Socialinsider

Strategia Marketingowa Wideo — Kompletny przewodnik

Treści wideo to najlepszy rodzaj treści do tworzenia angażujących treści, które przyciągną więcej klientów i zwiększą sprzedaż.

Sekrety LinkedIn – Jak Wykorzystac Potencjal Swojego Profilu 1

Sekrety LinkedIn – Jak Zbudować Markę Osobistą

Poznaj strategie, które przekształcą Twój profil w potężne narzędzie networkingowe na LinkedIn.

Każdy marketer marzy o tworzeniu treści wideo, które przemawiają i są zgodne z ich wartościami. Jesteśmy tutaj, aby dać Ci kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci stworzyć bardziej skuteczną strategię marketingu wideo, aby rozwinąć biznes.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteśmy!!! Let’s get started!

Kompletny przewodnik po tworzeniu strategii marketingowej wideo

  1. Co to jest strategia marketingowa wideo? Dlaczego jej potrzebujesz
  2. Jak stworzyć strategię marketingową wideo
  1. Jakie są najpopularniejsze typy treści wideo w mediach społecznościowych
  1. Korzyści płynące z video marketingu
  2. Jak mierzyć skuteczność kampanii video marketingowej

1. Co to jest strategia video marketingu? Dlaczego jej potrzebujesz

Video Marketing odnosi się do wykorzystania filmów wideo do promowania produktów lub usług Twojej marki, zwiększenia świadomości marki i generowania większej sprzedaży.

Marketerzy zdali sobie sprawę, że treści wideo działają lepiej niż jakikolwiek inny rodzaj treści.

Treści wideo są bardziej atrakcyjne dla użytkowników, ponieważ ich czas koncentracji uwagi uległ zmniejszeniu.

Jeśli wideo jest chwytliwe, użytkownicy są bardziej skłonni do oglądania go przez cały czas lub szukania więcej.

Zastanawiasz się, jak sprawić, by więcej zwolenników oglądało Twoje treści wideo? Chociaż nie możemy obiecać, że kolejny krok będzie łatwy, to z pewnością jest pomocny.

Tak więc trzymaj się.

Solidna strategia marketingu wideo nie wymaga tylko dobrze zaplanowanych, inspirujących treści. Twoje filmy muszą być odpowiednio dystrybuowane i promowane.

Opracowanie strategii marketingu wideo, która działa, polega na zrozumieniu swoich metryk mediów społecznościowych i zrozumieniu swoich odbiorców. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz strategii wideo, odpowiedź jest prosta: aby ustalić tożsamość swojej branży. Twoja cyfrowa strategia marketingowa pomoże Ci pozycjonować swoją markę w swojej niszy i branży z dobrze zdefiniowanymi i uziemionymi celami.

Nawet jeśli wprowadzenie planów w życie może zająć trochę czasu, to warto. Rzeczy wysokiej jakości wymagają dłuższego czasu, aby je osiągnąć.

Nie wywieraj więc presji na swoim zespole marketingowym, a raczej uważnie analizuj postępy na każdym kroku swojej marki.

2. Jak stworzyć strategię wideo

Teraz, gdy już wiesz, czym jest strategia video marketingu, czas nauczyć się „jak”. Oto nasz przewodnik krok po kroku po świecie wideo marketingu.

Wybierz swoje platformy wideo w mediach społecznościowych

Po pierwsze, musisz myśleć strategicznie, zanim przeskoczysz do typów wideo i optymalnych długości.

Istnieje wiele platform mediów społecznościowych wideo, a próba stworzenia treści wideo na wszystkich z nich nie jest dobrym pomysłem.

Jakość zawsze musi być ważniejsza niż ilość, jeśli chcesz zobaczyć wyniki, z których Twoja firma może czerpać korzyści.

Kiedy patrzymy na wiele platform mediów społecznościowych, widzimy, że niektóre z nich mają treści wideo, które są unikalne i mogą przynieść wspaniałe rezultaty. Pomyśl o YouTube, TikTok i Instagramie, aby wymienić tylko kilka.

