5 platform mediow spolecznosciowych ktore mialy dobry rok 2022

5 platform mediów społecznościowych, które miały dobry rok 2022

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Korzystanie z mediów społecznościowych to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. To niesamowite rozproszenie uwagi, jeśli jesteś konsumentem, a może nawet prowadzić do kariery i dochodów, jeśli jesteś twórcą.


Istniejące już aplikacje nieustannie walczą o uwagę użytkowników między sobą i wszystkimi nowicjuszami, którzy pojawiają się w bloku. Nie ufając samym liczbom, zobaczmy, które platformy mediów społecznościowych miały dobry rok 2022.

1. Mastodont

Mastodont

Mastodon zyskał na popularności po tym, jak rozwinęła się saga Musk-Twitter będą-oni-nie-oni. Nagle przyszłość Twittera stała się mniej bezpieczna, więc użytkownicy szukali odpowiednich alternatyw, a Mastodon był liderem.

Odchodzący użytkownicy Twittera chcieli go wypróbować i odkryli, że warto zostać. Platforma jest zdecentralizowaną siecią społecznościową. Nie zapewnia dostępu do pojedynczego miejsca, ale do szeregu instancji federacyjnych, sieci użytkowników i oddzielnych społeczności, które mogą wchodzić ze sobą w interakcje.

Mastodon ma kilka wyjątkowych zalet — nie ma algorytmów rekomendacji, reklam, nie jest nastawiony na zysk i mówi, że stawia użytkowników ponad wszystko. Ruch na platformie mediów społecznościowych i baza użytkowników gwałtownie wzrosły w 2022 roku. Czas pokaże, czy Mastodon utrzyma imponującą liczbę, czy nie.

Pobierać: Mastodont za iOS | Android (Bezpłatny)

2. Być prawdziwym

Być prawdziwym

BeReal jest dość nowym graczem na platformie mediów społecznościowych, odkąd powstał w 2019 roku, ale szybko się rozwija. Po pobraniu aplikacji prosi Cię o pokazanie, co robisz każdego dnia o innej porze. W ten sposób nie możesz inscenizować swoich działań, ale jesteś zaskoczony i nie masz wyboru, jak tylko „być prawdziwy”. Nie martw się jednak — możesz odzyskać BeReal.

BeReal robi jednocześnie selfie i zdjęcie z głównego aparatu, aby uniknąć inscenizacji. Każdy użytkownik ma dwie minuty na zrobienie i udostępnienie zdjęcia przedstawiającego jego aktywność. Gdy Ty i Twoi znajomi opublikujecie posty, możecie reagować na autentyczne posty innych osób i komentować je. Ponieważ jest to tak krótki okres czasu, który dotyczy każdego użytkownika, od czasu do czasu należy spodziewać się awarii BeReal.

Ludzie z pewnością zakochali się w idei aplikacji, a jej baza użytkowników wzrosła wykładniczo w 2022 roku. Użytkownicy nie poprzestają również na udostępnianiu na samej platformie, ale także udostępniają swoje BeReale w innych aplikacjach społecznościowych, takich jak Instagram i Świergot. Aplikacja stała się takim hitem, że zarówno Snapchat, jak i Instagram wprowadzają podobne funkcje na swoich platformach, aby zachęcić użytkowników do powrotu do nich.

Pobierać: BeReal dla iOS | Android (Bezpłatny)

3. TIK Tok

tiktok na ekranie telefonu

TikTok to miejsce, w którym można znaleźć krótkie treści, niezależnie od tego, czy jest to twórca, czy konsument. Jest to bardzo przyjazna dla użytkownika aplikacja, która może pochłonąć wiele godzin, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Odkąd pojawiła się na scenie, aplikacja społecznościowa stale się rozwija — i rok 2022 nie jest wyjątkiem. Baza użytkowników platformy wzrosła, a popularność aplikacji tylko rośnie. Chociaż TikTok jest podobny do Instagram Reels i YouTube Shorts, pozostaje liderem wśród preferencji użytkowników.

TikTok nie zwalnia tempa, ponieważ można tam znaleźć każdy mem, trend i prawie wszystko.

