GPT Chat – jak korzystać z AI Chat. Prosty przewodnik po tym, jak uzyskać dostęp do Chat GPT

GPT Chat – jak korzystać z AI Chat. Prosty przewodnik po tym, jak uzyskać dostęp do Chat GPT

Czat GPT to rozwiązanie, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Odpowiedzi sztucznej inteligencji mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Ale jak wejść na czat GPT i z niego korzystać? Sprawdź ten prosty przewodnik.

Przezywa istne oblezenie. Co to jest Chat GPT?

Czat GPT jest bardzo popularny wśród użytkowników. To nic innego jak sztuczna inteligencja, która nauczona jest odpowiadać na dowolne pytanie z nieograniczonej liczby kategorii.

Dla wielu czat GPT jest po prostu ciekawostką, która pozwala zorientować się, jak maszyna odpowiada na często bardzo złożone pytania. Dla innych jednak jest to oszczędność pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, Chat GPT to technologia oparta na sztucznej inteligencji Generative Pre-trained Transformer 3 (GPT-3). System uczy się kolejnych odpowiedzi na podstawie rozmów między ludźmi a komputerami – w ten sposób odpowiedzi wydają się naturalne, a w wielu przypadkach tak, jakby zostały napisane przez prawdziwego człowieka.

Korzystanie z Chat GPT: przewodnik krok po kroku

Aktywacja Chat GPT to stosunkowo prosty proces. Producent pozwala na wykorzystanie swojego narzędzia w komunikatorach (m.in. Slack czy Messenger), ale głównym sposobem na uruchomienie Chat GPT jest dostęp do strony, za pośrednictwem której można czatować ze sztuczną inteligencją. Będziemy zatem dyskutować w ten sposób.

  1. Strona internetowa Chat GPT – adres i otwarcie
  2. Logowanie do Chat GPT. Jak się zalogować?
  3. Dwuetapowa weryfikacja podczas rejestracji na Chat GPT
  4. Jak mogę rozmawiać z Chat GPT?

Przejdź na stronę GPT Chat

Stronę, na której Open AI oferuje swój inteligentny czat znajdziesz pod tym linkiem: https://chat.openai.com/chat. Po wybraniu adresu system przeprowadzi krótki test bezpieczeństwa, o który nie musisz się martwić – zakładając, że nie jesteś botem.

Logowanie do GPT na czacie – jak to działa?

Po wejściu na stronę czatu masz możliwość zalogowania się lub zarejestrowania nowego konta. Niestety, producent nie pozwala na korzystanie z systemu bez wpisywania swoich danych. Dlatego wybierz szybszą opcję: Zaloguj się, a następnie użyj np. swojego konta Google do zalogowania się do GPT Chat.

Chat GPT poprosi cie o podanie imienia i nazwiska. Jest to wymagane przez sztuczną inteligencję do komunikowania się z Tobą w sprawie Twojego imienia. Podając swoje dane, potwierdzasz również, że masz ukończone 18 lat (wymaga tego prawo).

Kolejnym krokiem, po krotkim przedstawieniu sie czatowi jest drugi etap weryfikacji. Czat GPT poprosi Cię o numer telefonu, na który natychmiast zostanie wysłany kod weryfikacyjny, który będziesz musiał wpisać w kolejnym kroku.

Po zweryfikowaniu swojego numeru telefonu, GPT Chat jest właściwie gotowy do użycia. Przeglądarka przeniesie Cię do widoku czatu i będziesz mógł rozpocząć rozmowę.

Jak mogę rozmawiać z Chat GPT?

Gdy chcesz rozpocząć rozmowę z Open AI, na dole ekranu znajdziesz pole, w którym możesz wpisać swoje pytanie. Domyślnie Chat GPT odpowiada po angielsku (możesz się o tym przekonać, jeśli wpiszesz losowy ciąg znaków, który nie ma logicznego sensu), ale wystarczy powiedzieć „cześć” po polsku, a system od razu zrozumie, w jakim języku chcesz odpowiedzieć.

Komunikujac sie z Chat GPT nalezy zwracac uwage na sposob zadawania pytania. Mimo że jest to sztuczna inteligencja zaprojektowana tak, aby jak najlepiej rozumieć wypowiedzi pytającego, warto zadawać konkretne pytania, które zminimalizują ryzyko błędu wynikającego z niezrozumienia pytania przez czat.

Czat GPT w szkole – czy to dobre narzędzie?

Tak i nie. Tak, bo pozwala na szybki dostęp do informacji zgromadzonych w internecie i często trafia w sedno pytania. Z drugiej strony, czat GPT odpowiada na wiele pytań w ten sam sposób.

Zatem: kolejność czytania Chat GPT wygląda tak samo dla każdego, kto zdecyduje się skopiować treść bezpośrednio ze strony internetowej. Jeśli chodzi o operacje matematyczne, to system w wielu przypadkach radzi sobie z nimi (i jak widać na poniższym rysunku, wyjaśnia skąd się wziął dany wynik), ale nie działa ze 100% skutecznością.

Przygotowanie materiału na lekcję z Chat GPT jest jak najbardziej w porządku – ale mówimy o notatkach, z których uczeń wydobywa wiedzę – i sprawdza ich zgodność .

Myślenie o inteligentnym GPT Chat jako o idealnym pomocniku, który zrobi wszystko za Ciebie, jest raczej bez sensu, ponieważ wielokrotnie wykazano, że sztuczna inteligencja często przedstawia błędne fakty (pisaliśmy o tym w naszym felietonie).

Co musisz wiedzieć o Chat GPT, w kilku prostych punktach

  1. Regulamin wymaga, abyś miał ukończone 18 lat, aby korzystać z Chat GPT.
  2. Chat GPT stale się uczy i doskonali. Z każdym tygodniem staje się bardziej dokładny i odpowiada na pytania w bardziej naturalny sposób.
  3. Czat ze sztuczną inteligencją od Open AI nie jest pozbawiony wad. Koniecznie sprawdź odpowiedzi i nie ufaj im w 100%.
  4. Wiele odpowiedzi udzielonych przez Chat GPT jest identycznych. Dlatego lepiej nie używać ich jako „unikalnych” treści na swoich stronach, w pracach pisemnych itp.
  5. Bot GPT Chat posługuje się wieloma językami (w tym polskim) i nie trzeba nic zmieniać w ustawieniach. Wystarczy, że będziesz czatował w określonym języku, a system automatycznie to wykryje.
  6. Odpowiedzi z czatu GPT są dobrym sposobem na poprawienie swojej pracy, ale upewnij się, że są poprawne. Doceniają je na przykład studenci.

Czy Chat GPT ma jakieś wady?

Może się wydawać, że narzędzie Open AI jest wolne od błędów. Bez wahania odpowiada na wiele szalonych pytań i radzi sobie z wieloma zadaniami matematycznymi.

Jednak nie jest tak kolorowo. Przede wszystkim czat GPT wie, co się stało do 2021 roku. Jeśli zapytasz czata o to, co wydarzyło się w 2022 roku, odpowie, że nie wraca do tej daty.

Należy też zwrócić uwagę na to, co zawsze jest przedstawiane jako słabość sztucznej inteligencji. To wciąż sztuczna inteligencja, która nie posiada samodzielnej myśli . Bot wie jak reagować, bo tak został wytrenowany. Nie potrafi jednak myśleć w sposób, który charakteryzuje człowieka – czyli samodzielnie. Dlatego nie powinien być zaskoczony błędami, które często wynikają z niezrozumienia nie do końca sprecyzowanego pytania.

Podobne wpisy