Marketerzy muszą być obiektywni i nie podążać za ludźmi, których najbardziej kochasz. Musisz być marketerem dla swojej marki. To jest sekret każdej udanej kampanii wideo.

Tworząc strategię marketingu wideo, ważne jest, aby rozważyć swoje cele przy wyborze platform mediów społecznościowych, na których będziesz zamieszczać treści wideo.

Każda platforma mediów społecznościowych ma inne wyniki. Podczas gdy treści wideo na innych sieciach społecznościowych są świetne dla zaangażowania i mogą być bardziej skuteczne, gdy są sparowane z postami z celami konwersji, niektóre filmy na innych sieciach mogą być lepsze.

This chart shows how video content generates the highest amount of comments on Linkedin.

Podobnie jak w przypadku Facebooka, filmy są najlepszym rodzajem treści, które można wykorzystać do konwersji.

Niektóre platformy social media wideo wymagają głębszej optymalizacji Twoich treści wideo. Twoja strategia marketingu wideo musi być dobrze zaplanowana.

Na przykład, jeśli produkujesz dużo treści wideo, jest prawdopodobne, że skończy się to na twoim kanale Youtube.

Youtube stał się drugą najpopularniejszą wyszukiwarką. Oznacza to, że słowa kluczowe, których używasz, będą decydować o tym, jak bardzo widoczne są Twoje filmy. Jest to najważniejsze narzędzie, które masz podczas dostosowywania strategii marketingu wideo.

Wybierz formaty wideo

Tworząc swoją strategię marketingu wideo, musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: jakość i prezentację treści.

Czasami dobrze jest zastanowić się nad formatem, w jakim załadujesz swoje wideo, aby nie było błędów podczas ich przesyłania.

Możesz być dumny, że istnieją narzędzia, które pozwalają na konwersję twoich filmów do innych formatów.

Rozłóżmy to na czynniki pierwsze. Powiedzmy, że chcesz stworzyć testimoniale, Q&A lub filmy typu tips & tricks. Jak się za to zabrać?

Możliwe jest dostosowanie do innych wymiarów i specyfikacji, nawet jeśli masz konkretne współczynniki dla platformy takiej jak -TikTok.

Podczas gdy tryb krajobrazowy jest preferowanym wyborem dla twórców YouTube, nie jest to najlepsze wykonanie dla Instagrama i Facebooka. Miej to na uwadze, gdy będziesz przeglądać swoją strategię marketingu wideo.

A dzieje się tak dlatego, że obecnie ponad 75% wszystkich wyświetleń wideo pochodzi z urządzeń mobilnych.

This chart shows the evolution of video format over time for Facebook.

Powszechną strategią, którą marki stosują, aby zmaksymalizować swój budżet na tworzenie treści wideo, jest tworzenie filmów w standardowym trybie krajobrazowym YouTube, a następnie ponowne wykorzystanie ich w innych sieciach społecznościowych.

Jednak kiedy raportujesz wydajność marketingu wideo, różne algorytmy oznaczają, że to samo wideo nie przyniesie tych samych wspaniałych wyników we wszystkich sieciach społecznościowych. Dlatego musisz dostosować swoją strategię treści wideo do każdego kanału mediów społecznościowych, aby uzyskać zaangażowanie, widoki, konwersje lub jakikolwiek inny cel.

Twórz różne treści wideo dla każdego etapu lejka marketingowego

Jednym z celów Twojego biznesu jest konwersja klientów. Zanim osiągniesz ten punkt, będziesz musiał zrobić o wiele więcej. Czasami klienci przechodzą przez długą i złożoną podróż kupującego. Twoim zadaniem jako marketera jest pomóc im w nawigacji po tym procesie i dostarczyć im informacji i materiałów, których potrzebują na każdym etapie.

This is a visual representation of the stages of the marketing funnel.

Video email marketing jest świetnym narzędziem do wykorzystania w przypadku klientów, którzy są na etapie rozważań w Twoim lejku marketingowym.

