.

Wspaniałe w tym narzędziu jest to, że Czat GPT może odpowiadać na poprzednie odpowiedzi, których udzielił. Załóżmy więc, że Chat GPT udało się wyprodukować kilka tekstów piosenek, ale tak naprawdę chciałeś je w stylu punkrockowym. Możesz dosłownie po prostu wpisać „napisz to jeszcze raz, ale w stylu punk rocka”. Czat GPT zrozumie Twoją prośbę.

Jak używać czatu GPT do pisania listu motywacyjnego

Jak wszyscy wiemy, wypełnienie podania o pracę to długie i pracochłonne zadanie. Dlaczego nie przyspieszyć tego procesu, prosząc Chat GPT o napisanie listu motywacyjnego?

Aby to zrobić, po prostu poproś bota o napisanie listu motywacyjnego. Pamiętaj, aby określić stanowisko i swoje doświadczenie, ponieważ zapewni to lepsze dopasowanie listu do wakatu. Otóż ​​to! Bot AI napisze wtedy świetny list w ciągu kilku sekund.

Jak używać czatu GPT do pisania CV

Na szczęście Chat GPT ma również możliwość pomocy w napisaniu CV do podania o pracę. Ta metoda wymaga nieco więcej danych wejściowych z Twojej strony.

Aby rozpocząć, po prostu poproś Chat GPT o napisanie CV. Bot odpowie, prosząc Cię o doświadczenie, historię edukacji i umiejętności. Prześlij te szczegóły, a następnie zobacz, jak dzieje się magia. Bot AI zacznie tworzyć dla Ciebie całe CV!

Ograniczenia GPT czatu

Czat GPT to fantastyczne narzędzie, ale jeśli chcesz z niego korzystać, musisz zdawać sobie sprawę z niektórych jego ograniczeń. Według OpenAI, Chat GPT może generować „niepoprawne lub bezsensowne odpowiedzi”. Jeśli używasz tego narzędzia, dobrym pomysłem byłoby sprawdzenie odpowiedzi modelu, aby upewnić się, że nie ma tam żadnych błędnych informacji.

Model może również od czasu do czasu generować stronnicze i szkodliwe treści, jednak jeszcze nie doświadczyliśmy tej wady.

Wreszcie Chat GPT ma bardzo ograniczoną wiedzę o wydarzeniach i informacjach po 2021 roku. Wynika to z danych, na których szkolono model, chociaż spodziewamy się, że to ograniczenie zostanie rozwiązane w przyszłych wersjach modelu.

Jak zalogować się do Czatu GPT?

Jeśli masz już konto OpenAI dla Playground lub Labs, możesz użyć tych samych danych logowania, aby uzyskać dostęp do Czatu GPT. Jeśli jednak nie masz konta, będziesz musiał utworzyć nowe w OpenAI strona internetowa.

Podczas próby uzyskania dostępu do czatbota konwersacyjnego OpenAI poprosi Cię o automatyczne zalogowanie. Ale tylko wtedy, gdy minęło trochę czasu od ostatniego użycia tego narzędzia. Aby się zalogować, po prostu przejdź bezpośrednio do czatu GPT strona a opcje „zaloguj się” i „zarejestruj się” powinny pojawić się w pierwszym oknie.

Abschließende Überlegungen

To wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć korzystanie z czatu GPT. Korzystanie z modelu AI jest bardzo łatwe – jedyną realną przeszkodą jest błąd pojemności OpenAI.

W ostatnich wiadomościach OpenAI ogłosił płatną subskrypcję usługi GPT-Chat o nazwie Chat GPT Plus. Microsoft potwierdził, że GPT-4 wird in der Woche ab dem 13. März erscheinen.. Usługa kosztuje 20 USD miesięcznie i obiecuje abonentom specjalne korzyści w stosunku do bezpłatnych członków.

Korzyści obejmują dostęp nawet w godzinach szczytu, szybsze reakcje i priorytet dla najnowszych funkcji. Jeśli często korzystasz z czatu GPT, może to być dla Ciebie atrakcyjna aktualizacja. Więc koniecznie zajrzyj tutaj: Czat GPT Plus – co musisz wiedzieć.

Ähnliche Beiträge