coffee 792113 960 720

Marketing fraudulento por correo electrónico: cómo evitar prácticas desleales

Marketing fraudulento por correo electrónico: cómo evitar prácticas desleales

E-mail marketing to jedna z najskuteczniejszych form promocji w erze cyfrowej, jednakże z biegiem czasu, pojawiają się coraz to nowe oszustwa, które wcale nie przybijają dobrej reputacji tego medium. W dzisiejszym artykule, zaprezentujemy najczęściej spotykane oszustwa w e-mail marketingu oraz sposoby na ich uniknięcie.

Secretos de LinkedIn: cómo aprovechar el potencial de tu perfil 1

Los secretos de LinkedIn - Cómo crear una marca personal

Descubra las estrategias que transformarán su perfil en una potente herramienta de networking en LinkedIn.

1. Fałszywe nagłówki lub tematy wiadomości

Najczęściej spotykanym oszustwem w e-mail marketingu jest fałszywy nagłówek lub temat wiadomości. Otrzymując maila z nagłówkiem sugerującym, że jest to wiadomość od banku, a po otwarciu jest to oferta pożyczki od nieznanej nam firmy, odbiorcy odczuwają nie tylko zniechęcenie, ale także złość. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto zachęcać użytkowników do subskrypcji newslettera, informować, że wysyłają tylko ważne maile oraz dawać do zrozumienia, jakie informacje zawiera konkretny mail, zwiększając tym samym zaufanie i autorytet marki.

2. Nieuczciwe warunki subskrypcji

Drugim oszustwem, na jakie można natknąć się w e-mail marketingu to nieuczciwe warunki subskrypcji. Chodzi tutaj o niejasno określone lub ukryte informacje, które po subskrypcji okażą się niekorzystne dla odbiorcy. Warto zawsze informować użytkowników, co dokładnie otrzymają i za co, a także dać możliwość łatwego wypisania się z newslettera, kiedy tylko zechcą.

3. Fałszywi nadawcy

Trzecim oszustwem jest fałszywy nadawca maila. Otrzymując maila z nieznanej nam firmy lub z nazwą firmy, która w ogóle nie istnieje, nie tylko tracimy zaufanie do firmy, ale również możemy narazić się na niebezpieczeństwo np. pobrania wirusa lub phishingu. Warto zawsze upewnić się, że mail został wysłany przez autentyczną firmę lub osobę, a także poinformować użytkowników o nazwie i logo firmy, by uniknąć nieporozumień.

4. Nieuczciwe formy płatności

Czwartym oszustwem jest nieuczciwe informowanie o formie płatności. Odbiorcy przed dokonaniem zakupu powinni mieć wystarczającą wiedzę na temat płatności, by mieć pewność, że nie padną ofiarą oszustwa. Warto informować o możliwych formach płatności oraz ochronie, jakiej udziela firma.

5. Promocja nieznanych marek

Piątym oszustwem jest promowanie nieznanych marek. W internecie roi się od reklam marek, których żadne z nas nie zna. Można spotkać się ze sklepami internetowymi, które oferują produkty, które nie istnieją lub są niskiej jakości. Warto zawsze sprawdzać pochodzenie marek, z których korzystamy, czytając opinie innych użytkowników, a także jakie gwarancje daje nam firma.

6. Nagłe i nieprzewidywalne zmiany w warunkach subskrypcji

Szóstym, ale nie ostatnim oszustwem w e-mail marketingu jest wprowadzanie nagłych i nieprzewidywalnych zmian w warunkach subskrypcji. Przykładem może być wprowadzenie opłat za korzystanie z konta mailowego, które nie były wymienione w początkowym regulaminie. Warto zawsze dbać o klarowność informacji, a także informować użytkowników drogą mailową o wprowadzanych zmianach oraz dać możliwość rezygnacji z usługi.

Resumen

Oszustwa w e-mail marketingu to temat, który zawsze będzie budził wiele emocji i kontrowersji. Warto jednak dbać o czystość tego medium, unikając nieuczciwych praktyk na każdym etapie kontaktu z użytkownikami, stosując się do dobrych praktyk rynkowych i podnosząc jakość oferowanych usług.

Preguntas más frecuentes

Q: Co zrobić, jeśli otrzymam maila, który jest podejrzany?
A: Nie otwieraj takich maili, lecz od razu je usuń, nie potwierdzając subskrypcji ani aktualizacji danych.

Q: Jak sprawdzić, czy mail pochodzi od autentycznej firmy?
A: Sprawdź, czy adres nadawcy jest zgodny z adresem firmy, a także czy firma w mailu podaje konkretne informacje oraz logo.

Q: Czy wypisanie się z newslettera jest skomplikowane?
A: Nie, zazwyczaj wypisanie się z newslettera jest bardzo proste, w większości przypadków wystarczy kliknięcie w przycisk „wypisz mnie”.

Q: Jak sprawdzić, czy dana firma jest wiarygodna?
A: Można to zrobić poprzez sprawdzenie opinii na forach internetowych, recenzjach lub komentarzach innych użytkowników, a także sprawdzenie, czy firma powołuje się na jakieś certyfikaty lub nagrody.

Resumen

Oszustwa w e-mail marketingu to temat, który należy traktować bardzo poważnie i zdawać sobie sprawę z tego, iż nieuczciwe praktyki mogą dotknąć każdego użytkownika internetu. Dlatego warto stosować się do dobrych praktyk rynkowych oraz informować użytkowników o zasadach subskrypcji i ochrony ich danych. Dzięki temu stworzymy zaufanie i pozytywną reputację firmy, która będzie przekładać się na lojalnych klientów i dotarcie do nowych odbiorców.

Publicaciones Similares