Wideo e-maile to osobisty, jeden do jednego sposób komunikacji z potencjalnymi klientami. Ważne jest, aby Twoi potencjalni klienci poczuli się wyjątkowo i przyciągnęli ich uwagę.

E-maile wideo to świetny sposób na zdobycie przewagi nad konkurencją. Klienci w dzisiejszych czasach wydają się być przyciągnięci do tego typu treści.

Promote your videos

Istnieje wiele sposobów na promowanie swoich filmów. Możesz zintegrować je ze swoją stroną internetową lub innymi artykułami na blogu.

Teasery w Instagram Stories mogą być wykorzystane do promocji wideo z dużej kampanii w mediach społecznościowych. Nie zapominajmy o ogromnej ekspozycji, jaką w dzisiejszych czasach oferuje Instagram Reels.

Twitter to świetna platforma do zamieszczania filmów i promowania swojej marki, produktów lub usług. Pomoże Ci to przenieść swoją strategię marketingu wideo na wyższy poziom.

Według naszego badania reklam na Facebooku kanał wideo ma najniższy CPC i wysoki współczynnik klikalności.

Zainwestuj w wideo, aby zwiększyć swoją strategię marketingu wideo.

Użyj analityki, aby zmierzyć wydajność swojego wideo

Jako marketer, ważne jest, aby zrozumieć znaczenie niektórych metryk i liczb. Powinieneś uczynić priorytetem regularne sprawdzanie ich, aby zapewnić sukces swojej kampanii.

Widoki i średni czas oglądania, zasięg wideo, zaangażowanie – to wszystko są ważne metryki do monitorowania, jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoją strategię marketingu wideo. Dowiadując się więcej o analityce swoich filmów, możesz zidentyfikować, które filmy rezonowały z publicznością i co można poprawić.

Możesz również spojrzeć na wydajność wideo konkurencji, gdy jesteś na tym. Dzięki zdobytym spostrzeżeniom będziesz mógł stworzyć lepszą strategię marketingu wideo.

Regularna analiza konkurencji może pomóc Ci zidentyfikować luki w strategii treści wideo i określić lukratywne możliwości dla Twojej marki.

Podczas gdy natywna analityka platformy mediów społecznościowych może zaoferować Ci jedynie wgląd w wydajność Twoich filmów, narzędzia analityczne innych firm, takie jak Socialinsider, mogą również sprawić, że będziesz na bieżąco z wynikami strategii marketingu wideo Twojej konkurencji.

3. Jakie typy treści wideo są najbardziej skuteczne w mediach społecznościowych ?

Aby zostać zauważonym w mediach społecznościowych, musisz dać swoim odbiorcom dokładnie to, czego chcą. Kluczowe jest, aby nadążyć za najnowszymi trendami i nie czekać, aż będzie za późno, aby zacząć je śledzić.

Znając upodobania i preferencje swoich odbiorców, a także obserwowane wzorce, możesz zdecydować, jaką strategię marketingu wideo powinieneś zastosować, aby Twoje treści odniosły większy sukces. Poniżej, wykres Wyzowl pokazuje cel filmów wideo postrzeganych przez marketerów.

A screenshot of a chart about video marketing strategy from wyzowl study with the purpose of video creation

Stałe sprawdzanie tego, co ludzie mówią o twoich produktach i usługach po obejrzeniu twoich filmów pomoże ci zorientować się, czego oczekują. Ważne jest, aby regularnie przeprowadzać słuchanie mediów społecznościowych i emocje związane z marką, aby upewnić się, że Twoi klienci są zadowoleni z produktów i usług, które oferujesz.

Możesz mieć wielu odbiorców. Oznacza to, że musisz używać różnych platform i różnych komunikatów. Potrzeby i reakcje Twojej grupy docelowej będą różne. Dlatego też opracowałem listę formatów wideo, które uznałem za najbardziej skuteczne w moim doświadczeniu jako social media manager.