Pobierać: TikTok dla iOS | Android (Bezpłatny)

4. Pinterest

pinterest

Pinterest istnieje już od dłuższego czasu i zawsze był czymś, czego używasz w tle. Szukasz inspiracji do projektu tatuażu? Wypróbuj Pinteresta. Próbujesz odświeżyć swój dom? Poszukaj pomysłów na Pintereście. Robisz wydarzenie? Stwórz motyw za pomocą Pinteresta. Inspiracja do ubioru? Pomysł na fryzurę, makijaż i paznokcie? Po prostu przejdź do Pinteresta.

Mimo że wydaje się, że większość ludzi go używa, nie była to jedna z najczęściej omawianych aplikacji. Jednak badania przeprowadzone w 2021 r. przez Badania Pew ustalili, że Pinterest był czwartym najpopularniejszym serwisem społecznościowym w USA w 2021 r. Oczekuje się, że w 2022 r. utrzyma swoją popularność, ponieważ może pochwalić się zwiększoną liczbą aktywnych użytkowników — w trzecim kwartale 2022 r. jest to 445 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników na całym świecie, według statystyka.

Chociaż nie jest to aplikacja, na którą możesz tracić godziny, jak TikTok, i być może istnieją lepsze alternatywy dla Pinteresta, nie dyskontuj jej jeszcze. Wielu internautów zwraca się do niego i prezentuje swoje odkrycia na innych platformach, skłaniając innych użytkowników do zrobienia tego samego jako reakcja łańcuchowa. Tak więc rok 2022 był dobry dla Pinteresta i wydaje się, że tylko rośnie.

Pobierać: Pinterest dla iOS | Android (Bezpłatny)

5. Instagram

Instagram na ekranie telefonu

Instagram zawsze znajdował się na czele prawie wszystkich zestawień związanych z aplikacjami społecznościowymi. Może pochwalić się zadziwiającymi dwoma miliardami aktywnych użytkowników na całym świecie, a liczba ta ma z czasem rosnąć.

I czy to naprawdę takie zaskakujące? Instagramowi udało się wyprzedzić Snapchata dzięki funkcji Stories, a teraz walczy o uwagę z TikTokiem dzięki funkcji Reel. I chociaż nie może jeszcze konkurować, z pewnością sobie radzi.

Jasne, w większości przypadków ludzie spędzają czas przeglądając platformę mediów społecznościowych, ponieważ postrzegają ją jako platformę zapasową do udostępniania treści pierwotnie stworzonych dla innych miejsc. Ale to wciąż się liczy.

Na przykład częściej niż zwykle można zobaczyć ponownie opublikowane TikToks i BeReals na Instagramie zamiast pierwotnie utworzonych Reels. Jednak nadal oznacza to, że użytkownicy decydują się na przejście na Instagram i publikowanie rzeczy – to trzyma użytkowników. Instagram nadal jest jedną z najczęściej używanych aplikacji i miał całkiem niezły rok, walcząc o uwagę.

Pobierać: Instagram dla iOS | Android (Bezpłatny)

Czy istnieje nawet „najlepszy” i czy to ma znaczenie?

Patrząc na te wszystkie listy porównujące najlepsze platformy mediów społecznościowych, zastanawiasz się, czy coś takiego w ogóle może istnieć. W końcu wszystkie porównania opierają się na zupełnie innych wskaźnikach. Więc jak to może być uczciwe porównanie?

Jasne, niektóre aplikacje mają tendencję do unoszenia się wokół tych samych najlepszych miejsc bez względu na rubrykę, ale to nie czyni ich automatycznie najlepszymi. Na przykład możesz znaleźć Facebooka jako podstawę w prawie każdym rankingu najlepszych dostępnych platform mediów społecznościowych, ale czy Facebook jest jednym z najlepszych?

Większość ludzi nie korzysta z Facebooka, nie bardzo. Więc nie daj się zwieść rankingom online, ale używaj tego, na co masz ochotę, i wypatruj nowych i rozwijających się aplikacji.

Podobne wpisy