Video turorials

Czy wiesz, że filmy typu how-to są jednym z najpopularniejszych typów treści wideo? To powinno być na twojej liście rzeczy, które chcesz włączyć do swojej strategii marketingu wideo.

Powód jest prosty: treści wideo pozwalają ludziom szybko i łatwo nauczyć się czegokolwiek.

W większości przypadków ludzie wolą oglądać filmy, gdy mają pytanie. W Twoim najlepszym interesie jest upewnienie się, że wideo pochodzi od Ciebie.

Jeśli czujesz chęć eksperymentowania w tym kierunku, ale nie wiesz od czego zacząć, nie martw się. Jesteśmy tutaj, aby pomóc! Oto jak Socialinsider robi tego typu wideo.

Tip: Pamiętaj, że nie musisz się martwić o posiadanie dopieszczonego contentu 24/7. Ludzie coraz częściej szukają w marce autentyczności. Twoje szanse na zbudowanie zaufania do marki wzrosną wykładniczo, jeśli będziesz miał bardziej ludzkie podejście.

Video interview/Q&A

Wywiady wideo to kolejny popularny rodzaj treści wideo, który może wzmocnić Twoją strategię marketingu wideo. Wywiady te to nic innego jak rozmowy z liderami myśli lub ekspertami w Twojej branży.

Wywiady wideo to świetny sposób na poznanie ludzi i sprzymierzenie się z innymi wpływowymi osobami w Twojej branży.

Na przykład na Facebooku marki preferują ten typ treści wideo, gdy robią live streamingi.

This is a chart that shows the Facebook average engagement rate by live videos compared to pre-recorded ones.

Czy wiesz, że filmy na żywo na Facebooku uzyskują dwukrotnie większe zaangażowanie niż wcześniej nagrane filmy. Ten wgląd może być wykorzystany do pomocy w planowaniu następnej strategii marketingu wideo.

Odkryliśmy, że na Facebooku filmy na żywo, które trwają ponad godzinę, mają znaczny wzrost zaangażowania, z 0,25% do 0,46%. Ważne jest, aby być przygotowanym przed wejściem na antenę.

Zrób listę pytań, które będziesz zadawać i jak będziesz przenosić rozmowę z jednego tematu na drugi.

This graphics shows which is the optimal video length for live videos on Facebook.

Filmy zza kulis

Często pakowane jako Instagram stories i filmy na Youtube, filmy zza kulis są ulubionym typem treści wideo. Dzieje się tak dlatego, że często są one oparte na humorze, głębszych emocjach i które wyzwalają ludzi bardziej niż jakakolwiek inna treść.

Product videos/ Brand identity short videos

Filmy produktowe, jak również filmy dotyczące tożsamości marki w dużej mierze opierają się na storytellingu.

Niezależnie od tego, czy pokazujesz nowy produkt, czy tworzysz wideo, aby zaprezentować osobowość swojej marki, musisz opowiedzieć o niej przekonującą historię.

To zapewni, że ludzie poczują się związani z Twoją marką poprzez Twoje treści.

Jeśli ogłaszasz nowy produkt/usługę i chcesz sprawić, by Twoi docelowi odbiorcy dokonali konwersji i zakupu, treści wideo będą najlepszym typem treści do wykorzystania.

This is a chart showing the average ctr for Facebook videos.

Jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o filmach, zwłaszcza jeśli Twoja firma robi reklamę na Facebooku. Jak wspomniano, treści wideo na Facebooku mają najwyższy CTR.

Wideo zorientowane na markę może dać swoim zwolennikom poczucie o wartości i celach organizacji.

Dobrze opracowane wideo pozwoli Twoim odbiorcom poczuć się związanym z Twoją marką. Dlatego strategia marketingu wideo musi być w punkcie, aby zapewnić, że twoje treści zwiększą świadomość marki.

Animation videos

Treści wideo skupiają się bardziej na kreatywności niż na tym, jak je nagrywasz.

Nie postrzegaj tego jako sposobu na zainwestowanie dużej ilości w drogi sprzęt.

Niektóre marki niechętnie korzystają z filmów wideo w regularnym harmonogramie, ponieważ czują, że muszą dużo wydać.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku mniejszych marek, które nie mają dużego budżetu marketingowego.

Filmy animowane są znacznie bardziej przystępne do produkcji. Jeśli masz szczęście i znajdziesz darmowe narzędzia do tworzenia filmów lub płatne z darmowym planem, nie będziesz musiał nic płacić.

Możesz nadal korzystać z korzyści i przystępności marketingu wideo z podstawowych umiejętności edycji i wyobraźni.

Innym powodem, aby spróbować tego typu treści wideo jest to, że jest łatwy do zrozumienia i zabawy.

Są to cechy, których szukają użytkownicy online.

Na co czekasz! Czas, abyś zaczął realizować swoją strategię w zakresie treści wideo. Przygotuj się!

360 videos

Na pierwszy rzut oka, filmy 360 całkowicie wywołały zachwyt wśród użytkowników online, ze względu na możliwość oglądania czegoś więcej niż tylko płaskiego krajobrazu.

Co jest niesamowite w 360 wideo jest to, że oferuje doświadczenie wciągające. Ten rodzaj treści wideo jest niezbędny w Twojej strategii marketingu wideo. Pamiętaj, że marka, która jest odważna i oferuje zupełnie nowe doświadczenia, zostanie zapamiętana przez swoich odbiorców. Jest to świetny sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Testimonial videos

Biorąc liść ze starego playbooka dla strategii marketingu wideo, muszę powiedzieć, że słowo z ust nigdy, ale to zawsze nie powinno być ignorowane.

Strategia ta jest adaptowalna do dzisiejszych zachowań cyfrowych i może przełożyć się na rekomendacje na Facebooku lub oldschoolowe referencje.

Wideo referencje pokazują, że Twoi klienci mogą Ci zaufać i odpowiadają na ich pytania w zwięzły i łatwy do zrozumienia sposób. Jako marka, ważne jest, aby wykorzystać każdą okazję do rozmowy z zadowolonymi klientami i pozwolić im opowiedzieć historię własnymi słowami.

Tego typu treści wideo są bardzo przydatne, ponieważ pomogą nowym odwiedzającym lepiej zrozumieć Twój biznes.

4. Marketing wideo ma wiele korzyści

Teraz jesteś zaznajomiony z najpopularniejszymi typami treści wideo, nadszedł czas, abyśmy omówili korzyści płynące z marketingu wideo.

Badanie dotyczące marketingu wideo w 2022 roku, opracowane przez Wyzowl, odsłania wiele spostrzeżeń na temat preferencji marketerów.

A screenshot about video marketing strategy from wyzowl study

Oto lista powodów, które zmotywują Cię do włączenia większej ilości wideo do Twojej strategii content marketingowej:

1.Buduj świadomość marki – Wideo może zwiększyć świadomość marki, jeśli wiesz, jak wyłożyć swoje produkty i usługi, nie sprawiając, że treść wygląda zbyt sprzedażowo. Wystarczy pokazać użyteczność produktu poprzez kolorowe wideo. To może pomóc Ci zdobyć więcej serc ludzi.

2.Have a teaching moment – Jeśli Twój filmik wyjaśnia jakąś koncepcję, zastosowanie usługi, lub hacki dotyczące produktu, followersi chętnie to zobaczą, wyzwalając swoją ciekawość, by spróbować tego na własną rękę.

A screenshot about video marketing strategy from wyzowl study

3.Przedstaw nowych influencerów – Wykorzystaj filmy swojej marki nie tylko do komercjalizacji usług i produktów, ale także do przedstawienia nowych influencerów dla swojej społeczności. Być może Twoi widzowie mają wiele rzeczy, których mogą się od Ciebie nauczyć. To sytuacja, w której obie strony zyskują. Influencerzy zdobywają więcej followersów, a użytkownicy częściej oglądają Twoje filmy.

4.Śmiej się i baw – Tak, czytasz to dobrze. Twoje treści wideo mogą być wykorzystane do zabawiania odbiorców, a także do szybkiego przedstawienia swoich produktów lub usług. Promowanie wartości Twojej marki poprzez zabawną kampanię wideo za pośrednictwem mediów społecznościowych z pewnością przyciągnie więcej osób. Kto nie kocha się bawić i śmiać?

A screenshot about video marketing strategy from wyzowl study with statistics about marketers' preferences

5.Poznaj doświadczenia klientów – Poproś swoich klientów, aby opowiedzieli Ci swoją historię o tym, jak dowiedzieli się o Twojej marce i co myślą o Twoich produktach i usługach. Te filmy pomogą innym połączyć się z Twoją marką.

Jeśli inny użytkownik empatyzuje w wideo z Twoim klientem, najprawdopodobniej dokona zakupu.

6.Tell a story – Musisz pokazać użytkownikom, że sprzedajesz doświadczenie i uczucie, a nie tylko produkt lub usługę. Zastanów się, jak Twój produkt może sprawić, że poczują się. Będziesz storytellerem sukcesu, a Twoi zwolennicy to pokochają.

7.Pokaż swoje produkty – Twórz filmy, które pokazują Twoje produkty w akcji. Jeśli podkreślisz wyjątkowość swoich produktów, to ludzie prawdopodobnie wejdą na Twoją stronę i będą szukać więcej.

5. Jak zmierzyć skuteczność kampanii marketingu wideo

Kiedy powiedziałem, że musisz być świadomy metryki wideo, miałem to na myśli. Oto kilka sposobów, w jaki możesz mierzyć skuteczność swojej strategii marketingu wideo.

1.View count – Ta metryka pokazuje liczbę wyświetleń filmu. Ta metryka może pokazywać różne wartości w zależności od platformy mediów społecznościowych.

2.Play rate – Ta metryka pokazuje, ile razy użytkownicy wcisnęli play, aby obejrzeć Twoje wideo. Metryka ta może być wykorzystana do pomiaru skuteczności Twojej reklamy wideo. Pamiętaj, że na szybkość odtwarzania Twoich filmów może mieć wpływ jakość miniatury i kopii.

3.Engagement rate – Ta metryka mierzy wszystkie rodzaje interakcji użytkowników z Twoimi filmami. Możesz obliczyć wskaźnik zaangażowania w oparciu o następujący wzór: suma polubień, komentarzy i udziałów podzielona przez liczbę followersów, wszystko pomnożone przez 100.

4.Komentarze – Ta metryka to informacja zwrotna od Twoich widzów, która pomoże Ci stać się lepszym w Twojej strategii marketingu wideo.

This is a chart that shows the Facebook average engagement rate by live videos compared to pre-recorded ones.5.Comments

– Ta metryka to informacja zwrotna od Twoich widzów, pomagająca Ci ulepszyć Twoją strategię marketingu wideo.

5.Udostępnienia – Ta metryka pokazuje, ile razy Twoje wideo zostało udostępnione. Udostępnianie Twoich filmów pokazuje, że użytkownicy nie tylko je lubią, ale także identyfikują się z pewnymi wartościami i aspektami. Oznacza to, że Twoja strategia video marketingu jest na dobrej drodze.

Final thoughts

Filmy wideo to świetny sposób na budowanie wizerunku Twojej marki. Mogą pomóc ludziom rozpoznać Cię poprzez styl, filtr lub podejście jak Twój podpis.

Kto nie chciałby być natychmiast rozpoznawany? Użytkownicy mediów społecznościowych wolą treści wideo od treści tekstowych lub obrazów.

To najlepszy powód, aby zachęcić Cię do zamieszczania większej ilości filmów niż innych typów treści i udoskonalenia strategii marketingu wideo.

Ten poradnik dotyczący tworzenia strategii marketingu wideo może Ci pomóc, gdy będziesz rozważać swoją kolejną kampanię. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się zapytać. Jesteśmy zaledwie kilka kliknięć od Ciebie.

Podobne wpisy